O neúspěchu Havířovanů se rozhodlo hned v prvním zápase. Ten Havířovští prohráli po bitvě a pak už vlastně neměli nárok na to, aby se před prvního soupeře dostali.

IHC Panthers Havířov - ILH Bon Art Litoměřice 5:8 (1:3, 2:1, 1:3, 1:1)

Úvod utkání přinesl gólovou přestřelku, takže po třech minutách už svítil na ukazateli skóre stav 1:2. Rozhodnutí přinesl závěr třetí čtvrtiny. Bon Art dokázal při nerozdném stavu 4:4 třikrát skórovat, a tuto ztrátu už Panteři nebyli schopni zlikvidovat. Jak se později ukázalo, byla tato porážka stěžejní.

Branky a nahrávky: 2. Piecha (Staněk), 14. Piecha, 19. Žvak (Hampel), 24. Hampel, 32. Piecha – 1. Horejsek, 3. Gudera, 10. Beneš (Gudera), 14. Horejsek, 28. Horejsek, 29. Petrus, 30. Beneš (Liegert), 34. Petrus (Novák)

IHC Spartak Soběslav - IHC Panthers Havířov 9:15 (0:3, 1:6, 4:3, 4:3)

Do druhého zápasu vtrhli Panteři jako velká voda a po 49 sekundách už vedli o dva góly. Soběslavští zcela rezignovali a po dvou čtvrtinách už vedli Havířovští 9:1. Zbytek zápasu dohráli v klidu a netrpělivě čekali na další výsledky.

Branky a nahrávky: 20. Zvoník, 26. Švihálek (Sedlák ), 27. Sedlák (Zvoník ), 29. Přibyl, 30. Stašek, 32. Přibyl (Zvoník ), 36. Stašek, 39. Stašek, 40. Přibyl (Švihálek) – 1. Žvak (Piecha, Maršálek), 1. Saj (Hampel), 9. Hampel (Vaštík), 12. Žvak, 14. Vaštík (Saj), 15. Piecha (Maršálek), 17. Hampel (Saj, Hanus), 19. Piecha (Žvak, Hanus), 20. Vaštík (Hampel), 21. Saj (Staněk), 26. Vaštík, 27. Hampel, 33. Piecha (Žvak), 34. Hanus (Saj, Hampel), 39. Staněk (Hampel, Vaštík)

AHC Litvínov – IHC Panthers Havířov 4:2 (0:2, 2:0, 0:0, 2:0)

Před tímto zápasem bylo jasné, že ani jeden tým už nemá šanci postoupit do extraligy. Hrálo se proto uvolněně a Panteři se ujali vedení 2:0. Litvínov ve druhé části srovnal a v posledním dějství rozhodl o tom, že druhé místo obsadí celek ze severních Čech.

„Nejhorší na všem bylo to, že svaz neustále měnil termíny a také postupový klíč. Nejdříve jsme byli přesvědčeni, že turnaj bude dvoudenní s více týmy a postoupí opět dva nejlepší celky. Ale poslední změna už hovořila jen o čtveřici a jednom postupujícím, a to my nebyli,“ přiblížil Jiří Staněk.

Branky a nahrávky: 12. Švejda st. (Jan Koláček), 18. Kuchař (Ambrož), 34. Ambrož (Tauš), 40. Ambrož (Tauš) – 3. Hanus E. (Maršálek), 7. Saj.

Havířov: Navrátil – Maršálek, M. Hanus, E. Hanus, Staněk – Piecha, Hampel, Vaštík, Žvak, Saj.

Další výsledky: Litvínov – Soběslav 6:4 (2:0, 1:1, 2:3, 1:0), Litoměřice –Litvínov 5:2 (0:1, 1:0, 1:0, 3:1), Litoměřice – Soběslav 5:6 (3:1, 0:2, 1:2, 1:1).