Další nepřesvědčivý výkon

Karviná /FOTOGALERIE/ – Extraligoví házenkáři Karviné zvítězili po Kopřivnici také ve druhém regionálním derby, a to na palubovce Frýdku-Místku. Žádná spanilá jízda to však rozhodně nebyla. Nad předposledním týmem tabulky baníkovci zvítězili o jediný gól.

25.10.2010

Házenkáři Karviné (v bílém) vyhráli ve Frýdku-Místku o jediný gól.Foto: Zdeněk Šrubař

Arcimpex Frýdek-Místek – Baník OKD Karviná 25:26 (11:11)

Zápas byl zcela vyrovnaný a gólově chudý. Lepší nástup předvedl favorit z Karviné, v 11. minutě už ale bylo srovnáno a pak měli dokonce navrch svěřenci někdejšího kouče Baníku Jiřího Kekrta z Frýdku.

Celkový součet branek, jež padly v prvním poločase, byl pouhých dvaadvacet, což mají na svědomí do velké míry především skvělé výkony brankářů, jak domácího Šoltése, tak karvinského Drápala.

V první desetiminutovce druhé půle se vedení opět chopila Karviná, domácí se ale drželi v těsném jednobrankovém závěsu. Svému soupeři nedovolili odskočit na víc než tři branky a to především díky skvělému vystoupení Šoltése.

I tak si Karvinští v poslední desetiminutovce vypracovali rozhodující vedení a domácí jen dotahovali. Dyba s Hesem v poslední minutě svými střelami stáhli rozdíl na pouhopouhou branku. Domácí nicméně předvedli, že se herně zvedají.

„S proměňováním šancí jsme pořád na štíru. Dnes jsme zazdili jasné náskoky, něco spálili i z prostoru pivota. Pochválil bych akorát oba naše brankáře,“ nebyl příliš spokojen trenér Karviné Jozef Hanták.

Výhrady měl hlavně k práci obrany, která nepokrývala Mecu s Dybou. Horší defenziva Baníku však mohla být (a nejspíš i byla) způsobena faktem, že arbitři pískali příliš úzkoprse a prakticky za každý důraznější zákrok následoval pro Karvinou trest v podobě sedmičky či vyloučení.

Pro zajímavost – domácí házeli deset sedmiček, hosté ani jednu. Baník byl šestkrát vyloučen, k tomu do té doby solidně hrající Kružík obdržel přísnou červenou kartu po třetím vyloučení, zatímco domácí pykali jen jednou. To je na běžné extraligové utkání značný nepoměr.

Sled: 2:3, 6:4, 7:8, 8:10, 15:16, 19:21, 22:25. Rozhodčí: Nesvatba, Simu, sedmičky: 10/6:0, vyloučení: 1:6, červená karta: 49. Kružík (K.), diváci: 564.

Nejvíce branek Frýdku-Místku: O. Meca a Holbein po 5, Dyba 4, Hojník 4/2, Pernický 4/3.

Karviná: Drápal, Lefan – Vančo 2, Hanisch, Petrovský 6, Kalous 2, Lyžwa 7, Sliwka 2, Heinz, Faith 1, Chudoba, Kružík 4, Mrózek 1, Požárek 1. Trenér: Jozef Hanták.

25.10.2010

Karvinští fotbalisté (v bílém) prohráli ve Zlíně.
21

Fotbalisté ševcům gól nedali

Výstava králíků a drobného zvířectva v Karviné.
10

Králík, který umí luštit i slepice snášející zelená vajíčka

Tvrdé boje, krásné bubenice, sympatičtí lidé. Dračí lodě na start!

/FOTOGALERIE/ Vypětí a výkony na plno, ihned po dojetí ovšem smích, vtip a dobrá nálada. Ve Starém Bohumíně probíhají od sobotního rána závody dračích lodí a je to především skvělá zábava, barvitá podívaná a příjemná atmosféra, která tady přilákala desítky příznivců vodáctví i jejich početné fanoušky.

Podjezd pod železniční tratí bude uzavřen. Na Šumbark po objížďce

Řidiče v Havířově čekají náročné dny. Kvůli rekonstrukci podjezdu pod železniční tratí v Havířově-Šumbarku bude od pondělí 21. do čtvrtka 31. srpna uzavřen podjezd pod železnicí v úseku od ulice Železničářů po Opletalovu.