Nezklamal jen mladší dorost

Karviná – Házenkářské soutěže pokračovaly dalším kolem. Karvinští tentokráte hráli na palubovkách soupeřů a moc se jim nevedlo.

28.10.2010

Mládežníci karvinského Baníku tentokrát spíše prohrávali. Na snímku s míčem Horňák.Foto: Ivo Dudek

Nedařilo se zvláště juniorce, která okusila první prohru s Jičínem B, přestože v poločase vedla o šest branek. Také starší dorost v Jičíně prohrál. Proti přeborníku republiky uhrál přijatelný výsledek. Pouze mladší dorostenci vévodí své soutěži s výraznou převahou. Maloměřicím nadělili 41 branek.

Další kolo se hraje až po reprezentační přestávce 7. listopadu v domácí hale. Juniorka hostí Dvůr Králové a dorosty nastoupí proti Frýdku-Místku.

I. liga mužů: HBC Jičín B – Baník OKD Karviná jun. 26:23 (9:15)

Hosté začali velmi dobře a vedli 4:0. Celý první poločas udávali tón hry i když se dopouštěli technických chyb. Navíc výborně chytal Artur Adamík. „Ve druhém poločase nastal u našeho týmu totální kolaps,“ řekl trenér Jaroslav Hudeček. „Nevím čím to bylo, chlapci asi soupeře podcenili. Měnili jsme pořád obranné systémy, ale ani to nezabralo. Nedařilo se už také gólmanovi. Je to pro nás velké ponaučení,“ shrnul mrzutě.

Karviná jun.: Adamík, Matusczcyk – Dudek 4, Krahulec 1, Seriš 4, Pecka, Užek, Pindej 2, Koubek 2, A. Csöllei 2, Balwas 1, S. Mlotek 1/1, Monczka 4, Zbořil 2. Trenér: Jaroslav Hudeček.

I. liga starších dorostenců: HBC Jičín – Baník OKD Karviná 36:31 (20:13)

„Na utkání jsme se svědomitě připravovali. Vyrukovali jsme na Jičín se třemi obrannými systémy, protože soupeř má ve svém středu výborné hráče Vocáska a Tomáše Babáka, kteří pravidelně nastupují v extralize za muže, a my je potřebovali eliminovat,“ přibližoval trenér Hudeček. Tento záměr však hostům nevyšel, oba hráči jim vsítili dohromady 22 branek. „Nemáme letos tak kvalitní kádr, ale kluci se snažili. Pochvalu zaslouží hlavně Slávek Mlotek, který dal patnáct gólů, Krahulec a Užek,“ dodal Hudeček.

Karviná: Tabara, Pala – Nebroj, Krahulec 5, J. Csöllei, Mlotek 15/6, Dohnal 1, Bulant, Užek 3, Kaluža 2, Michalisko 5, Lefan, Vengřín. Trenér: Jaroslav Hudeček.

I. liga mladších dorostenců: HK Maloměřice – Baník OKD Karviná 14:41 (8:20)

Jasné vítězství hostů, kteří předváděli exhibiční hru. Domácí se mnohdy jen dívali na pěkné kombinační akce Baníku. Střelecky se zaskvěli Borys s Hodulíkem.

Karviná: Bartoň, Malina – L. Vančo 4,Gasior 5, Paululík 4, Moj 2, Navrátil 5, Carbol 4, T. Mlotek 1, Tichý 2, Hodulík 6/3, Hána, Lukách 1, Borys 7. Trenér: Petr Laclavik.

28.10.2010

Bohumínští (v nových žlutých dresech) remizovali s Dolním Benešovem.
10

Bohumín nové dresy vítězstvím nepokřtil

AN 124 Ruslan nad Havířovem.
9

Zraky lidí poutal k obloze obrovitý nákladní letoun Ruslan

U Slavie budou závodit drony

Na atletickém stadionu v centru Havířova budou v sobotu soutěžit piloti dronů.

Poznáváte ženu, která kradla?

Okolo osmi tisíc korun ukradla v jednom z obchodů v karvinském OD Prior dosud neznámá žena, po které nyní pátrá policie. Ženu zachytily tamní kamery.

OBRAZEM: Derby vyhrály opět Věřňovice

Dolní Lutyně - V neděli se v I.B třídě hrálo obecní derby mezi domácími Věřňovicemi a hostujícím Sokolem Dolní Lutyně.