Neinkasovali, ale stačilo to jen na čtyři body

Stonava – Sáloví fotbalisté stonavského Premia odcestovali těsně před vánočními svátky do Poličky, aby zde odehráli 13. a 14. kolo Celostátní ligy futsalu - sálového fotbalu.

20.12.2010

Sáloví fotbalisté Premia (v bílém Goj) odehráli poslední zápasy starého roku 2010.Foto: Ivo Dudek

Se čtvrtým týmem tabulky, domácím Novabrikem, odehráli výborný zápas, jenže v utkání s posledním Sádkem nečekaně remizovali, a to málo vídaným výsledkem 0:0 a na vedoucí Chemcomex Praha ztrácejí ze třetí pozice v tabulce již sedm bodů.

FS Sádek – Premium Stonava 0:0

Stonavští začali ospale a rozdíl mezi třetím a posledním týmem ligové tabulky nebyl vůbec znát. Hrál se naprosto vyrovnaný zápas a dlouho se nic zajímavého nedělo.

Do první vážnější šance se dostal v 8. minutě Sádek, ale vracející se Judita stačil nadějně vyhlížející brejk zastavit. Ve 14. minutě se po hezké akci Sádku vyznamenal brankář Hekera a teprve pak se ke slovu dostali i borci Premia.

Kilnar a Bury však své šance neproměnili, tudíž se na gól čekalo dál. A marně, nutno podotknout, což platilo i o druhé půli.

Také tu zahájili lépe Sádečtí, jenže nebezpečná rána Stejskala byla obranou Premia sražena na roh. Poté se favorit konečně probral, přidal na obrátkách a začal získávat převahu. Hnilova dělovka z velmi dobré pozice letěla těsně nad břevno, po rozebrání domácí obrany nastřelil Kilnar jen bránícího protihráče za již překonaným brankářem a dělovce Manďáka se do cesty postavila tyč.

Překvapivou remízu a blamáž svého týmu neodvrátil ani hrající kouč Jaroslav Goj, který se uvolnil v brankovišti, ale i jeho pokus zastavila tyčka.

Novabrik Polička – Premium Stonava 0:2 (0:0)

Na úvodní šanci domácího V. Krále z páté minuty, kterého vychytal brankář Hekera, odpověděl o minutu později hostující Neuman, který však po krásné kombinaci celé čtveřice trefil opět pouze tyč domácí branky.

Polička odpověděla stejnou mincí v 8. minutě, kdy se dělovka V. Krále odrazila od tyče zpět do pole. Následovala vyrovnaná pasáž hry bez větších šancí.
Na začátku druhé části vyrobili hosté obrovskou chybu a nejlepší hráč domácích V. Král šel sám na brankáře Hekeru. Jeho pokus však branku minul.

Pak to V. Král zkoušel znovu, jeho dělovku brankář Hekera kryl. Ještě v téže minutě došlo před brankou Poličky k nešťastné události, když se při obranném zákroku bez cizího zavinění vážně zranil domácí Červený a musel být se zlomenou nohou odnesen ze hřiště na nosítkách!

Incident domácí trochu poznamenal, ještě v 29. minutě vytvořila Polička v brankovišti Stonavy solidní závar, ale brankář Hekera nepříjemnou střelu Mužíka vyrazil. Pak už hráli hosté.

V 35. minutě se hezky uvolnil střelec Manďák a jeho střela se odrazila od jedné tyče do druhé a poté do sítě – 0:1. Premium nepolevovalo a krátce před koncem využilo další gólovku. S přispěním domácího obránce se prosadil Hnilo.

„Sice to dlouho vypadalo na další bezgólovou plichtu, což by byla nejspíš rarita, ale naštěstí jsme střeleckou smůlu včas protrhli,“ oddechl si vedoucí stonavského mužstva Jiří Havlásek.

Nejvyšší soutěž bude mít nyní krátkou pauzu a hned v sobotu 8. ledna se jeden z dalších turnajů Celostátní ligy odehraje ve stonavské sportovní hale. Soupeři Premia budou čtvrtá Jilemnice a předposlední Nový Bor.

Branky: 35. Manďák, 39. Hnilo.

Stonava: Hekera – Neuman, Judita, Kilnar, Goj – Hnilo, Manďák, Bury, Voldán.

Další výsledky: Vamberk – Prachatice 0:1, Nový Bor – Praha 0:7, Jilemnice – Klatovy 3:1, Běloves – Větřní 3:1, Polička – Zlín 2:2, Nový Bor – Klatovy 1:5, Jilemnice – Praha 0:3, Běloves – Prachatice 4:1, Sádek – Zlín 1:3, Vamberk – Větřní 3:5.

20.12.2010

Bohumínští (v nových žlutých dresech) remizovali s Dolním Benešovem.
10

Bohumín nové dresy vítězstvím nepokřtil

AN 124 Ruslan nad Havířovem.
9

Zraky lidí poutal k obloze obrovitý nákladní letoun Ruslan

U Slavie budou závodit drony

Na atletickém stadionu v centru Havířova budou v sobotu soutěžit piloti dronů.

Poznáváte ženu, která kradla?

Okolo osmi tisíc korun ukradla v jednom z obchodů v karvinském OD Prior dosud neznámá žena, po které nyní pátrá policie. Ženu zachytily tamní kamery.

OBRAZEM: Derby vyhrály opět Věřňovice

Dolní Lutyně - V neděli se v I.B třídě hrálo obecní derby mezi domácími Věřňovicemi a hostujícím Sokolem Dolní Lutyně.