Baník OKD Karviná – KH Kopřivnice 29:17 (14:8)

Reprezentační přestávku využily házenkářské týmy Karviné a Kopřivnice k sehrání dohrávaného utkání 17. kola nejvyšší soutěže mužů.

Zápas byl před měsícem odložen kvůli chřipkové epidemii v karvinském táboře, která podle všeho stála ekipu trenéra Jozefa Hantáka cenný bod v Jičíně.

V tabulce poslední hosté mohli zápas pojmout jako přípravu na boje v nadstavbové skupině o záchranu, které se za dva týdny zúčastní.

Karvinští si zase před nicneříkajícím soubojem s Třeboní mohli řádně zvednout sebevědomí a to se povedlo.

Rozpačitý úvod ze strany Baníku měl za následek, že úvodní čtvrthodinka byla poměrně vyrovnaná. Na úvodní gól se čekalo tři a půl minuty.

Od stavu 3:3 však baníkovci začali Kopřivnici výrazněji přehrávat a do útočení se zapojili všichni hráči. Tedy i rekonvalescenti Požárek se Sliwkou. Oba si dali i góly ze hry, což je povzbudivá zpráva.

V poločase vedla Karviná 14:8 a menší brankový rozdíl již mezi oběma týmy nenastal až do konce střetnutí.

Pestřejší hrou v ofenzivě se Baníku dařilo náskok navyšovat, šestkrát se trefil pohyblivý Bałwas po přihrávkách svého polského kolegy Łyźwy, pět branek přidal kanonýr Petrovský.

V bráně odchytal spolehlivých a kompletních šedesát minut Jakub Lefan, který hostům nedovolil dosáhnout na hranici dvaceti branek.
V táboře hostů mohli karvinští příznivci vidět v akci bývalé hráče Baníku Kichnera, Rachače a Poura, vše členy některého z mistrovských kádrů HCB v dřívějších sezonách.

Sled: 2:0, 3:3, 7:4, 9:5, 13:7, 16:9, 19:13, 24:14, 27:17. Rozhodčí: A. Kondělka, D. Kondělka, sedmičky: 2/2:3/2, vyloučení: 4:4, diváci: 600.

Karviná: Lefan, Drápal – Dudek, Hanisch 1, Vančo 3, Sliwka 1, Chudoba 2, Bałwas 6, Faith 2, Kružík 2, Petrovský 5/2, Požárek 2, Monczka 3, Łyźwa 2. Trenér: Jozef Hanták.

Další zápas hraje Karviná v neděli s Třeboní.