Koncem února se v hale pražské Stromovky uskutečnilo Mistrovství České republiky dorostu a juniorů. Toho se zúčastnila i výprava atletického oddílu Slavia Havířov a nevedla si vůbec špatně. Vedle jednoho titulu přivezla domů i další medailová umístění.

Nejúspěšnější z Havířovanů byl tentokrát junior Petr Kaminski, který získal zlato v běhu na 1500 metrů. Zvítězil časem 4:01,59 min. Mistrovský titul navíc doplnil bronzem na trati 3000 metrů (8:56,45 min.).

Stříbrnou medaili vybojoval junior Marek Bárta, který skončil druhý ve vrhu koulí výkonem 16,97 metru.

Velmi dobře si vedli i další atleti Havířova. Bronz ve skoku do dálky mezi dorostenci získal Sebastián Gunčík v osobním rekordu 656 cm. Další osobák přidal ve skoku o tyči, kde obsadil deváté místo výkonem 385 cm.

„Sebastián vybojoval bronz mezi dorostenci i při halovém sedmiboji na Mistrovství ČR ve vícebojích, které se uskutečnilo čtrnáct dní před mistrovstvím jednotlivců, a prokázal tak atletickou všestrannost,“ připomněl předseda AO Slavia Havířov Ivo Polášek.„To, zda bude vícebojařem, nebo se bude specializovat na některou z disciplín, ukážou až další roky tréninku,“ dodal Polášek.

V běžeckém poli dorostenců se neztratil na tříkilometrové trati ani Michal Pinkas, který skončil šestý a vytvořil si nový osobní rekord výkonem 9:24,33 min.

Vybraní atleti Havířova se rovněž zúčastnili seniorského mistrovství republiky, které se konalo o týden dříve. V tvrdé konkurenci se umístila na devátém místě ve vrhu koulí Petra Klementová výkonem 13,13 metru. Na desátém místě doběhl v konkurenci mužů junior Petr Kaminski, a to na své oblíbené trati 1500 metrů.