„Nastoupili jsme podle předpokladů v poněkud oslabené sestavě. Scházeli nám hlavně Poláci Warzecha a Pszczółka, kteří závodili na Mistrovství Polska a nedostavili se Marek Witoszek a Marek Branikovič, kteří mohli bodovat,“ poznamenal trenér atletů Michal Broda.

Do závodu v běhu na 100 metrů se přihlásili karvinský Petr Ivan (čas 12.29 s) a Jakub Gulec (12.55 s). Oba borci si následně zaběhli i dvoustovku. Ivan časem 25.62 s a Gulec 26.48 s.

Michal Broda si zaběhl 400 m a docílil času 51.93 s. Na stejné trati dosáhl času 56.08 s Ondřej Sikora.

Trenér Broda byl oporou družstva i v běhu na 800 m, kde zaběhl čas 1:59.83 min.

V běhu na 1 500 m chybělo celkově dvanáctému Karlu Miturovi (čas 4:35.94 min.) pět sekund, aby dosáhl na bodovanou pozici.

V běhu na 5000 m už ale Mitura bodovat dokázal a zaběhl čas 17:48.75 min. Ještě lépe na tom byl v této disciplíně Martin Šangala, který získal pro oddíl šest bodů výkonem 17:10.17 min.

Na trati 110 m překážek přispěl dvěma body do oddílové kolekce David Wawreczka za čas 23.56 s.

Skoky přes plůtky si vyzkoušel i Michal Broda na čtvrtce a i on zabodoval. Čas 64.61 s znamenal třetí místo ve svém rozběhu.

Štafeta Karviňanů ve složení Broda, Ivan, Sikora a Gulec na 4x100 m pak zaběhla čas 47.96 s.

Z atletů AK Bohumín se dobře uvedl ve skoku vysokém Lukáš Chylek (1.66 m).

„Škoda, že jsme neobsadili v této sestavě skoky ani vrhy, což se projevilo na celkovém bodování,“ poznamenal Broda. On sám se staral o bodový příděl Karviné nejvydatněji, neboť si ve své tradiční kombinaci 800 metrů, 400 metrů a 400 metrů překážek vytvořil nové osobní rekordy na 800 m (1:59,83 a 3. místo) a 400 m (51,93 a 1. místo).

Poprvé v nové sezoně nastoupil za Jäkl hostující Petr Wala, který na pětikilometrové trati obsadil smolné 11. místo a skončil bez bodů. Nejúspěšnější disciplínou atletů byl běh na 400 m.