Na domácí mistrovství cestovala skromná výprava karvinských atletů. Trenér Michal Broda vzal s sebou oproti původní nominaci jen dva borce. „Zůstali jenom nejotrlejší - Marek Branikovič a Adam Vlk. Další člen Adam Fojcik s námi z nepochopitelných důvodů neodjel a Adam Mucska nakonec nenastoupil. Původně jsme měli v plánu postavit ještě štafety na 4x60 metrů a 3x300 metrů, ale ve dvou běžcích to nebylo možné,“ pokrčil rameny Broda.

Karvinští přicestovali do Nového Města s celým autobusem mladých atletů z Moravskoslezského kraje. Počasí bylo slunečné, avšak teploty přesahovaly třicet stupňů, což nebylo úplně ideální a podepsalo se to na některých výkonech.

Jako první šel do akce Marek Branikovič. Nastoupil v běhu na 60 metrů. Nejprve musel do rozběhu, ze kterého dle předpokladu postoupil z prvního místa v čase 7,52 s. „V meziběhu už jsme nechtěli nechat nic náhodě a Marek běžel 7,38 s, což znamenalo průběžné třetí místo před následujícím finále. Tam se ale děly věci, které nikdo nečekal,“ poznamenal trenér Broda.

Závod byl napínavý a taky hodně pomalý. Marek bojoval o druhou pozici, ale opět se mu nadějně rozběhnutý závod nepodařilo dotáhnout do zdárného konce. Hned čtyři závodníci na druhém až pátém místě se vlezli do rozpětí pěti setin vteřiny (7,49-7,53). I když medaile byla na dohled, musel se mladý karvinský běžec spokojit s konečným smolným čtvrtým místem.

Adam Vlk se po delší době vrátil k závodění a na republice si zaběhl 300 metrů. A nebyla to žádná sláva, absence tréninku se trochu projevila a Adam závod odběhl za 40,20 sekundy, což znamenalo zlepšení o pouhých 48 setin jeho času z haly a stačilo na jedenáctou příčku.

Druhý den se ještě Marek Branikovič představil ve své druhé disciplíně – běhu na 150 m. Ale po zklamání z předchozí šedesátky nebyl ve své kůži a skončil devátý.

Závodů se zúčastnila také nadějná orlovská atletka Emily Gerulová. Startovala ve třech disciplínách. V běhu na 100 metrů překážek obsadila až 11. místo, ale v dalších disciplínách už sahal po medailích.

Ve skoku do dálky foukal děvčatům protivítr, Emily se snažila, ale nevymáčkla ze sebe víc než čtvrté místo. V běhu na 60 metrů skončila ale po boji na pěkném druhém místě, což znamenalo stříbrnou „placku“.

„Emily potvrdila příslušnost k užší špičce žákovských kategorií. Podmínky v Orlové máme sice mizerné, už pomalu každá vesnice má umělou dráhu, ale jak vidno, i v takových poměrech se dokáži zrodit kvalitní výsledky,“ poznamenal trenér orlovských děvčat z TJ Orlová-Lutyně Jan Bardas.