Pedro Perez Chodov – Torpedo Havířov 12:4 (5:2, 3:0, 4:2)

Havířovští florbalisté začali svůj návrat do extraligy skvěle a v 5. minutě se ujali po střele nové letní posily z Petrovic Firdy vedení 0:1.

Domácí odpověděli velmi důrazně. Dvakrát využili přesilovku a po standardní situaci vedli již 3:1. Juhaňák sice snížil na rozdíl jediné branky, ale pak Pražané přidali v první části ještě dva góly, takže to bylo 5:2.

Druhá část se havířovským borcům vůbec nepovedla. Střelecky vyšli naprázdno a Chodov dokázal třemi brankami svůj náskok pojistit.

Pražští hráči překypovali sebevědomím i v poslední třetině. Za stavu 10:2 už nikdo nepochyboval, že se v závěru bude pouze dotvářet konečný výsledek. Ten se zastavil až na skóre 12:4, když se v domácích řadách blýskli odchovanci Torpeda Matěj Jendrišák hattrickem a brankář Binder, který předvedl několik skvělých zákroků.

„Domácí před sezonou pořádně posílili a byli po celý zápas výrazně lepší. Vůbec se netají tím, že by chtěli v této sezoně útočit na titul. Mají perfektně sehrané přesilovky i standardní situace, ze kterých dokázali vstřelit několik branek. Když získali náskok, už jsme to měli hodně těžké,“ uznal sílu soupeře prezident Torpeda Havířov Roman Kantor.

„Myslím, že se jen ukázala realita mezi předními celky soutěže jako jsou Střešovice, Vítkovice nebo právě Chodov a zbytkem ligy,“ glosoval porážku svého mužstva Jiří Juhaňák, který se do Havířova v létě vrátil z Vítkovic.

Branky a nahrávky: 7. Jendrišák (Kotlas), 11. Pražák (Jendrišák), 13. Hanic (Vrána), 18. Flousek, 18. Flousek (Mikeš), 22. Klápa (Svoboda), 36. Šochman (Jendrišák), 40. Pražák (Šochman), 43. Sýkora (Hanic), 49. Vrána (Cepek), 55. Jendrišák (Schubert), 59. Jendrišák (Pražák) – 5. Firda (M. Kožušník), 15. Juhaňák (Jurčík), 54. M. Kožušník (Juhaňák), 55. Juhaňák (Jurčík). Rozhodčí: Furmánek, Šolc, vyloučení: 5:3, využití: 2:2, diváci: 160.

Havířov: Laja (49. Kotula) – Peřka, Zahumenský, Kowal, Varta, Beneš, Suszka, Čelechovský, Labuz – Firda, Bajgar, M. Kožušník, Jurčík, Juhaňák, Smeták, Kuttler, Bezděčík, Plášek.