Ragbisté získali další cenné body

Havířov /FOTOGALERIE/ – Ragbisty RC Havířov čekal ve čtvrtém kole extraligy těžký protivník z hlavního města - favorizovaná Tatra Smíchov. Domácí ale skvěle bojovali a připsali si dva cenné bodíky za remízu.

12.10.2011

Ragbisté Havířova (v růžovém) obrali o body favorizovaný Smíchov. Dokázali i položit pětku.Foto: Libor Běčák

RC Rental.cz Havířov – RC Tatra Smíchov 10:10 (3:3)

Pražané měli v první půli velkou územní převahu, ale pětku dokázali položit domácí. Rozhodčí jim ji ale neuznali pro předchozí odpískaný předhoz. „Ten ale nebyl, což prokázal videozáznam,“ upozornil sekretář RC Havířov Karel Gaman. Tatrováci ovšem diktovali tempo hry, takže jejich vedení bylo zasloužené.

Ve druhém poločase domácí hru vyrovnali. Jejich ofenzivní snaha vyústila v položení první pětky, o což se postaral Hladík. Z vedení se radovali Havířovští jen dvě minuty. Pak chybovali, přihráli přímo do rukou nabíhajícímu Rudolfovi a ten pohodlně doběhl až za čáru, čímž srovnal na konečných 10:10. Remíza byla spravedlivá.

Body: Hladík 5, A. Kloda 5 – Rudolf 5, Honner 5. Rozhodčí: Šustek – Čech, Juřica, pětky: 1:1, diváci: 110.

Havířov: Macháček, Fajkus (55. Šmakal), Indrák, Wantulok (52. Olšanský), Madry, Hanák (33. Fric), Duda, Leroch, O. Kloda, Tomčík, Pavel Kozubík, A. Kloda, Hladík, Vávra, Petr Kozubík. Trenér: Radomír Kloda.

Autor: Libor Pristáš