VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dramatické noční bloudění Vysočinou

Orlová /FOTOGALERIE/ – Náročný turistický podnik na závěr sezony dopadl pro závodníky z Orlové opět výtečně. Gabriela Ondiková dokonce vyhrála nový spacák.

31.10.2011
SDÍLEJ:

Skupina orlovských závodníků – na tričkách nápisy s popisem umístění: Jsem první a nikdo tady není víc - To stříbro mě těší moc, ale... - Já ten bronz beru, mohlo být hůř!Foto: Archiv

Turistický oddíl mládeže (TOM) Kamarádi pořádal ve dnech 14.-16. října již 22. ročník Turistického závodu jednotlivců a 21. ročník Nočního bloudění Vysočinou.

Tyto dvě akce pod souhrnným názvem Pacovské dovádění jsou známy svou náročností na fyzickou připravenost a psychickou odolnost. „Pravidelně je navštěvujeme již od roku 1993, kdy se na stupních vítězů v kategorii mladších žákyň poprvé ukázala naše pozdější několikanásobná mistryně republiky Cilka Vlčková,“ vybavil si duchovní otec orlovské turistiky Jiří Vilhelm starší.

Od té doby se na putovních plaketách objevila jména orlovských závodníků a především závodnic třicetkrát. Stejné množství vítězů vykazují pouze domácí, kteří však mají pětiletý náskok.

Turistický závod vychází z pravidel oficiálních závodů, liší se však některými maličkostmi, které i zkušené závodníky mohou překvapit. Tak například i ti nejmladší, kteří sotva umí číst, si musí poradit se čtyřmi azimutovými úseky a znalostmi hlavních měst Evropské unie.

Ti starší zase mohou mít azimutový úsek vedený přes rybník nebo oplocenou oboru. Znalost šesti základních uzlů a překonání překážky po lanové lávce je to nejlehčí, co může závodníky potkat.

„Stejně jako v loňském roce jsme si odnesli tři putovní plakety pro vítěze závodu a Gabka Ondiková navíc kvalitní spacák za absolvování závodu bez jediné trestné minuty,“ doplnil vedoucí turistického oddílu z Orlové Jiří Vilhelm.

VÝSLEDKY
Žačky do 10 let: 5. Hana Gabzdylová (byl to její první závod)
Žačky 10-11 let: 2. Aneta Krhovjáková
Žáci 10-11 let: 1. Patrick Ondika, 2. Jakub Gřunděl, 3. David Koždoň
Žačky 13-14 let: 1. Magdaléna Gencová, 6. Petra Wawrziczková
Dorost 15-17 let: 1. Gabriela Ondiková, 2. Ondřej Genco
Ženy: 5. Eva Štorková

Po krátkém odpočinku čekala děti a mládež další akce – Noční bloudění Vysočinou. Od 18 hodinse nastupovalo do autobusu, který rozvážel jednotlivé skupinky do blízkého i vzdálenějšíhookolí.Na pokyn šéfa výsadku vystoupili účastníci závodu někde mezi poli a lesy, dostali informaci o cíli(turistická základna Hutě u Černého rybníka pod Strážištěm) a po zorientování se vydali nanoční pouť cestou necestou. Trasy si mohli volit dle vzdušné vzdálenosti od cíle. Lehkou (10 km), střední (15 km) nebo těžkou (20 km). Orlovští po menších komplikacích v terénu vše zvládli adorazili zdárně do cíle.


31.10.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Také letos se Zámek Fryštát připojí k akci Hradozámecká noc a nabídne v sobotu 26. srpna zájemcům noční prohlídky. Snímky jsou z roku 2016.
4

Zámek se lidem ukáže v nočních světlech a barvách

Soud mladíkovi vyměřil dvanáct let žaláře.
9

Tragédii odstartovala hádka o dvě stě korun za sexuální služby

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Lidé budou přes víkend bez teplé vody

Následující víkend budou obyvatelé části Orlové a Bohumína bez teplé vody.

Ve městě přibyly nové autobusové čekárny

Na třech autobusových zastávkách v Havířově se mohou cestující nově chránit před deštěm nebo sněžením pod přístřešky. Práce na nich v těchto dnech finišují.

Bohumín bude hlídat více kamer

Kdokoli přijede do Bohumína, bude pod dohledem průmyslových kamer. Od září budou sledovat hned tři silniční vjezdy, a sice v Záblatí, ve Skřečoni a také u nájezdu k dálničnímu přivaděči v Šunychelské ulici. Město tak v rámci zvýšení bezpečnosti rozšiřuje kamerový systém. Zaplatí za to necelý 400 tisíc korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení