Sokol Karviná – SK UP Olomouc 24:27 (11:11)

Domácí hráčky začaly velmi dobře a úvod zápasu patřil jim. Pozorně bránily a vypracovaly si menší náskok 8:5. Hra se v první půli vyznačovala koncentrovaností a bojovností na obou stranách.

Sokolky odehrály vydařenou půli, hlavně přesně střílely a nedovolily Hanačkám možnosti k rychlým brejkům. Velká škoda byla nezvládnutého závěru. Karviná vedla již 11:7, ale soupeř do poločasu vyrovnal.

Druhá půle nabídla podobný obrázek. Sokolky svědomitě bránily, všechno klapalo a ještě v 50. minutě vedly 22:18. Pak ale předvedly totální kolaps. V 55. minutě hostující Šmíchová vyrovnala na 22:22 a Olomoučanky vycítily šanci. Hostující gólmanka se neskutečně chytila a začala likvidovat jednu karvinskou šanci za druhou.

V křečovitém závěru ještě Sokol zásluhou Remetančíkové snížil manko na 23:24, ale to už byla jen labutí píseň domácího družstva. „Holky se samy připravily o výhru. Olomouc vyhrála se štěstím, k čemuž jsme jí samy dopomohli,“ prohlásil po utkání rozladěně karvinský trenér Pavel Wilczek.

Karviná: Fridrichová – Polachová 10, Rementačíková 6, Šulcová 2, Kovařová 2, Wilczková 1, Ulmanová 1, Kröhnová 1, Adamusová 1, Polehlová 1, Hudečková, Nolčová, Provázková, Synková. Trenér: Pavel Wilczek.