Volejbal Brno – Slavia Havířov 2:3 (30, -22, 20, -25, -6)

V prvním setu si vytvořili Havířovští až šestibodový náskok. Ten domácí pomalu ukrajovali a nakonec přivedli zápas do dramatické koncovky. V ní Jihomoravané odvrátili několik havířovských setbolů a nakonec se radovali po výsledku 32:30.

Prohraná a dlouhá sada hosty nezdeptala. I ve druhé sadě pokračovala vyrovnaná a neúprosná bitva o každý míč. Koncovku tentokrát zvládli lépe hosté, kteří menší náskok udrželi a vyrovnali na 1:1. „Škoda té první sady. Stejně by se asi hrálo na více setů než na tři, ale vedení 2:0 už by bylo hodně nadějné,“ mínil havířovský trenér Jakub Zvolánek. „Hlavně by se nám hrálo mnohem uvolněněji,“ dodal.

Ve třetím setu si dokázali vypracovat mírný náskok zase domácí. Ten už nepustili a díky kvalitnímu servisu si připsali dílčí vedení 2:1. Slávisté nesložili zbraně a ve čtvrtém setu boj o extraligové body vrcholil. Dramatickou koncovku zvládli lépe Havířované, takže zápas dospěl do tiebreaku. V něm udělali Brňané několik chyb, což bylo vodou na mlýn Slavie, která nabídnutou šanci už nepustila.

Další zápas hraje Havířov v sobotu s Ústím nad Labem.