Atleti se opět blýskli svými výkony

Havířov /FOTO/ – Havířovští atleti přivezli domů dvě medaile a dále přidali tři umístění v elitní osmičce. Toto je bilance mistrovství ČR na dráze pro kategorie dorostenců a juniorů, které se koncem června konalo na atletickém oválu v Jablonci nad Nisou.

27.6.2013

Michal Pinkas (s ďábelským číslem 666) vede skupinku závodníků.Foto: archiv

První medaili získal v chůzi na 10000 metrů junior Vít Polášek, který svůj závod rozešel v rozumném tempu.

V první polovině ztrácel hodně na vedoucího závodníka Motla z Rumburku, ale v druhé části ho začal výrazně dotahovat. Bohužel už nestihl tuhnoucího a špatně technicky jdoucího Motla předejít. Výsledné druhé místo však odpovídá jeho možnostem a tabulkovému postavení.

Další havířovskou medailovou nadějí byl Jakub Zecha a jeho chodecký závod na 5000 metrů dorostenců. Ten bezpečně kroužil na druhém místě. Smolně nedošel, protože byl z trati vyhozen rozhodčími chůze za neúplně čistou techniku. „Toto se stává, ale způsob jakým byl vyhozen Zecha neodpovídá klasickému chování rozhodčích, protože mu vrchník chůze ukázal stopku neuvěřitelných deset metrů před cílem," komentoval rozhořčeně postup rozhodčího trenér Jan Polášek, který před odjezdem na mistrovství počítal se třemi cennými kovy.

„Způsob, jakým to provedli, je rozhodně úsměvný, neboť se tak stalo pár metrů před cílem. Dále již toto nebudu komentovat, jinak bych musel být hodně sprostý," dodal s tím, že Kuba si alespoň na druhý den zaběhl solidní trojku. Bronzovou medaili pak přidal junior Michal Pinkas. V běhu na 5000 metrů se celý závod pohyboval kolem třetího místa. Po nástupu soupeře Dekastella z Mostu to už vypadalo na bramborové umístění. Pinkas ovšem zafinišoval a na posledních stech metrech soupeře předběhl a vybojoval bronz.

Ve stejném závodě obsadil Vít Polášek pěkné osmé místo. Oba závodníci si rovněž zaběhli osobní rekordy. Michal Pinkas ještě přidal šesté místo v běhu na 1500 metrů. I v tomto závodě sahal po medaili, ale závod se běžel takticky pomalu, což mu nevyhovovalo.

Rozhodovalo se až v posledním kole a pět soupeřů bylo rychlejších. Nováčkem na mistrovství ČR byl dorostenec Lukáš Ožana.

„Vedl si velmi dobře. V závodě na 2000 metrů překážek obsadil velmi solidní osmou příčku a ustanovil si také i nový osobní rekord. Jedenáctou příčkou pak doplnil účet havířovské výpravy Jakub Zecha v běhu na 3000 metrů dorostenců," informoval dále Jan Polášek, podle kterého i jeho bratr Vít splnil předpoklady.

„S výkony a umístěním v chůzi a běhu na 5000 metrů jsem nadmíru spokojen. Škoda jen, že už nestihl dorazit tuhnoucího soupeře v chůzi. Michal Pinkas vydřel medaili na pětce. Nominoval se tím na mezistátko, které se uskuteční na začátku července. Poté ho ještě čeká mistrovství Evropy v běhu do vrchu. Posledním naším závodníkem byl Lukáš Ožana. Ten předvedl bojovný výkon. Osmé místo v osobním rekordu je z mého pohledu úspěch," uzavřel trenér.

Autor: Ladislava Vavrošová

27.6.2013 VSTUP DO DISKUSE

Glenn Clark (při hovoru s místostarostkou Č. Těšína Gabrielou Hřebačkovou) v těchto dnech vyráží na 1000 kilometrů dlouhé putování po místech, kudy šel jeho otec na tzv. Pochodu smrti.
3

Novozélanďan jede po válečných stopách svého otce

Modrou kovovou konstrukci položenou před havířovským vlakovým nádražím někteří lidé považují za stojan na kola.
5

Záhada vyřešena: Konstrukce před nádražím je skutečně stojan na kola

Užili si dovolenou i festivaly. Teď už krajští lídři vyhlížejí volby

/ANKETA, KANDIDÁTKY PRO VOLBY 2017/ Volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční 20. a 21. října, do včerejška ale musely strany podat své kandidátky. Kdo jsou lídři v Moravskoslezském kraji a jak v létě nabírali síly do předvolebních soubojů?

Havířovští senioři se hlásili na dotovanou rekreaci

Havířov Na tři turnusy vyšle letos na podzim havířovská radnice seniory do Jeseníků.

Havířovský fotbalista je podezřelý ze zabití psa

Partnerský spor havířovského fotbalisty s přítelkyní vyvrcholil vyhozením čivavy z okna. Pes na místě zemřel.