Baníkovci zastavili údernou mašinu

Karviná /FOTO/ – Extraligoví házenkáři Karviné zabrali a v tradičním „derby" porazili zuberské Valachy o šest gólů.

26.2.2017

Brankář HCB Petr Mokroš - hrdina nedělního utkání se Zubřím.Foto: Ivo Dudek

Střelecky potentní hosté, kteří třeba v posledním kole nadělili Lovosicím 36 branek, se tentokrát vůbec neprosadili. Nedostali se ani na hranici dvaceti gólů. Skvělá karvinská obrana jim to nedovolila.

Vypjaté, vyhecované a adrenalinu plné utkání moc gólů nenabídlo. Karvinští měli problém prosadit se na postavenou obranu Zubří, takže to nahrazovali pohybem a snahou o rychlý útok. Hosté byli někdy až přemotivovaní, z čehož pramenil například i zbytečný čtyřminutový trest pro Václava, který neudržel nervy na uzdě a udeřil Monczku do obličeje.

Karvinští házenkáři vyhráli.

Druhý poločas začali domácí přesilovkou. Dali dvě rychlé branky a nastartovali velký obrat ve vývoji. Hosté se nemohli dlouhých jedenáct minut prosadit. Jejich střely končily na rukou blokujících domácích, a co prošlo, pochytal Mokroš v bráně.

Právě jeho výkon přispěl velkou měrou ke zvratu a ke konečnému vítězství baníkovců. Posledních deset minut se pro změnu neprosadili Karvinští, ale to už se v podstatě jen dohrávalo.

„Dnes musím kluky pochválit. Hráli to, co jsme si domluvili a konečně zahráli jako tým. Začátek byl sice nervózní, ale později už to šlo. Dařilo se nám pohybem roztahovat obranu hostů. Druhý poločas nám všechno vycházelo a hodně pomohl Péťa Mokroš, který to dneska v bráně zavřel. Jen škoda zranění Honzy Užka, ale snad to nebude nic vážného," hodnotil zápas spokojený trenér HCB Alexandr Radčenko.

HCB Karviná – HC ROBE Zubří 25:19 (12:12)

Sled: 2:3, 5:5, 8:7, 12:12, 21:12, 25:14, 25:19. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 0:2/1. Vyloučení: 6:5. ČK: Plaček (K). Diváci: 893.

Karviná: Witkowski, Mokroš, Tabara – Monczka 4, Borys 1, Hanisch 2, Plaček, Radčenko 1, Drzyzga, Mlotek 3, Jan Užek 1, Solák 3, Piwko, Frančík 9, Jiří Užek 1.

Nejvíce branek Zubří: Zahradníček 4, Šustáček a Václav po 3.

Autor: Redakce

26.2.2017

Karvinští mají generálku s druholigovým Chorzówem za sebou.

Ligová generálka: Karviná zdolala Chorzów

Policisté zastavili zdrogovanou řidičku v centru Havířova.
6

Zdrogovaná řidička prchala před policisty

OBRAZEM: Indiáni ladí formu

V sobotním přípravném utkání před odstartováním podzimní sezony divizní soutěže, fotbalisté MFK Havířov porazili doma nováčka krajského přeboru FC Vratimov. Domácí celek v průběhu celého zápasu měl převahu. Řadu gólových šancí, ale nevyužil.

OBRAZEM: Plavčíci prošli neohlášeným cvičením záchrany tonoucího plavce

VIDEO/ Návštěvníci letního koupaliště v Havířově mohli v sobotu dopoledne sledovat záchrannou akci. Plavčíci byli podrobeni předem neohlášenému cvičení záchrany tonoucího chlapce.

Města se bojí vylidnění. Nabízejí levnější byty i dopravu

Zástupce Moravskoslezského kraje a lídři měst Karvinska v pátek podepsali memorandum o spolupráci v oblasti zaměstnanecké mobility.

OBRAZEM: Fanoušci Baníku žádné problémy v Havířově nedělali

VIDEO/ Méně, než se původně čekalo, přijelo v pátek večer fanoušků ostravského Baníku do Prostřední Suché, kde se na stadionu MFK Havířov odehrál poslední přípravný zápas FC Baník Ostrava a FK Fotbal Třinec.