Prvoligoví hráči havířovského Torpeda prošli čtvrtfinále play off první ligy jako nůž máslem. Počenice deklasovali třikrát za sebou a jsou mezi nejlepší čtyřkou.

„V sérii jsme byli jasně lepší a mohli si užít střelecké hody. Teď se ale musíme dobře připravit na semifinále, ve kterém chceme samozřejmě uspět,“ řekl prezident Torpeda Havířov Roman Kantor.

Další zápasy play off ještě soupeře Havířova pro semifinále neurčily. Torpedo bude hrát buď s Litvínovem nebo Havlíčkovým Brodem. Havířovští každopádně zahájí sérii doma. První zápas je naplánován do Městské sportovní haly na sobotu od 20 hodin. V neděli začne druhé semifinále v 15 hodin. Definitivní rozhodnutí o soupeři padne ve čtvrtek 10. března, poněvadž série mezi oběma týmy je vyrovnaná 2:2. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Paskov a Otrokovice.

Kozel Počenice – Torpedo Havířov 4:12 (1:4, 0:3, 3:5)

Počenice nedisponují klasickým domácím prostředím, takže havířovští florbalisté neodjížděli po dvou výhrách na palubovku soupeře s obavami z horké počenické půdy. I díky tomu nastoupili po dvou jasných domácích výhrách sebevědomě a už v první minutě šli do vedení. Domácí sice o chvíli později našli rychlou odpověď, ale pak udeřili v první třetině Havířovští ještě třikrát, takže šli do kabin s uklidňujícím náskokem.

Jejich herní převaha byla patrná i ve druhé části. Vydra, Beneš a Jurčík zvýšili náskok Torpeda už na šest gólů a bylo jasné, že postup favorita je zpečetěn. V závěrečné třetině už se oba týmy zaměřily jen na ofenzivu, takže si diváci užili brankové hody. Hosté měli nadále navrch a zakončili čtvrtfinálovou sérii rekordní výhrou. Gólů mohlo být dokonce mnohem více. Oba celky zahodily řadu šancí včetně tří trestných střílení.

Branky nahrávky: 3. Lazor (Janoušek), 45. Kalus (Hyánek), 52. Zavadil (Uhrinovský), 55. Zavadil (Uhrinovský) – 1. P. Kožušník (M. Kožušník), 11. Bezděčík (Kezua), 19. Beneš, 20. Bajgar (Peřka), 27. Vydra (P. Kožušník), 30. Beneš (Večeřa), 37. Jurčík (Kowal), 42. Bajgar (M. Kožušník), 44. M. Kožušník, 49. Peřka (Plášek), 53. Bajgar (P. Kožušník), 56. Bajgar (P. Kožušník). Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka, vyloučení: 5:3, využití: 0:2, diváci: 109.

Havířov: Laja – Kowal, Vydra, Beneš, Peřka, Jurčík, Frydryšek – P. Kožušník, Kantor, Bezděčík – Čelechovský, Szász, Bajgar – Kezua, M. Kožušník, Plášek – Večeřa, Hrabovský, Říčka. Trenér: Ivo Jochman.