TORPEDO PEGRES HAVÍŘOV – FBC Třinec 11:5 (2:0, 8:2, 1:3)

Od začátku zápasu bylo jasné, že kvalita je na straně domácích. Třinečtí se sice snažili, ale výkonnostní rozdíl byl patrný na první pohled. Poprvé se mohlo měnit skóre už ve 4. minutě, ale Pavel Kožušník orazítkoval po brejku pouze břevno. O minutu později šli hostující Smetana s Curneyem proti Kowalovi, ale gólman Kotula, který dostal tentokrát přednost před Lajou, změnu skóre nepřipustil. Na první branku si diváci museli počkat až do 10. minuty. Blafák Heczka třinecký brankář Ščigel ještě zneškodnil, ale na jednoduchou dorážku Svrčka už nestačil – 1:0. Tento gól domácí viditelně uklidnil a o čtyři minuty později zvýšil přesnou střelou ze středu Jendřišák.

Ve druhé části začala divoká přestřelka, vníž domácí definitivně rozhodli o osudu zápasu. Třinec to zkusil aktivněji a ve 25. minutě laciným gólem snížil na rozdíl jediné branky. Jenže po necelé minutě Pavel Kožušník zakončil parádní kombinaci a už o 14 sekund později po vyšachování celé obrany zvýšil Hurčík na 4:1. Vtéže minutě stačili hosté opět snížit na dvoubrankový rozdíl, ale pak už jen přihlíželi vydařeným akcím Pegresu. Góly padaly jak na běžícím páse. Ve 31. minutě se trefili Pavel Kožušník a Jendrišák – 6:2, čímž vyhnali hostujícího Ščigela zbranky. Na jeho místo se postavil Cieslar, ale než si sáhl na míček, už ho lovil ze sítě po střele Mirka Kožušníka – 7:2. Vtéto fázi zápasu se jasně prokázal rozdíl mezi oběma celky. Torpedo mohlo ubrat plyn a užívat si bezstarostného florbalu na jednu branku. Vzávěru druhé části domácí opět nabili ostrými náboji a během 41 sekund zaokrouhlili skóre na 10:2. Po brankách Růžičky a Romana Kantora vstřelil jubilejní desátý gól Mirek Kožušník.

Poslední dvacetiminutovku už chytal vbrance Třince opět Ščigel. Ten měl štěstí ve 43. minutě, když další gólovou střeli Mirka Kožušníka zastavila tyč. Domácí očividně ubrali na tempu, ale přesto byli mnohem florbalovější a nebezpečnější, než jejich soupeř. Ve 48. minutě zvýšil Růžička na 11:2 a Pegres definitivně nasadil kodpočinku. Toho využili hosté ke zkorigování skóre až na přijatelných 11:5.

Branky a nahrávky: 10. Svrček, 14. Jendřišák (Růžička), 27. Kožušník P. (Juhaňák), 27. Jurčík (Jendřišák), 31. Kožušník P. (Juhaňák), 31. Jendřišák, 32 Kožušník M. (Kožušník P.), 39. Růžička (Kantor R.), 40. Kantor T. (Kubala), 40. Kožušník M. (Krečmer), 48. Růžička (Jendřišák) – 25. Sedlák (Holovka), 27. Ščigel (Holovka), 52. Curney (Holovka), 59. Curney (Petřík), 60. Smetana Michal (Curney)

Sestava Pegresu: Kotula – Kantor R., Heczko, Kowal, Gajdoš, Jurčík, Jedlička, Kantor T., Koziorek – Kožušník P., Kožušník M., Juhaňák, Bezděčík, Kubala, Jendřišák, Krečmer, Plášek, Růžička, Svrček, Fielek, Fifeger. Trenér Ivo Jochman.