Havířovan Pavel Kožušník byl vyhlášen nejlepším českým florbalistou sezony

HAVÍŘOV - Obrovský úspěch si připsal na své konto florbalista Torpeda Pegres Havířov Pavel Kožušník. Tento odchovanec havířovského týmu byl Českou florbalovou unií vyhlášen nejlepším florbalistou sezony 2006/2007.

21.6.2007

Florbalista Pavel Kožušník (vlevo) vyhrál anketu o nejlepšího hráče sezony.Foto: DENÍK/Libor Pristáš

K prvenství mu určitě pomohla vydařená sezona Pegresu, který skončil v lize na druhém místě. V popředí stály samozřejmě jeho dobré výkony, kterými pravidelně zaměstnával obrany soupeřů.

Anketa byla rozdělena do dvou částí. Pavel Kožušník vyhrál první část soutěže o 67 bodů před Radimem Cepkem, který však v průběhu sezony vrcholový florbal opustil. Havířovský hráč tedy po odstoupení největšího soupeře vyhrál o 110 bodů před Michalem Jedličkou z mistrovských Střešovic. Tento nejlepší hráč play–off Fortuna extraligy sice vyhrál jarní část s 85 body, ale výš než na druhé místo už ani díky mohutnému finiši nedosáhl.

Havířovský a reprezentační útočník Pavel Kožušník, který zazářil hlavně na MS 2006 ve Švédsku, se stal v šestém ročníku florbalových anket teprve třetím florbalistou, který na nejvyšší individuální ocenění dosáhl. První tři ročníky totiž ovládl Radim Cepek a minulé dva Martin Ostřanský.

Vítězství Kožušníka očekávali nejen odborníci, ale také hráč samotný. „Po prvním kole i trochu jo, i když po tom jakou měl „Bedla“ fazónu, tak jsem trochu obavy měl,“ řekl s troškou nadsázky Pavel Kožušník, který tím upozorňoval na skvělé výkony Jedličky v play-off.

Česká florbalová unie vyhlašovala celkově dvanáct anket. Florbalista sezony je označovaná jako vůbec nejprestižnější trofej. Je to poprvé v historii, co se to podařilo vyhrát havířovskému odchovanci. V minulosti se umístil na prvním místě pouze Vojtěch Skalík, jenže mezi juniory.

21.6.2007 VSTUP DO DISKUSE

Záchranář a hasič ze Stonavy Marek Balicki.
3

Na kole i stopem, čtyři roky kolem světa

Na mistrovství boxovaly také dívky.
85

Boxerům Karviné i Havířova zacinkaly medaile

Čtyři návrhy kuchyně, která bude součástí obýváku

Manželé stojí před rozhodnutím, zda koupit byt. Bojí se totiž, že se jim do jedné místnosti nemůže vejít kuchyň, jídelní kout i obývák. Od toho je tu naše designérka Bára, která ukáže, že i na malém prostoru lze skloubit více funkcí.

Házenkářům MHK utekla remíza

Karviná – I odvetu barážového souboje o první ligu v Hustopečích prohráli házenkáři MHK Karviná těsným způsobem.

Čísla nezaměstnaných jsou na historickém minimu. Spadla pod 10 procent

Přes 1300 volných míst evidovaly na konci dubna statistiky karvinského úřadu práce. Zdá se, že volných přibývá, jelikož přesně před rokem bylo o 143 míst méně a o 49 méně než na konci března. Nově hlášených bylo během dubna 407 míst.

OBRAZEM: Sportovně zábavný den se vydařil

Prvoligový hokejový klub AZ Havířov připravil pro nedělní odpoledne již 4. ročník sportovně zábavného dne ve víceúčelové hale a prostoru před budovou.