Florbalisté: debakl a přestřelka

Havířov /FOTO/ – Pech i štěstí měli o prodlouženém víkendu prvoligoví florbalisté havířovského Pegresu, kteří ze dvou zápasů vytěžili bod.

1.11.2016

Florbalisté Havířova (ve žlutočerném) svedli doma proti Znojmu zajímavou přestřelku.Foto: Michal Polák

Loni ve druhé lize kralovali, nyní si zvykají na tvrdší chlebíček. „Není to tak propastný rozdíl, ale opravdu tam je. Hlavně v rychlosti a taktické vyzrálosti jednotlivých týmů. Nicméně pořád naším cílem zůstává play off, na které dle mého soudu v pohodě máme. Tým disponuje určitými kvalitami. Momentálně nás spíš limitují zranění a nemoci. Na nejbližší domácí zápas mám z kádru opravdu lazaret," mne si bradu trenér havířovského mužstva Filip Kubíček.

Bivoj Litvínov – Florbal Pegres Havířov 9:3 (7:1, 0:2, 2:0)

Úvodní páteční utkání na severu Čech jeho svěřencům nevyšlo, ovšem mělo to své objektivní příčiny. „Na zápas jsme přijeli pozdě. Nejeli jsme přes Prahu, protože už máme zkušenosti, že to tam je zasekané, jeli jsme přes Hradec Králové a bohužel před Českou Lípou jsme uvízili v koloně. Někde před námi totiž hasiči vyprošťovali domíchavač betonu. Ztratili jsme tam dobrou hodinu a naskákali do zápasu bez rozcvičky, kluci se stihli tak tak převléct," vysvětloval Kubíček.

Nažhavení domácí Havířovany nešetřili a prakticky během úvodní třetiny rozhodli. Stav 7:1 nevěštil nic povzbudivého. „Ale oceňuji, že to kluci nebalili. V šatně jsme se dali dohromady a také si už lépe zvykli na místní drsný povrch, který je vhodný spíš pro tenis než florbal," postřehl Kubíček.

Branky a nahrávky: 3. Krejčí (Mandelbaum), 6. Chládek (Skalitz), 6. Hocelík (Skuhrovec), 7. Mandelbaum (Hocelík), 11. Hocelík (Kozlík), 14. Hocelík, 20. Mandelbaum (Pudil), 41. Skalitz (Fanta), 52. Krejčí (Chládek) – 15. Kraus (Beneš), 22. Kraus (Holeš), 35. Šochman (Plášek). Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:1. Diváci: 117.

Havířov: Kotula – Vlach, Kučera, Pavel Třaska, Folwarczny, Beneš, Kuttler, Mrowiec – K. Peřka, Mžyk, Kloza – Pavel Bezděčík, Plášek, Šochman – Fliega, Kraus, Holeš.

Florbal Pegres Havířov – Znojmo Laufen 8:9 p (3:3, 2:3, 3:2 – 0:1)

Hned v neděli už hráli florbalisté Havířova doma. Vstup do zápasu měli opačný než v Litvínově a vedli 2:0. Nekoncentrace v závěru třetiny ale zapříčinila srovnání. Znojmo se pak dostalo do vedení a ještě v poslední minutě vedlo 8:6.

„Tři minuty před koncem jsme si vzali oddechový čas a řekli si, co budeme v power play bez brankáře hrát," přibližoval Kubíček. I když je florbal opravdu blesková hra, stává se v ní málokdy, aby tým třináct sekund před koncem dotahující dvoubrankové manko nakonec srovnal. Havířovu se to povedlo a hosté zuřili, že přišli o tři body. Do role bodového spasitele se obsadil nestor Pavel Kožušník a v časech 59:47 a 59:53 dorovnal skóre 6:8 na 8:8. Radost domácích byla obrovská.

„Bylo to svým způsobem takové malé vítězství. V prodloužení jsme ten obrat mohli dokonat úplně, zahodili jsme dvě velké šance a soupeř nás potrestal," přiblížil trenér Kubíček rozuzlení dramatického duelu.

Branky a nahrávky: 3. Kloza (K. Peřka), 8. Mžyk (Třaska), 18. Kloza (Mžyk), 25. Šochman (Plášek), 26. Kučera (Holeš), 47. Pavel Bezděčík (Plášek), 60. Pavel Kožušník (Vlach), 60. Pavel Kožušník (Kloza) – 18. Daberger (Šindelář), 18. Kucharič (Procházka), 19. Novák (Juříček), 23. Procházka (Kucharič), 27. Salava (Procházka), 39. Salava (Pánek), 42. Čihal (Šindelář), 44. Čihal, 64. Salava (Procházka). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 2:0. Bez využití. Diváci: 174.

Havířov: Piško – Vlach, Kučera, Pavel Třaska, Folwarczny, Beneš, Kuttler, Ošťádal – K. Peřka, Mžyk, Kloza – Pavel Bezděčík, Plášek, Šochman – Fliega, Pavel Kožušník, Holeš.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu většinou nezveřejňuje kompletní obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, domova i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Deníku, anebo ve zlevněné předplacené internetové verzi.
Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Po připojení si pak můžete Deník v plném znění přečíst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.

1.11.2016

Pohřešovaná Etiopanka Medina Mohammed Ali.

Hledá se ztracená Etiopanka

Led kluziště na zimním stadionu v Havířově se nepodařil. Místo bělostného podkladu jsou na něm nepřehlédnutelné fleky.
16

Fleky na kluzišti půjdou do ztracena

Den D se přiblížil. Ve čtvrtek se rozhodne o osudu OKD

Karvinsko – Už ve čtvrtek se sejdou věřitelé společnosti OKD, která je od loňského května v insolvenci, aby rozhodli o osudu největší těžební firmy v zemi a tím i budoucnosti jejích zaměstnanců.

Bohumín nové dresy vítězstvím nepokřtil

Bohumín /FOTO/ - Ani do třetice se prvního divizního vítězství nedočkali.

Zraky lidí poutal k obloze obrovitý nákladní letoun Ruslan

FOTO+VIDEO/ Hluk čtyř motorů letounu blížícího se k přistání na ostravském letišti poutal k obloze zraky lidí na trase od Opavy přes Bílovec, Frýdek-Místek, Havířov, Šenov či Ostravu.