Úvodní finále bylo z obou stran dosti nervózní. V obou týmech kralovaly obrany, na domácí straně hlavně gólman Marjanovič.

Dukla jako obvykle hrála tvrdě a agresivně, domácí se jí však v tomto ohledu vyrovnali. Vyhecované utkání bylo značně emotivní, a to i ze strany diváků, kteří atmosféru „dotvářeli" svéráznými výkřiky.

V utkání byly k vidění 3 červené karty. Poprvé v kalendářním roce byla v hale ta pravá atmosféra.

Zítra od 17:00 se hraje druhé utkání finálové série.

Karviná - Dukla Praha 23:17

Diváci si přišli na své. Utkání slibovala emotivní podívanou a je pravda, že obě měla pořádný náboj. Kulisy sobotního i nedělního klání byly také poprvé v kalendářním roce odpovídající významu obou zápasů. „V takové parádní atmosféře se nám hrálo velmi dobře. Měli jsme nad soupeřem navrch,“ radoval se po úvodní výhře křídleník Baníku Jiří Kubis, autor tří sobotních branek.

Dukla trefovala zpočátku jen tyčky, ale i bez nich měla v ofenzivě tristní bilanci. Za poločas stihla pouze šest gólů. Jak se čekalo, hráli hosté tvrdě a agresivně, domácí se ale nedali, takže se na palubovce dost jiskřilo. Díky výborné obranné práci a vynikajícímu Marjanovičovi, který přiváděl Pražany téměř k zoufalství, si Karviná vybudovala šestibrankový náskok a směřovala za první výhrou ve finálové sérii. Úvod druhé půle zastihl v lepší formě hosty, ale vydrželo jim to jen osm minut. Pak domácí dali během dvou minut tři branky za sebou, odskočili na 17:10 a bylo jasné, kdo je na hřišti pánem. Hosté v závěru neunesli porážku psychicky, Vraný úmyslně šlápl na ležícího Plška, viděl červenou kartu, stejně jako Kuzo, který se svého kamaráda šel zastat. „Utkání s Duklou bylo zase vyhecované a emotivní,“ konstatoval Kubis.

Trenér Baníku OKD Jiří Kekrt byl po zápase spokojen s výsledkem, ale ne ofenzivní fází svého celku. „Pravá strana nám dnes hrála daleko lépe než levá. Divácky to bylo zajímavé utkání, ale z hlediska taktiky a kvality zase takovou úroveň nemělo, i když náboj tomu nechyběl. Především padalo málo gólů,“ mínil Kekrt. „Souhlasím. My jsme dnes v obraně obstáli, ale v útoku vyhořeli. Měli jsme nějakou naději za stavu 13:9 pro Karvinou, kdy tam byly naše šance, ale když jsme neproměnili ani je, Baník nás potrestal a zaslouženě zvítězil,“ rekapituloval sobotní duel kouč Pražanů Pavel Pauza.