Házenkáři Baníku vydřeli oba body

Karviná /FOTO/ – Obnovená domácí preiméra fenomenálního Alexandra Radčenka na pozici hrajícího kouče karvinských házenkářů dopadla dobře. Baník porazil Jičín o dvě branky.

18.9.2016

Karvinští házenkáři (v černém) udolali doma Jičín o dvě branky.Foto: Ivo Dudek

„To byly nervy. Zaspali jsme první poločas, pak se do toho obtížně dostávali. Ve druhé půli jsme dlouho vedli o více branek, ale závěr určitě nebyl v naší režii. Našlo by se dost chyb. Je to vydřené vítězství, musím si uřít pot z čela," vtipkoval po utkání Saša Radčenko, jehož přišlo k zahajovacímu utkání extraligy na domácí půdě přivítat přes pět stovek fanoušků.

Průběh utkání mu dal za pravdu. Jičín lépe odstartoval a udržoval si dvoubrankové vedení. Domácí dali svou první branku až v sedmé minutě, když Frančík snižoval na 1:2. Obecně gólů moc nepadalo, ale že by vynikali gólmani na obou stranách, to se zrovna říct nedalo. Karvinští při útoku aplikovali risk bez gólmana se sedmi hráči v poli, nakonec své poločasové snažení dotáhli do nerozhodného výsledku.

Naopak nástup do druhého dějství vyšel lépe baníkovcům a ujali se vedení, které dokázali navyšovat. Tady už zkoušely hru v sedmi hráčích oba týmy. Domácí i v situaci, kdy v závěru vedli o dvě branky a Jičín jen o kousek netrefil jejich odkrytou bránu…

Hosté od lesa Řáholce sice dokázali stav 22:16 zlikvidovat, ale domácí už výhru ubojovali. „Odjíždíme zklamaní, protože jsme neodehráli špatné utkání a nebyli jsme horším týmem. Nezachytili jsme začátek druhého poločasu, kdy si Karviná vybudovala náskok při hře v sedmi hráčích. Tam dokázala zkušeně využít nabízené šance," konstatoval jičínský trenér Aleš Babák.

HCB Karviná – Ronal Jičín 27:25 (10:10)

Nejvíce branek: S. Mlotek 6, Frančík a Plaček po 5 – Šulc 7/2, Drbohlav 6. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 1/1:2/2. Vyloučení: 3:5. Diváci: 537.

18.9.2016

Čivava na místě, kam dopadla po vyhození z okna.
1 3

Kvůli zabité čivavě si Skoupý za Havířov už nekopne

Glenn Clark (při hovoru s místostarostkou Č. Těšína Gabrielou Hřebačkovou) v těchto dnech vyráží na 1000 kilometrů dlouhé putování po místech, kudy šel jeho otec na tzv. Pochodu smrti.
3

Novozélanďan jede po válečných stopách svého otce

Záhada vyřešena: Konstrukce před nádražím je skutečně stojan na kola

Modrá kovová konstrukce přivázaná řetízkem k zábradlí před halou havířovského vlakového nádraží je stojan na jízdní kola a dali ho tam pracovníci Českých drah. Na žádost majitele stanice a města byl odstraněn.

Užili si dovolenou i festivaly. Teď už krajští lídři vyhlížejí volby

/ANKETA, KANDIDÁTKY PRO VOLBY 2017/ Volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční 20. a 21. října, do včerejška ale musely strany podat své kandidátky. Kdo jsou lídři v Moravskoslezském kraji a jak v létě nabírali síly do předvolebních soubojů?

Havířovští senioři se hlásili na dotovanou rekreaci

Havířov Na tři turnusy vyšle letos na podzim havířovská radnice seniory do Jeseníků.

Havířovský fotbalista je podezřelý ze zabití psa

Partnerský spor havířovského fotbalisty s přítelkyní vyvrcholil vyhozením čivavy z okna. Pes na místě zemřel.