Řádí jako černá ruka. Kdo? Kanonýr Vláďa Luka

KARVINÁ - Hokejbalisté karvinského Inteva bojují o postup do finále play-off I. moravské ligy. Po úvodních dvou zápasech s Malenovicemi je stav semifinálové série vyrovnaný 1:1.

4.5.2007

Karvinští hokejbalisté (ve světlém). Ilustrační foto.Foto: Ivo Dudek

ACS Malenovice – Intevo Karviná 4:3 (2:0, 1:0, 1:3)

Karvinští odjeli do Zlína s cílem přivézt domů aspoň jednu výhru. V prvním utkání se to ještě nepovedlo. Domácí měli lepší začátek, ujali se vedení a karvinští hráči se museli hlavně srovnat s nepříjemnou atmosférou. „To, co jsem zažil v Malenovicích už asi nikde jinde nezažiju. Podnapilí diváci nás neustále uráželi, při odjezdu autobusem kolem nás poskakovali jako šílenci a bránili nám v cestě,“ vyprávěl hrající kouč Inteva Martin Kurz. Malenovice sice po dvou třetinách vedly 3:0, jenže hosté v poslední části během tří minut srovnali a začínalo se odznova.

Čtyři minuty před koncem byl však vyloučen Pavlíček za faul, který podle všeho nebyl a domácí z přesilovky vsítili vítězný gól. „O to větší důvod k odvetě jsme měli druhý den. Kdyby si rozhodčí nevymyslel faul, šel by do prodloužení už první zápas,“ mínil Kurz. Branky Karviné: J. Rosůlek, Kartuš, Luka. ACS Malenovice – Intevo Karviná 5:6 v prodl. (1:4, 2:0, 2:1 – 0:1) Poté, co domácí první hrací den rozhodli v nesprávně nařízené přesilovce, nastoupili Karvinští ke druhému duelu patřičně nažhaveni. „Na soupeřovy kombinace jsme si dávali velký pozor, Malenovice nás nijak nepřekvapily,“ pravil Kurz. Také toto utkání se hrálo v hodně emotivní atmosféře, kterou hosté přiživili už tím, že první třetinu vyhráli 4:1.

Zápas to byl zcela odlišný od toho prvního. Karviná vedla a dotahovali domácí. Oproti sobotní porážce udělal trenér Kurz podstatnou změnu v sestavě, kdy začal hrát od úvodního buly na dvě pětky. „Řekli jsme si, že šetřit už se nemá cenu a zřejmě jsme tím domácí překvapili,“ vysvětloval Martin Kurz. Právě po jeho skvělých nahrávkách se prosazoval kanonýr play-off Vladimír Luka, jehož vítězná trefa v šesté minutě prodloužení Zlíňany pořádně otřásla.

Branky Karviné: Luka 4, J. Rosůlek, L. Rosůlek, stav série: 1:1. Karviná: L. Smolka (Klepáč) – Kartuš, Folwarczny, Tomiczek, Maroš, Kijonka – Kurz, Blatoň, Luka – J. Rosůlek, Pavlíček, L. Rosůlek – L. Kubica, Kisiala, M. Kubica.

4.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

Záchranář a hasič ze Stonavy Marek Balicki.
3

Na kole i stopem, čtyři roky kolem světa

Na mistrovství boxovaly také dívky.
85

Boxerům Karviné i Havířova zacinkaly medaile

Házenkářům MHK utekla remíza

Karviná – I odvetu barážového souboje o první ligu v Hustopečích prohráli házenkáři MHK Karviná těsným způsobem.

Čísla nezaměstnaných jsou na historickém minimu. Spadla pod 10 procent

Přes 1300 volných míst evidovaly na konci dubna statistiky karvinského úřadu práce. Zdá se, že volných přibývá, jelikož přesně před rokem bylo o 143 míst méně a o 49 méně než na konci března. Nově hlášených bylo během dubna 407 míst.

OBRAZEM: Sportovně zábavný den se vydařil

Prvoligový hokejový klub AZ Havířov připravil pro nedělní odpoledne již 4. ročník sportovně zábavného dne ve víceúčelové hale a prostoru před budovou.

V Orlové soutěžili kulturisté, Otisk má titul

Orlová – Víkendové mistrovství České republiky dorostu, juniorů a juniorek v kulturistice se těšilo diváckému zájmu.