VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Karneval na ledě se vydařil

Karviná /FOTO/ – Místo zakončení starého roku oslavili krasobruslaři SKK Karviná karnevalem na ledě příchod toho nového.

18.1.2016
SDÍLEJ:

Karvinské děti se vydováděly na ledě.Foto: archiv SKK

„Karneval pořádáme pro naše děti, aby si užily trochu zábavy. Míváme ho na konci roku, ale tentokrát nebyla 20. prosince volná ledová plocha, takže jsme ho posunuli až na 9. ledna," vysvětluje předsedkyně SKK Karviná Monika Šimrová.

Činovníci klubu pořádají karneval uprostřed sezony, kdy děti potřebují také trochu relaxace a rozptýlení, než jen neustálý dril na ledě. A z tohoto pohledu splnila akce svůj účel. „To rozhodně. Děti se vydováděly, všechny přišly s maskami. Uspořádali jsme pro ně i nějaké soutěže, jako objíždění kuželů a tak. Po krátkém asi dvacetiminutovém programu jsme měli všichni asi hodinku na ledě jako veřejné bruslení, kterého se zúčastnili i rodiče a bylo to fajn," přiblížila Šimrová.

Na začátku předvedly svá vystoupení Karolína Mžiková a Simona Krkošková, děvčata, kterým se letos na závodech až tolik nedařilo. „Proto také obě holky dostaly příležitost zajet si volnou jízdu s obecenstvem znovu a zajely ji bezchybně. Domácí led bez rozhodčích je holt poznat," usmála se Šimrová.

Karvinské děti se vydováděly na ledě.

Děti karvinského klubu jsou v půlce sezony. V letošní sezoně mají ti nejlepší za sebou šest závodů, ten poslední v roce 2015 proběhl v Havířově a jednalo se o tradiční závod pod názvem Havířovská růže.

Z Karviné se do sousedního města vypravilo deset závodníků včetně tří dětí, které jsou ještě v přípravce, a výsledky byly povzbudivé. Mezi žačkami si třetí místo vyjela Klára Kaláčová, mezi žáky také třetí místo Marek Hanzlík, mezi mladšími žáky páté místo Sebastián Malczyk, mezi nejmladšími žáky druhé místo Damián Malczyk a v nejmladších žačkách byla šestá Simona Krkošková.

Také další děti byly vidět, Karolína Mžiková skončila šestá (nováčci dívky), Marcel Novák vyhrál (nováčci chlapci), a v nejmladších žačkách byla Aneta Gilová třetí, Laura Kotyzová pátá a Tereza Kozelková šestá. V přípravkách vyhrála volnou jízdu Michaela Staníčková.

První závod letošního roku, kterého se karvinské děti zúčastnily, byl Dragon Trophy Brno, kam odjeli pouze chlapci, neboť děvčata onemocněla. V kategorii mladších žáků skončil Sebastián Malczyk třetí a nováčky chlapce vyhrál Marcel Novák.

„Do konce sezony nás čekají ještě dva závody v Uherském Brodě a Novém Jičíně a pak už mistrovství republiky žactva, mladšího žactva a nejmladšího žactva v Plzni. Pořád doufáme, že se tam někdo od nás probojuje. Anetka Gilová to má mezi dívkami v republikové konkurenci strašně těžké, ale mohla by zabojovat. Damián Malczyk by tam startovat měl," vkládá Monika Šimrová naděje do těchto dvou dětí.

Autor: Martin Ruščin

18.1.2016
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Karvinští fotbalisté (v bílém) prohráli ve Zlíně.
21

Fotbalisté ševcům gól nedali

Výstava králíků a drobného zvířectva v Karviné.
10

Králík, který umí luštit i slepice snášející zelená vajíčka

Podjezd pod železniční tratí bude uzavřen. Na Šumbark po objížďce

Řidiče v Havířově čekají náročné dny. Kvůli rekonstrukci podjezdu pod železniční tratí v Havířově-Šumbarku bude od pondělí 21. do čtvrtka 31. srpna uzavřen podjezd pod železnicí v úseku od ulice Železničářů po Opletalovu.

Sinice zatím plavce na přehradách neohrožují

Přes pomalu končící léto mají obě přehradní nádrže poblíž Havířova velmi kvalitní vodu vhodnou pro koupání.

Kvůli filmařům bude uzavřena část města

Část Hlavní třídy, Třeneckého ulici a parkoviště u magistrátu obsadí o víkendu v Havířově filmaři. Produkce České televize požádala město o součinnost při tvorbě filmu Dukla 61. Natáčení se neobejde bez dopravního omezení.  

Do ulic Orlové vyjíždí myčka popelnic

Pojízdná myčka, která zvládne očistit malé popelnice a kontejnery, a to přímo u domu či na kontejnerovém stání, vyráží v těchto dnech do ulic Orlové. Čisticí vůz pořídila společnost SMO Orlová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení