Házenkáři zvládli derby v Kopřivnici

KARVINÁ - Házenkáři Baníku OKD Karviná se vrátili na druhé místo v tabulce domácí extraligy. Využili zaváhání Prešova, přeskočili jej a zároveň se dotáhli na vedoucí Zubří.

5.12.2007

Julius Korňan.Foto: Ivo Dudek

KH Kopřivnice – Baník OKD Karviná 22:35 (15:15)

Valaši mají na karvinského mistra náskok dvou bodů. Dnes navíc dohrávají zápas s prešovským Tatranem. Pouze třicet minut dokázala Kopřivnice držet krok s obhájcem titulu. Karviná působila do přestávky matným dojmem, ve druhém poločase však přepnula na vyšší obrátky. Gólman Marjanović zamkl bránu a Karviná během deseti minut odskočila na rozdíl šesti branek (22:16).

„Jsem spokojený s výsledkem, s děním na hřišti pak jen ve druhém poločase,“ prohlásil trenér Karviné Jiří Kekrt s tím, že výkon jeho hráčů v první půli byl pro něj nepochopitelný. Domácí kouč Miroslav Bartoň označil za rozhodující dva momenty.

„Alfou a omegou byly naše mizerné přesilovky, jednu jsme dokonce prohráli 0:3. Zlomovým bodem pak bylo prvních deset minut druhé půle, kdy jsme dokázali dát jediný gól.“ Na straně vítězů se blýskl osmi přesnými zásahy Andrej Kuzo. Baník zase nejvíce zlobil jeho bývalý hráč Miroslav Rachač, jenž měl zvláštní motivaci. Dal jen o jednu branku méně než Kuzo a stejně jako karvinský Juľo Korňan, který prokazuje skvělou formu.

5.12.2007 VSTUP DO DISKUSE

Nehoda v Chotěbuzi.

Ke zraněným při nehodě spěchala i posádka vrtulníku

Úmyslně založené požáry na černých skládkách v okrajové havířovské části museli ve středu hasit hasiči.
14

V Havířově někdo zapaluje černé skládky pneumatik a dalšího odpadu

Pomáhají i chrání, vše zdarma a ve volném čase. Hledají se dobrovolníci

Karvinsko - Svůj volný čas věnují jiným. Nejčastěji seniorům nebo lidem, kteří neměli v životě tolik štěstí a bojují se zdravotními problémy skončili na ulici, případně dětem, na které doma nemají tolik času.

Opilý chodec přebíhal rušnou silnici, se zlomeninami skončil v nemocnici

O život málem přišel 34letý muž, který v silné opilosti přebíhal čtyřproudou silnici v Karviné-Sovinci. Jedno auto ho srazilo a těžce zranilo.

Měl sedět ve vězení, místo toho vykrádal slušné lidi

Karviná – Již dvanáctkrát soudně trestaný muž se vyhýbal nástupu do vězení a místo toho dál okrádal poctivě pracující. Čtyřiatřicetiletého recidivistu ale policisté již dopadli, muž je ve vězení za předchozí zločiny a čeká ho další soud.