VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mladé volejbalistky se připravovaly na nový ročník

Karviná – Novou etapu coby již samostatný subjekt oproštěný od Tělovýchovné jednoty Jäkl, které zůstali už pouze atleti, odstartoval o prázdninách volejbalový klub VK Karviná i se svými mládežnickými složkami, na které v oddíle dbají především.

6.9.2014
SDÍLEJ:

Děvčata z VK Karviná prodělala kvalitní přípravu na nový ročník.Foto: archiv

Novou etapu, ale v dobrém starém balení, tedy včetně soustředění v Bystřici, kam již popáté v řadě odjela děvčata na srpnové herní soustředění. „Toto soustředění pořádáme vždy pro několik dívčích družstev, letos poprvé ale odjela do Bystřice všechna mládežnická družstva klubu, takže i organizace a průběh byly připravovány dlouho dopředu," přiblížil jeden z trenérů klubu Bedřich Koupil.

Soustředění se tedy zúčastnilo čtyřicet děvčat od kategorie přípravky až po juniorky včetně osmi trenérů.
Ti v jednotlivých kategoriích dohlíželi na plnění tréninkových plánů včetně regeneračního programu.
Celý tréninkový cyklus soustředění probíhal formou dopoledních a odpoledních tréninků ve školním sportovním zařízení ZŠ Bystřice spadající do sportovního areálu Vitality Slezsko. Dívky trénovaly ve dvou halách, v atletickém areálu a přilehlém okolí.

„Tréninkové jednotky byly zaměřeny především na zdokonalení herních dovedností u těch nejmladších a samozřejmě klasických herních činností u starších dívek. Holky absolvovaly výběhy do beskydských lesů i všemi kategoriemi ‚oblíbený' wallball, který tento areál provozuje," objasňoval se smíchem Koupil. Je jasné, že děvčata dostala řádně do těla, ovšem to se jim bude během sezony náramně hodit.

Večerní program naplňovala především volejbalová teorie a pro nejmenší bylo připraveno i promítaní filmů nebo se hrály společenské hry.

V průběhu soustředění sehrály karvinské juniorky před zraky všech spoluhráček z klubu přátelské utkání s TJ TŽ Třinec, které vyhrály 5:0. Do tohoto utkání se zapojily všechny hráčky juniorského družstva včetně mladších hráček Barbory Viačkové a Terezy Szotkowské.

Na závěr soustředění trenéři uspořádali tradiční a oblíbený miniturnaj pro všechny kategorie. Tento turnaj je specifický tím, že se spoluhráči losují a při lichém počtu jsou nasazováni do hry i trenéři. A letos museli do boje vyjma trenérů starších žaček všichni trenéři. „Musíme objektivně podotknout a zároveň vyzdvihnout, že trenérskou neporazitelnost proti děvčatům obhájila pouze trenérka přípravky," usmíval se Bedřich Koupil, který závěrem poděkoval všem karvinským sponzorům, městu Karviná a klubu BVK za podporu při organizování soustředění.

„Naším cílem bylo, aby se děvčata nejen zdokonalila ve volejbalových činnostech, ale také abychom tady stmelili všechny kolektivy a holky se lépe poznaly napříč všemi kategoriemi. Toto by nám mělo usnadnit práci při přechodu šikovnějších děvčat do vyšších kategorií," uzavřel Koupil vydařené soustředění.

Autor: Martin Ruščin

6.9.2014
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační snímek z Havířovského zlatého kahance.

Soutěž o vstup na Havířovský zlatý kahanec

Hokejisté Orlové se pravděpodobně představí v krajském přeboru. Druhou ligu však ještě neodpískali.

Orlová shání peníze dál

Projekt RFA prokázal životaschopnost

Karviná – Premiérový rok působení Regionální fotbalové akademie (RFA) v Karviné a hned úspěchy.

Prožene Szkopek suveréna Saigera?

Havířov, Těrlicko – Motocyklový okruh v Těrlicku se sice letos obejde bez soupeření tradičních rivalů Horsta Saigera s Didierem Gramsem, lichtenštejnského suveréna posledních let však možná bude prohánět někdo jiný.

Akcie OKD byly při privatizaci podhodnocené, potvrdil posudek

Revizní posudek uvádí, že akcie důlní OKD byly při privatizaci v roce 2004 oceněny chybně. Znalec Rudolf Doucha ze společnosti Vox Consult údajně tehdy nezapočítal mimo jiné 23 dceřiných společností a další majetek. Posudek je podle Lidových novin (LN) u Obvodního soudu pro Prahu 2, další jednání je stanoveno na 19. července.

Blíží se Havířovský zlatý kahanec

Nejnavštěvovanější jednorázová sportovní událost na Karvinsku je tu. O víkendu se odjede 34. ročník Havířovského zlatého kahance.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies