VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mladí kulturisté se představí v Orlové

Orlová – Po sedmi letech a jako dárek k sedmdesátinám hlavního organizátora se koncem května uskuteční v Orlové republikové mistrovství dorostu, juniorek a juniorů v kulturistice.

28.4.2017
SDÍLEJ:

V Orlové uvidí diváci opět po delším čase přehlídku svalnatých těl.Foto: Ivo Dudek

Ladislav Vicherek, zasloužilý člen kulturistiky v Orlové a nejen tam, ale i v rámci republiky, slaví letos kulaté jubileum. U této příležitosti se ještě jednou, zřejmě naposledy, rozhodl pořádat v Orlové významný podnik, kterým bude mistrovství ČR.

„Jedná se o pětatřicátou soutěž, která v Orlové proběhne. Do toho počítám republiku, ale i mistrovství Moravy a Slezska, Grand Prix a další turnaje. Je to víceméně symbolické, protože v letošním roce uplyne zároveň pětatřicet let od vzniku oddílu kulturistiky v Orlové," připomněl Vicherek rok 1982, kdy založil kulturistický oddíl při Slavii Mirek Churý.

„Jenže Mirek Churý pak dostal příkaz jít k fotbalu a já to po něm měl převzít. Na chvilku. Jenomže z té chvilky se najednou stalo 35 let," směje se Vicherek, stále vitální sportovec.

Zavzpomínal také na dřívější „lepší" časy, kdy se divákům v Orlové představili na začátku svých kariér takoví borci jako Jablonický, Orosz, Zhur, Klarmont, Horváth a další. „To jsou dnes vlastně mistři světa, kteří pak přešli k profíkům. Pavol Jablonický, Štefan Orosz nebo Oleg Zhur, to jsou ve světě kulturistiky pojmy. Jsem rád, že jsme je tady mohli vídat," dodal Vicherek.

Od svazu dostal tedy „dárek" v podobě možnosti uspořádat ještě naposledy republikový šampionát, finančně mu na něj přispělo město Orlová a Vicherek se pustil do práce. „Budeme mít připraveno jedenáct kategorií, přijede závodit asi 120 lidí. Kdo to přesně bude, to ještě netušíme, týden před námi pořádá Bohumín ještě mistrovství Moravy a Slezska, ale předpokládám, že z okolí přijedou mladí z Ostravy či Havířova. Bude i exhibice, ale tu zatím tajíme," pousmál se Vicherek.

Ten stále provozuje kulturistický oddíl, kde mu chodí cvičit pravidelně třicítka sportovců různého věku. „Ale nezávodíme. Já na tom nelpím, důležité je, aby si každý zacvičil a udělal něco pro své zdraví," uzavřel Ladislav Vicherek.

Šampionát proběhne 20. května v Domě kultury města Orlové.

Autor: Martin Ruščin

28.4.2017
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V soutěži letos Anežka za video Podtlak ve sklenici získala už druhý tablet. Ten se rozhodla věnovat kamarádce a její pěstounské rodině.

Školačka zabodovala ve fyzikální soutěži. Výhru darovala pěstounské rodině

Jakub Gajdica

Letní kina zažívají renesanci, říká šéf karvinských kin Jakub Gajdica

Do poraden Modrého kříže míří více lidí, kteří chtějí zvládnout svou závislost

Lidem, kteří jsou závislí na alkoholu či jiných návykových látkách, již osm let pomáhá regionální nestátní nezisková organizace Modrý kříž. Cestu do jejich poraden, z nichž dvě jsou v okrese Karviná, nachází stále více lidí.

Senioři mají příjemné posezení a těší se na cvičení

Bude-li teplé a slunečné léto, mohou jej členové klubu seniorů Karviná-Hranice prožít na zahradě.

Krajské kluby znají své soupeře v poháru

V rámci losovacího aktivu, který se uskutečnil ve čtvrtek v Olomouci, byl rozlosován rovněž i nový ročník pohárové soutěže MOL Cup.

Pokuta za rychlost může dovolenou pořádně prodražit

Nástrahy čekají například v opravovaných úsecích v Rakousku, kde jsou automatické radarové systémy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies