VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na Karvinský kahanec přijelo přes sto dětí

Karviná /FOTO/ – Přesně 120 dětí v jedenácti kategoriích a dvou kategoriích přípravky závodilo v sobotu na 48. ročníku tradičního krasobruslařského závodu pod názvem Karvinský kahanec.

25.11.2015
SDÍLEJ:

V Karviné se jel krasobruslařský kahanec.Foto: SK Kraso

Ten je zařazen do kategorie ČKS (Českého krasobruslařského svazu), stojí tedy níže než závody ČP (Českého poháru), ale i tady už je na co se koukat a na ledě se pomalu klubou noví a noví talenti.

Jako například domácí závodníci Aneta Gilová s Damianem Malczykem, kteří ne náhodou už startují i na závodech Českého poháru - od letošního podzimu, což je pro krasobruslaře start závodní sezony.

„Tím, že po restartu karvinského krasobruslení fungujeme vlastně teprve čtvrtým rokem, ještě nemáme tolik kvalitních závodníků, protože děti jsou ještě malé, ale členská základna se rozrůstá, začínáme se více prosazovat než třeba před dvěma lety, sbíráme zkušenosti a to jsou všechno pozitiva," přibližuje fungování karvinského oddílu jeho předsedkyně Monika Šimrová.

V Karviné se jel krasobruslařský kahanec.

Jak zdůraznila, velké poděkování za zorganizování tradičního karvinského podniku náleží nejen činovníkům klubu, ale také rodičům. „Je to tak. Jsme malý klub, takže uspořádat závody, na které vám přijede přes sto dětí, stojí čas i peníze. Je to dílo celého kolektivu lidí a právě i obětavých rodičů. Ráda bych také poděkovala městu a našim partnerům, kteří nám pomohli s cenami pro nejúspěšnější a nejmladší děti," byla předsedkyně oddílu vděčná za finanční přízeň.

Závody proběhly pod záštitou náměstka primátora Karviné Karla Wiewiórky a děti s rodiči byli s jejich průběhem spokojeni. Na ledě byla k vidění spousta nadšených tváří a také několik nadějí. „Postupně pracujeme na tom, aby se nám děcka zlepšovala, ale je jasné, že z každého nebude mistr republiky. Důležité je, abychom jim dali možnost smysluplně využít volný čas, aby to děti bavilo a mohly sportovat mezi kamarády," přibližuje náplň „práce" s malými krasobruslaři Monika Šimrová.

Karvinští bratři Malczykové - vpravo nejmladší Adrian, uprostřed talentovaný Damian. Na snímku chybí nejstarší Sebastian.

Vyzdvihla výkony talentovaných Malczyka a Gilové. „Ti Malczykové, to jsou talentovaní hoši. Ti dva starší už krasobruslí, jsou v závodním družstvu, nejmladší je zatím v přípravce, ale má taky slibně nakročeno. Anetka nám dělá také radost už nějaký ten měsíc. Jsme rádi, že už oba startují na závodech Českého poháru. Je to pak ta správná motivace i pro další naše děti, které se taky velice snaží a předvedly doma pěkné výkony," ujistila předsedkyně klubu.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.

Autor: Martin Ruščin

25.11.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na dveřích karvinských domů se objevují tyto letáky.

Strážníci se distancují od letáků, které mluví o prevenci

Čivava na místě, kam dopadla po vyhození z okna.
1 3

Kvůli zabité čivavě si Skoupý za Havířov už nekopne

Novozélanďan jede po válečných stopách svého otce

Český Těšín, Bohumín - Přiletěl až z druhé strany zeměkoule, aby se na kole vydal napříč celým Českem až do Bavorska po trase, kudy před dvaasedmdesáti lety šel jeho otec coby válečný zajatec takzvaný Pochod smrti.  

Záhada vyřešena: Konstrukce před nádražím je skutečně stojan na kola

Modrá kovová konstrukce přivázaná řetízkem k zábradlí před halou havířovského vlakového nádraží je stojan na jízdní kola a dali ho tam pracovníci Českých drah. Na žádost majitele stanice a města byl odstraněn.

Užili si dovolenou i festivaly. Teď už krajští lídři vyhlížejí volby

/ANKETA, KANDIDÁTKY PRO VOLBY 2017/ Volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční 20. a 21. října, do včerejška ale musely strany podat své kandidátky. Kdo jsou lídři v Moravskoslezském kraji a jak v létě nabírali síly do předvolebních soubojů?  

Havířovští senioři se hlásili na dotovanou rekreaci

Havířov Na tři turnusy vyšle letos na podzim havířovská radnice seniory do Jeseníků.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení