Okresní atleti soutěžili v halovém trojboji

Havířov /FOTO/ – Za účasti téměř devadesátky závodníků z celého okresu proběhl v Havířově tradiční atletický halový trojboj.

21.3.2017

Děti si zasoutěžily na halovém trojboji v Havířově.Foto: Ivo Polášek

Závod, který pořádal místní atletický oddíl Slavia, se uskutečnil v tělocvičně ZŠ M. Kudeříkové a medailové pozice si téměř výhradně rozdělovali zástupci Havířova, Karviné a Bohumína.

Dvě nejmladší kategorie (minipřípravek a přípravek) závodily v běhu na 40 m z vysokého startu, skoku do dálky měřeného z místa odrazu a hodu kilovým medicinbalem autovým způsobem.

Mezi chlapci zvítězil v minipřípravkách Jakub Urbančík ze Slavie Havířov, když zaznamenal také dílčí vítězství ve skoku dalekém. Druhý skončil Michal Fojtík (Start Havířov), který vyhrál hod míčem, na třetí pozici byl Tomáš Kawulok (Karviná), ten zase zvítězil v běhu.

Ve stejné kategorii děvčat vyhrála Barbora Štarková (HSK Havířov), která zvítězila v běhu a hodu míčem. Druhá byla Laura Cholewová (Havířov), která nenašla přemožitelku ve skoku dalekém. Třetí místo si vybojovala Karolína Michlová (Karviná).

V kategorii přípravek bylo pořadí mezi chlapci následující: vítěz Daniel Strzondala (Bohumín), druhý Andrej Cholewa (Start Havířov), třetí Tomáš Kovář (Karviná).

U děvčat stejné kategorie pak: vítězka Kateřina Mendreková (Karviná), druhá Adéla Kotrysová (Slavia Havířov) a třetí Vendula Kudláčková (Start Havířov). Zajímavostí u této věkové kategorie bylo to, že první dvě děvčata předčila ve všech disciplínách i nejlepší chlapce.

Od mladšího žactva po dospělé se už závodilo v běhu na 40 m, skoku dalekém a skoku vysokém.

Mladší žáky ovládl Jakub Wilczek, druhý byl Daniel Vrána (oba Karviná), třetí pak Daniel Hudec (Start Havířov).

Mladší žákyně vyhrála Nikola Rucká (Slavia Havířov), druhá skončila Kateřina Solichová (Bohumín) a třetí Tereza Netopilová (Karviná).

Kvalitní výkony a vítězství ve všech třech disciplínách předvedl u staršího žactva Viktor Pálka (Start Havířov). Zbylé dvě místa na stupních vítězů obsadili závodníci Bohumína, druhý Tomáš Lukša a třetí Theo Bébar.

Mezi staršími žačkami se Havířov mezi tři nejlepší neprosadil. Nejlépe si vedla Eliška Marszalek, druhá byla Barbora Voznická (obě Karviná) a třetí skončila Aneta Gebková (Bohumín).

V kategorii dorostenců se sešli pouze dva závodníci Bohumína a úspěšnější byl Jan Tomášek, který porazil Martina Mirgu. Dorostenky nestartovaly žádné.

V hlavní mužské kategorii a v celkově nejlepších výkonech zvítězil Matěj Linhart, opora havířovské Slavie v mužské soutěži, který zvládl za 5,0 s běh na 40 m, ve skoku dalekém předvedl 633 cm a ve skoku vysokém pak 175 cm. Druhý skončil Jiří Korejz, hájící barvy Univerzity Brno a třetí pak lídr karvinské atletiky, závodník, trenér i funkcionář Michal Broda.

VÝSLEDKY
Minipřípravka chlapci: 1. Jakub Urbančík (Slavia Havířov), 2. Michal Fojtík (Start Havířov), 3. Tomáš Kawulok (Karviná).
Minipřípravka dívky: 1. Barbora Štarková (HSK Havířov), 2. Laura Cholewová (Havířov), 3. Karolína Michlová (Karviná).
Přípravka chlapci: 1. Daniel Strzondala (Bohumín), 2. Andrej Cholewa (Start Havířov), 3. Tomáš Kovář (Karviná).
Přípravka dívky: 1. Kateřina Mendreková (Karviná), 2. Adéla Kotrysová (Slavia Havířov), 3. Vendula Kudláčková (Start Havířov).
Mladší žáci: 1. Jakub Wilczek, 2. Daniel Vrána (oba Karviná), 3. Daniel Hudec (Start Havířov).
Mladší žákyně: 1. Nikola Rucká (Slavia Havířov), 2. Kateřina Solichová (Bohumín), 3. Tereza Netopilová (Karviná).
Starší žáci: 1. Viktor Pálka (Start Havířov), 2. Tomáš Lukna, 3. Theo Bébar (oba Bohumín).
Starší žákyně: 1. Eliška Marszalek, 2. Barbora Voznicová (obě Karviná), 3. Aneta Gebková (Bohumín).
Dorostenci: 1. Jan Tomášek, 2. Martin Mirga (oba Bohumín).
Muži: 1. Matěj Linhart (Slavia Havířov), 2. Jiří Korejz (Un. Brno), 3. Michal Broda (Karviná).

Autor: Redakce

21.3.2017

Led kluziště na zimním stadionu v Havířově se nepodařil. Místo bělostného podkladu jsou na něm nepřehlédnutelné fleky.
16

Fleky na kluzišti půjdou do ztracena

Bohumínští (v nových žlutých dresech) remizovali s Dolním Benešovem.
10

Bohumín nové dresy vítězstvím nepokřtil

Zraky lidí poutal k obloze obrovitý nákladní letoun Ruslan

FOTO+VIDEO/ Hluk čtyř motorů letounu blížícího se k přistání na ostravském letišti poutal k obloze zraky lidí na trase od Opavy přes Bílovec, Frýdek-Místek, Havířov, Šenov či Ostravu.

U Slavie budou závodit drony

Na atletickém stadionu v centru Havířova budou v sobotu soutěžit piloti dronů.

Poznáváte ženu, která kradla?

Okolo osmi tisíc korun ukradla v jednom z obchodů v karvinském OD Prior dosud neznámá žena, po které nyní pátrá policie. Ženu zachytily tamní kamery.

OBRAZEM: Derby vyhrály opět Věřňovice

Dolní Lutyně - V neděli se v I.B třídě hrálo obecní derby mezi domácími Věřňovicemi a hostujícím Sokolem Dolní Lutyně.