FBC Liberec – Torpedo Pegres Havířov 5:4 (1:2, 2:1, 2:1)

Pro oba celky to byl nesmírně důležitý zápas, protože se oba pohybují na hraně play-off. Havířované ho začali více než dobře. Už po deseti sekundách hry se trefil Juhaňák, který tím zaznamenal jeden z nejrychlejších gólů historie – 0:1. Když na začátku 4. minuty zvýšil Juhaňák na 0:2, měli hosté nakročeno k plnému bodovému zisku. Otřesení domácí začali pomalu srovnávat hru, ale kromě jednoho závaru si nedokázali vytvořit výraznější šanci. Ta přišla až v samotném závěru první třetiny a hned znamenala snížení, když se v přesilovce trefil Salát.

Do druhé třetiny vstoupili lépe opět hráči Pegresu, ale střely Krečmera ani Tomáše Kantora si cestu do sítě nenašly. Domácí opět hrozili nejvíc z přesilovky. Ve 28. minutě měli hosté štěstí, že neskončily v brance střela Saláta ani dorážka Krupičky. Když byly oba celky v plném počtu hráčů, měli větší příležitosti Havířované. Jenže nakonec udeřilo na druhé straně. Krupička vystřelil v 36. minutě z dálky a bylo srovnáno na 2:2. Liberec se však radoval jen 43 sekund, než Pavel Kožušník strhl vedení opět na stranu Havířova.

Do kabin se šlo nakonec za nerozhodného stavu, jelikož Torpedo opět doplatilo na vyloučení. Pegres předvedl i třetí nebezpečný vstup do třetiny. Po dvaceti sekundách závěrečné části musel domácí Štěpánek v závaru míček odkopnout. Ve 47. minutě měl po hrubce v rozehrávce gól na holi Jendrišák, ale nedokázal ani nadvakrát překonat z bezprostřední blízkosti gólmana Mitrovského. Stejně se vedlo na druhé straně Salátovi, který po chybě obrany nezakončil gólově své sólo. V 51. minutě dostala nejnebezpečnější domácí formace dostatek prostoru a po kombinaci celé řady poslal Salát Liberec poprvé do vedení – 4:3. Když o minutu později zvýšil Křenek na rozdíl dvou branek, vzala si hostující lavička oddechový čas.

Naděje na bodový zisk Pegresu stouply v 57. minutě. Hostům totiž stačila devítisekundová přesilovka pět na tři k tomu, aby Heczko snížil na 5:4. V pokračující přesilovce pět na čtyři si Havířované vytvořili obrovský tlak, ale přes obětavě bránící Liberec se už neprosadili. Branku nepřinesla ani závěrečná power-play, takže důležité body zůstaly doma. Na všech gólech Havířova se podílel Pavel Kožušník, který jeden dal a na další tři přihrál.