Pětisetové drama vyhráli Zlínští

Havířov /FOTOGALERIE/ -Třetí zápas čtvrtfinále extraligy volejbalu vyhráli v Havířově zlínští hráči, kteří se ujali v sérii vedení 2:1.

3.4.2011

Třetí extraligové čtvrtfinále vyhrál v Havířově Zlín (modré dresy). Foto: Libor Pristáš

Slavia Havířov – Fatra Zlín 2:3 (-18, 21, 22, –23, –8)

V prním setu byli jednoznačně lepší hosté a ujali se rychle vedení.

Ve druhé sadě pokračovali hráči Fatry v sebevědomém výkonu, ale pak vyšel slávistům několikrát servis a hlavně koncovka, takže rázem bylo srovnáno na 1:1.

Třetí set nabídl parádní volejbal. Domácí ho zvládli lépe a kráčeli za výhrou.

Ve čtvrtém setu slávisté dlouho vedli, ale v rozhodujícíh momentech Zlínští zmobilizovali síly a vyrovnali. To je posadilodefinitivně do sedla a v tiebreaku už patřila palubovka vyloženě hostům, kteří vyhráli 3:2.

„Dnes jsme si to prohráli sami. Ve čtvrtém setu jsme prohospodařili rozhodující náskok, a to nás položilo. To samé bylo v prvním zápase série. Teď se musíme z porážky otřepat, zítra vyhrát avrátit se ještě k pátému zápasu do Zlína,“ uvedl po zápase zklamaný kapitán Havířova Tomáš Široký.

„Bylo to hodně vyrovnané a dramatické. Pomohly nám změny v sestavě. Výměna nahrávače a dalších postů přinesla z naší strany jinou hru, takže se pod dnešní výhru podepsal prakticky celý tým. Zítra čekáme další těžkou bitvu,“ řekl na druhé straně libero Zlína Přemysl Obdržálek.

V pondělíse odehraje čtvrtý zápas série. Ve sportovní hale Žákovská začne utkání v 19 hodin.
Rozhodčí: Kovář, Gal, diváků: 300, stav série: 1:2.

Havířov: Neusser, Dudas, Srkal, Kolář, Holiš, Široký - Dohnal. Střídali: Kramár, Jakubíček. Trenér: Jaroslav Tomáš.

Autor: Libor Pristáš