Plavec Slavie Havířov Ondřej Broda v kopřivnickém bazénu, kde se poslední říjnový víkend uskutečnilo šesté kolo Českého poháru, opět prokázal, že patří k absolutní české sprinterské špičce. Ve svých třech startech nepoznal přemožitele a zejména ve své prestižní disciplíně 50 metrů kraul zaznamenal výrazné vítězství.

V sobotním programu měl mít Ondřej v královské disciplíně 100 metrů kraul nejvážnějšího soupeře v držiteli českého rekordu na této trati a finalistu z posledního mistrovství světa na krátkém bazénu Martinu Vernerovi z Komety Brno. Ten však po zranění ještě nedosahuje svých obvyklých výkonů, takže se do role hlavního protivníka dostal olympionik Martin Škacha z Trutnova. Broda v tomto závodě zvítězil časem 51,50 s právě před Škachou (51,97 s) a oplatil mu tím porážku z počátku října z trutnovského bazénu. Na třetím místě doplaval Martin Kelbl z Komety Brno (52,83 s), když na Martina Vernera zbylo až čtvrté místo (53,12 s).

Po kraulové stovce Ondřej zařadil do sobotního programu ještě doplňkovou disciplínu 50 metrů prsa. I zde zcela bezpečně zvítězil před prsařskými specialisty. A nejen to. V rozplavbách dosáhl absolutně nejlepšího času 29,79 s, čímž se jako jediný z plavců dostal pod hranici 30 sekund. Ve finále sice svůj výkon již nezopakoval, nicméně s časem 30,18 s suverénně vyhrál, a to s velkým náskokem před Petrem Bartůňkem z Teplic (30,70 s) a karvinskou nadějí Alexandrem Jusku (30,85 s).

Vrcholem závodů byl pro Ondřeje tradičně závod na 50 metrů volný způsob. V něm opět jako jediný, jak v rozplavbách tak ve finále, doplaval pod hranici 24 sekund. Ve finále nenašel vážnější konkurenci a závod byl díky času 23,74 s jeho jasnou záležitostí. V rozplavbách dokázal plavat Broda ještě rychleji, když dohmátl do cíle po čase 23,49 s. Na druhém místě skončil překvapivě Bohuslav Šraut z Komety Brno (24,55 s) a třetí skončil Martin Kelbl (24,74 s), když byl z původně druhého místa za předčasný start diskvalifikován olympionik Škacha.
V Kopřivnici si v přímém souboji s českými reprezentanty plavec z Horní Suché vyzkoušel svou formu před dalšímy koly Českého poháru. Ty se uskuteční koncem listopadu ve Znojmě a Brně.