Nejprve proběhl v areálu karvinského koupaliště další ročník oblíbeného turnaje Radegast Open. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 dvojic mužů včetně velice kvalitní polské profidvojice Juroszek - Zając (Osvětim, Ustroń). Dorazilo také sedm dvojic žen.

K vidění byla velice kvalitní utkání, a to jak v mužské, tak v ženské kategorii. Vítězství a ocenění mezi muži patřilo profíkům z Polska, Piotru Juroszkovi a Rafału Zającovi. V ženské kategorii obsadila příčku nejvyšší ostravská dvojice Michaela Holystová - Renata Jakubcová.

VÝSLEDKY
Muži: 1. Piotr Juroszek - Rafał Zając (PL), 2. Tadeáš Mihula - Adam Hurta (BVK), 3. Martin Jurča - Stanislav Koupil (BVK).
Finále: Tadeáš Mihula, Adam Hurta - Piotr Juroszek, Rafał Zając 0:2 (-16,-16).
O 3. místo: Martin Jurča, Stanislav Koupil - Petr Nečas, Martin Šalplachta 2:1 (18, -17, 13).
Ženy: 1. Michaela Holystová - Renata Jakubcová (Ostrava), 2. Šárka Hamrusová - Nikola Szotkowská (BVK), 3. Tereza Pecháčková - Petra Kanovská (Opava).
Finále: Šárka Hamrusová, Nikola Szotkowská - Michaela Holystová, Renata Jakubcová 1:2 (-16, 18, -12).
O 3. místo: Tereza Pecháčková, Petra Kanovská - Eliška Kasáková, Hana Kučerová 2:0 (18, 19).

Dalším zajímavým podnikem na karvinských kurtech pro plážový volejbal byl 8. ročník Městského turnaje, znovu určený jak mužům, tak ženám. Tohoto turnaje se mohla jako vždycky zúčastnit široká sportovní veřejnost z Karviné a okolí.

I přesto, že končilo období dovolených, využilo této možnosti celkem 10 párů v mužské a šest dvojic v ženské kategorii. Kromě karvinských dvojiček byly k vidění i páry Hlučína, Opavy, Třince, Ostravy, Olomouce i z Polska.

V obou kategoriích se nejprve hrálo systémem každý s každým a přijatelné letní počasí se silnějším větrem slibovalo dobrou podívanou a zajímavé zápasy.

Ženskou tabulku ovládla dvojice Šárka Hamrusová a Nikola Szotkowská, které pouze o jeden set předstihly další dvojici hráček BVK, Hanu Kučerovou s Eliškou Kasákovou a do závěrečného pavouka si tak zajistily přijatelnější soupeřky.

Finálové zápasy byly velmi vyrovnané a obě uvedené dvojice se znova potkaly ve finále, kde po třísetové bitvě znovu vyhrála dvojice Hamrusová, Szotkowská.

Mezi muži se po skupinových zápasech mezi nejlepší kvartet dostaly dvojice Polok (PL) – Zym, Michalec – Bariš, Hurta – Cyroň a z prvního místa Nečas – Dluhoš, kteří ve skupině ztratili pouze jeden set.

Zápasy play-off nabídly velmi dobrou podívanou. V prvním semifinále potvrdili roli favorita Nečas s Dluhošem. Ti zvítězili nad Polokem se Zymem v poměru 2:0. Druhé semifinále ovládli Bariš s Michalcem, kteří odvedli Hurtovi s Cyroněm prohru ze skupiny a vyhráli rovněž 2:0 na sety.

Adam Hurta s Tomášem Cyroněm si pak spravili chuť v zápase o třetí místo.

Finále bylo napínavé až do konce a rozhodovalo se až ve třetí sadě. Lepší koncovku předvedli nakonec Pavel Bariš a Tomáš Michalec, čímž se stali vítězi turnaje.

VÝSLEDKY
Muži: 1. Pavel Bariš - Tomáš Michalec, 2. Petr Nečas - Jiří Dluhoš, 3. Adam Hurta - Tomáš Cyroň.
Finále: Pavel Bariš, Tomáš Michalec – Petr Nečas, Jiří Dluhoš 2:1 (17, -19, 9).
O 3. místo: Adam Hurta, Tomáš Cyroň – Radim Zym, Remigius Polok 2:1 (16, -17, 12).
Ženy: 1. Šárka Hamrusová - Nikola Szotkowská, 2. Hana Kučerová - Eliška Kasáková, 3. Alexandra Michalcová - Lucie Ruszová, 4. Katka Smigová - Darina Sikorová.
Finále: Hana Kučerová, Eliška Kasáková – Šárka Hamrusová, Nikola Szotkowská 1:2 (16, -15, -12).
O 3. místo: Alexandra Michalcová, Lucie Ruszová – Kateřina Smigová, Darina Sikorová 2:0 (15, 13).