Premiéra házenkářů dopadla dobře

Karviná /FOTO/ – Hodně zvědavi byli na premiéru posíleného házenkářského celku HCB fanoušci v Karviné.

10.9.2017

Karvinští hráči (v zeleném) se divákům odvděčili výhrou nad Brnem.Foto: Ivo Dudek

Na jejich soutěžní premiéru v ročníku 2017/18 jich dorazilo téměř tisíc. Kromě nových reklam a velké moderní světelné tabule viděli v akci sedm nových či staronových posil domácího Baníku a nakonec i vítězství o pět branek.

„Jsme rádi za dva body. Ty první domácí zápasy jsou vždycky s malou nervozitou, i když si říkáte, že ji nesmíte dopustit,“ uznal po utkání trenér baníkovců Marek Michalisko.

Odtud pramenily chyby a vedení Brňanů. Po čtvrthodině hry se začala karta obracet. „Začátek opravdu nebyl dobrý, ale ono si to sednout musí. Dalších patnáct minut jsme už zvládli, otočili skóre. Vyšel nám pak nástup do druhé půle a už to bylo dobré. Akorát ten konec jsme trochu pokazili,“ poukázal Michalisko na nepříliš zvládnutý závěr pod dojmem vysokého vedení.

„Mohli jsme vyhrát o deset, nějaké šance jsme neproměnili, do hry šli mladí, ale to je v pořádku. O to nám jde. Nakonec, jestli vyhrajete o tři, o pět nebo o deset gólů, to už je jedno. Nejsme v pohárech. Důležité jsou dva body,“ velkoryse přešel Michalisko výsledné skóre.

Jeho tým nastartoval tímto utkáním proces sehrávání v klasické mistrovské sezoně. „Věříme, že si to bude postupně sedat. Potřebujeme dělat body, hlavně v domácím prostředí a budovat si pozici pro play off,“ připomněl.

HCB Karviná – SKP Brno 31:26 (14:11)

Sled: 2:1, 2:5, 5:8, 11:8, 12:10, 16:12, 19:15, 22:17, 24:19, 29:21. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 5/4:5/4. Vyloučení: 8:5. Diváci: 920.

Karviná: Marjanovič, Mokroš – Brůna 6, Fulneček, Monczka 3/3, Pindej 1, Piatek 6, Plaček, Mimič 2, Drzyzga 2, Mlotek 1, Solák 2/1, Nantl, Zbránek 6, Nedoma 2.

Nejvíce branek Brna: Hanták 7/3, Burget 5, Hastík 5/1.

10.9.2017

Ze zloděje vína se vyklubal muž hledaný slovenskou policií

Bohumínské kino opět promítá

Prosklené autobusové zastávky zdobí siluety dravců

Zhruba osm set kusů siluet dravců v podobě samolepky, bude na 37 prosklených autobusových čekárnách v Bohumíně. Ochranné samolepky mají varovat ptáky před nárazem.