První příprava házenkářů

Karviná, Frýdek-Místek – Extraligovým házenkářům Karviné, ale vlastně i Frýdku-Místku, začala herní příprava na novou sezonu.

30.7.2015

Házenkáři Karviné i Frýdku rozjeli herní přípravu.Foto: Ivo Dudek

Ve vzájemné konfrontaci úvodního přípravného duelu uspěli domácí hráči Baníku, kteří mají za sebou deset tréninkových dnů.
Hosté trénují o týden déle (mají za sebou přátelský zápas v Považské Bystrici, kde prohráli 27:31), ale také jsou zatím na startu. V Karviné předvedli lepší výkon v první půli.

Po změně stran se situace změnila a domácí nejenže vyrovnali, ale nakonec i zvítězili. V 18 minutě byl stav 5:11, naopak ve 40. minutě Karviná poprvé vedla (19:18).

Oba trenéři dali příležitost širšímu počtu hráčů. Karvinský Jaroslav Hudeček vystřídal během utkání patnáct hráčů, hostující lodivod Aleš Chrastina dokonce sedmnáct. Z domácího týmu se nejvíce líbil Jan Užek, u hostů pak tradičně Vojtěch Petrovský. Odveta tohoto duelu se uskuteční 19. srpna ve Frýdku-Místku.

„Vzhledem k tomu, že máme za sebou jen málo tréninkových hodin, jsem s výkonem spokojen. Ve druhém poločase jsme se zlepšili v obranné činnosti, a to nám vyneslo dobrý výsledek. Je třeba ocenit všechny tři posily Štefana Bugarčiče, Nemanju Škrobiče i pivota Petra Freiberga," komentoval zápas Jaroslav Hudeček.

Frýdecko-místecký Aleš Chrastina to měl naopak. „My jsme zase spokojeni s první půlí, kdežto s druhou ne. Udělali jsme spoustu technických chyb, které domácí trestali z rychlých protiútoků. Taky obrana často chybovala," nechal se slyšet Chrastina.

HCB OKD Karviná – SKP Frýdek-Místek 32:27 (12:15)

Rozhodčí: Paululík, Suchánek. Sedmimetrové hody: 4/4:5/5. Vyloučení: 4:4. Diváci: 100.

Karviná: Schams, Lefan, Nolč – Borys, Monczka 2, Veřmiřovský 6/4, Bugarčič, Škrobič 3, Sláva Mlotek 3, Jan Užek 6, Gelnar 1, Tomáš Mlotek 1, Frančík, Freiberg 5, Paululík 3. Trenér: Hudeček.

Frýdek-Místek: Marenčák, Štolcar – Petrovský 7/3, Bosák 4, Strack 3, J. Rajnoha 3, Mynář 2/2, Klaban 2, Krahulík 1, Hečko 1, Pomichálek 1, Güttler 1, Vacula 1, Gřešek 1, Toms, L. Rajnoha, Varmuža, Kichner, Meca. Trenér: Chrastina.

Oldřich Horák

Autor: Redakce

30.7.2015

Bohumínští (v nových žlutých dresech) remizovali s Dolním Benešovem.
10

Bohumín nové dresy vítězstvím nepokřtil

AN 124 Ruslan nad Havířovem.
9

Zraky lidí poutal k obloze obrovitý nákladní letoun Ruslan

U Slavie budou závodit drony

Na atletickém stadionu v centru Havířova budou v sobotu soutěžit piloti dronů.

Poznáváte ženu, která kradla?

Okolo osmi tisíc korun ukradla v jednom z obchodů v karvinském OD Prior dosud neznámá žena, po které nyní pátrá policie. Ženu zachytily tamní kamery.

OBRAZEM: Derby vyhrály opět Věřňovice

Dolní Lutyně - V neděli se v I.B třídě hrálo obecní derby mezi domácími Věřňovicemi a hostujícím Sokolem Dolní Lutyně.