Pegres si zahraje finále play-off

OSTRAVA - Florbalisté Torpeda Pegres Havířov zvládli i třetí zápas semifinálové série sPepinem Ostrava a nyní se těší na extraligové finále. Vněm se utkají sTatranem Střešovice, který se pokusí o zisk sedmého titulu vřadě.

3.4.2007

Florbalisté Torpeda Pegres Havířov (žluté dresy) porazili Pepino Ostrava na jeho palubovce a už se těší na velké finále extraligy.Foto: DENÍK/Libor Pristáš

FBC OSTRAVA – TORPEDO PEGRES HAVÍŘOV 5:6 (2:2, 0:1, 3:3)

Havířovští hráči slibovali vedení oddílu, že vyhrají hned sobotní zápas, protože chtějí mít volnou neděli a cestovat do Ostravy podruhé už se jim nebude chtít. Svůj plán začali plnit jako zpartesu. V5. minutě se po odrazila střela Jedličky od zadního mantinelu před branku kvolnému Jendrišákovi, který jej pohodlně doklepl do branky – 0:1. Po 68 sekundách se početná skupina havířovských fanoušků radovala podruhé. Jendrišák viděl špatně stojícího brankáře Škarpicha a mazáckou střelou po zemi zvýšil na 0:2. Ostravané se zkritické situace dokázali vyškrábat ještě vprůběhu první třetiny. Ve 13. minutě snížil Trunkát na 1:2 a o dvě minuty později vyrovnal Polášek.

Ve druhé části se havířovský gólman Laja zapotil nejvíce při dvou domácích přesilovkách. Jejich promrhání potrestal klasickým gólem do kabiny Lébl, který nádhernou střelou do šibenice využil Jurčíkovu nahrávku zpoza branky jedenáct sekund před sirénou – 2:3.

Tato branka se na psychice domácích notně podepsala. Nabuzený Pegres se navíc dokázal prosadit i na začátku závěrečného dějství, když Kubala zvýšil na 2:4. Florbalisté Pepina se chtěli pokusit o zvrat, ale na pozornou hru Havířova nenalézali žádný recept. Když v56. minutě pojistil vpřesilovce Lébl náskok Pegresu gólem na 2:5, zdálo se být o postupujícím rozhodnuto. Jenže na začátku 58. minuty Chrápek snížil na rozdíl dvou branek a všichni začali vzpomínat na neuvěřitelné zvraty vzávěrech zápasů sVítkovicemi. Naději domácích razantně utnul Pavel Kožušník, který střelou do prázdné branky zvýšil včase 58:53 na 3:6. Od této chvíle už začali Havířované oslavovat účast ve finále, čehož Pepino využilo ke snížení na rozdíl jediné branky. Závěrečný gól dali domácí tři sekundy před koncem zápasu, takže na větší drama už nemohli pomýšlet.

Branky a nahrávky: 13. Trunkát (Daniš), 15. Polášek, 58. Chrápek, 60. Trunkát (Chrápek), 60. Tomica (Machala) – 5. Jendrišák (Jedlička), 6. Jendrišák, 37. Lébl (Koziorek), 42. Kubala (Michalík), 56. Lébl (Kožušník M.), 59. Kožušník P. (Kožušník M.). Stav série 0:3.

Sestava Pegresu: Laja – Kowal, Jedlička, Kantor R., Koziorek, Kantor T., Hošek, Jedlička, – Kožušník P., Jendrišák, Kožušník M., Lébl, Michalík, Kubala, Berka, Bezděčík, Jurčík, Plášek. Trenér Ivo Jochman.

První dva finálové zápasy proti Tatranu Střešovice odehraje Torpedo na palubovce Pražanů vsobotu 8. a neděli 9. dubna. Třetí a případný čtvrtý zápas jsou plánovány na 15. a 16. dubna do Havířova. Ty by se kvůli televiznímu přenosuhrály ve Víceúčelové hale (zimní stadion). „Čas ještě upřesníme. Chceme hrát od 17 hodin, ale je možné, že se budeme muset přizpůsobit požadavkům televize,“ nastínil možnou změnu Smolka.

3.4.2007 VSTUP DO DISKUSE

Oznámení o nálezu peněz.

V Datyních hledají člověka, který ztratil peníze

Havířovští fotbalisté uhráli bod a drží se mezi nejlepšími třemi.

Ztráta, zisk? Těžko říct

Dnes v poledne končí hlasování ve finále svatebních párů

Karvinsko – A je tu finále! Letní soutěž Regionu o nejsympatičtější svatební pár má za sebou 13 základních kol a nyní nás čeká finálová volba.