Havířovští hráči slibovali vedení oddílu, že vyhrají hned sobotní zápas, protože chtějí mít volnou neděli a cestovat do Ostravy podruhé už se jim nebude chtít.

Svůj plán začali plnit jako z partesu. V 5. minutě se po odrazila střela Jedličky od zadního mantinelu před branku k volnému Jendrišákovi, který jej pohodlně doklepl do branky – 0:1.

Po 68 sekundách se početná skupina havířovských fanoušků radovala podruhé. Jendrišák viděl špatně stojícího brankáře Škarpicha a mazáckou střelou po zemi zvýšil na 0:2. Ostravané se z kritické situace dokázali vyškrábat ještě v průběhu první třetiny. Ve 13. minutě snížil Trunkát na 1:2 a o dvě minuty později vyrovnal Polášek.

Ve druhé části se havířovský gólman Laja zapotil nejvíce při dvou domácích přesilovkách. Jejich promrhání potrestal klasickým gólem do kabiny Lébl, který nádhernou střelou do šibenice využil Jurčíkovu nahrávku zpoza branky jedenáct sekund před sirénou – 2:3.

Tato branka se na psychice domácích notně podepsala. Nabuzený Pegres se navíc dokázal prosadit i na začátku závěrečného dějství, když Kubala zvýšil na 2:4.

Florbalisté Pepina se chtěli pokusit o zvrat, ale na pozornou hru Havířova nenalézali žádný recept. Když v 56. minutě pojistil vpřesilovce Lébl náskok Pegresu gólem na 2:5, zdálo se být o postupujícím rozhodnuto.

Jenže na začátku 58. minuty Chrápek snížil na rozdíl dvou branek a všichni začali vzpomínat na neuvěřitelné ostravské zvraty v závěrech zápasů s Vítkovicemi. Naději domácích razantně utnul Pavel Kožušník, který střelou do prázdné branky zvýšil včase 58:53 na 3:6.

Od této chvíle už začali Havířované oslavovat účast ve finále, čehož Pepino využilo ke snížení na rozdíl jediné branky. Závěrečný gól dali domácí tři sekundy před koncem zápasu, takže na větší drama už nemohli pomýšlet.

FBC Ostrava – Torpedo Pegres Havířov 5:6 (2:2, 0:1, 3:3)

Branky a nahrávky: 13. Trunkát (Daniš), 15. Polášek, 58. Chrápek, 60. Trunkát (Chrápek), 60. Tomica (Machala) – 5. Jendrišák (Jedlička), 6. Jendrišák, 37. Lébl (Koziorek), 42. Kubala (Michalík), 56. Lébl (M. Kožušník), 59. P. Kožušník (M. Kožušník). Konečný stav série: 0:3.

Havířov: Laja – Kowal, Jedlička, Kantor R., Koziorek, Kantor T., Hošek, Jedlička, – Kožušník P., Jendrišák, Kožušník M., Lébl, Michalík, Kubala, Berka, Bezděčík, Jurčík, Plášek. Trenér: Ivo Jochman.

První dva finálové zápasy proti Tatranu Střešovice odehraje Torpedo na palubovce Pražanů vsobotu 8. a neděli 9. dubna. Třetí a případný čtvrtý zápas jsou plánovány na 15. a 16. dubna do Havířova. Ty by se kvůli televiznímu přenosu hrály ve víceúčelové hale, tedy na zimním stadionu.