Šermíř Sokol třetí v Liberci

Český Těšín – Českotěšínští šermíři Slavoje dosáhli na březnových a dubnových turnajích dobrých umístění.

4.5.2017

Václav Sokol (třetí zleva) se v Liberci prosadil na piedestal medailistů.Foto: TJ Slavoj

Ve Zlíně, kde si odbyli premiéru dva závodníci, se mladým šermířům dařilo následovně: devátá skončila Rachel Mencnerová (ml. žačky), na 22. místě skončil Adam Kaczmarczyk, patnáctý byl Efrem Mizia a osmnáctý Václav Sokol (všichni ml. žáci).

Na tradičním turnaji Tuláčkův memoriál v Ostravě se zase Vratislav Sokol mladší probojoval v juniorech do finále, kde bral sedmé místo. V mužích byl třináctý.

Českotěšínští šermíři odjeli také na zkušenou do polské Wroclawi, kde se koná jeden z největších turnajů na světě pro děti a mládež do patnácti let. Letos se této akce zúčastnilo 2 700 dětí z 36 zemí světa!

Efrem Mizia v kategorii U13 zaznamenal ve skupině tři vítězství a postoupil tak do dalších bojů, kde byl následně vyřazen a skončil na 102. místě z 230 šermířů. Václav Sokol v kategorii U11 měl jen jedno vítězství a dál nepostoupil, takže se umístil na 122. pozici ze 180 závodníků.

Na konci dubna se v Liberci konal turnaj Českého poháru minižáků, na kterém nechyběl další zástupce Slavoje Václav Sokol. Po dobrém výkonu ve skupinách, kde si mimochodem připsal osm vítězství a jen dvě porážky, se v dalších zápasech probojoval až do semifinále a nakonec vystoupal až na bronzový stupínek. V průběžném pořadí své kategorie si drží čtvrté místo v republice.

Autor: Redakce

4.5.2017

Záchranář a hasič ze Stonavy Marek Balicki.
3

Na kole i stopem, čtyři roky kolem světa

Na kvalitnější soutěž se Libor Hanisch těší.

Nová posila Dessau Libor Hanisch: Těším se na lepší úroveň házené

Boxerům Karviné i Havířova zacinkaly medaile

Karviná /FOTO/ – Víkendové mistrovství školní mládeže v boxu v Karviné přineslo zajímavé zápasy talentovaných českých nadějí a také medailové úspěchy dvěma okresním zástupcům z Karviné a Havířova.

Házenkářům MHK utekla remíza

Karviná – I odvetu barážového souboje o první ligu v Hustopečích prohráli házenkáři MHK Karviná těsným způsobem.

Čísla nezaměstnaných jsou na historickém minimu. Spadla pod 10 procent

Přes 1300 volných míst evidovaly na konci dubna statistiky karvinského úřadu práce. Zdá se, že volných přibývá, jelikož přesně před rokem bylo o 143 míst méně a o 49 méně než na konci března. Nově hlášených bylo během dubna 407 míst.

OBRAZEM: Sportovně zábavný den se vydařil

Prvoligový hokejový klub AZ Havířov připravil pro nedělní odpoledne již 4. ročník sportovně zábavného dne ve víceúčelové hale a prostoru před budovou.