VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rekonstrukce karvinského stadionu skončí v červnu 2008

Karviná - Probíhající rekonstrukce Městského stadionu v Karviné-Ráji skončí v květnu nebo červnu příštího roku. Takto zní předběžné plány momentálně prioritní akce MFK Karviná.

21.12.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

Sotva skončila podzimní část MSFL, naklusali do objektu atletického stadionu příslušní pracovníci a započali s dlouho avizovanou přestavbou stánku, který je domovským pro fotbalový klub MFK Karviná. V současné chvíli běží práce druhým měsícem. „Opravuje se plášť tribuny, nutná je sanace celého objektu, protože ty katakomby, ve kterých jsme se my a další sportovci léta pohybovali, už ani nesplňovaly základní obytné normy,“ poznamenal předseda karvinského klubu Jan Wolf. Součástí celé akce bude i dostavba šaten a rehabilitační linky. „Nebude to ale nic velkého,“ dodal. Rekonstrukce stadionu, zejména nosných pilířů tribuny, střechy a sedaček, proběhne komplexně. Nedá se říci, co přijde na řadu jako první. Problémem spíše je, že přes zimní přestávku si budou muset v klubu vyřešit, kde odehrají jarní část soutěže.

„Podle plánů má rekonstrukce končit nejspíše v šestém měsíci, takže se musíme rozhodnout, jestli budeme hrát i jaro na tomto stadionu, pak by tribuna byla pro diváky uzavřena, anebo se přestěhujeme jinam,“ prozradil Wolf. V úvahu připadají pouze dvě možnosti – bývalá Kovona, momentálně stadion MFK Karviná, a pak ještě Bažantnice, kde si však funkcionáři klubu nejsou jisti, zdali by hřiště uznalo vedení ČMFS regulérním k odehrání zápasů třetí ligy. „Koneckonců, ani na Kovoně to není nijak valné,“ konstatoval Wolf.

Jenomže jiné možnosti nejsou, takže uvidíme. Vedle stadionu finišuje také dobudování nového hřiště s umělou trávou. To postupně roste na bývalém horním škvárovém hřišti Městského stadionu. Zde už se čeká pouze na poslední úpravy. „Problémem je počasí, protože závěrečným krokem je položení speciálního povrchu, jakési elastické desky, která se ale lije v teplotách +4°C a vyšší,“ upozornil předseda MFK. Mrazivé počasí tak nejspíše odloží poslední etapu výstavby hřiště až na pozdější jarní termín.

„Dlouho jsme to ale vydrželi bez tohoto hřiště, takže poslední zimní přípravu už snad taky přežijeme,“ pravil Wolf. Hráči se mohou alespoň povzbuzovat, že na umělém trávníku takzvané třetí generace mohou hrát i mistrovské zápasy, takže se na něj vyplatí počkat. „Ano, hřiště bude mít příslušný certifikát, takže jej budeme využívat nejen k tréninkům, ale při nepříznivém počasí i k mistrákům,“ potvrdil Wolf. Nové hřiště vyjde klub asi na 18 milionů korun, rekonstrukce stadionu se bude pohybovat kolem 25 milionů korun. „Výraznou měrou nám v tomto ohledu pomohlo město, které celý objekt vlastní. Bez jeho pomoci a finanční pomoci kraje bychom nezvládli nic. Na umělku nám zase dal dotaci ČMFS. Všem patří dík,“ poděkoval karvinský předseda.

21.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Karvinští fotbalisté (v bílém) prohráli ve Zlíně.
21

Fotbalisté ševcům gól nedali

Výstava králíků a drobného zvířectva v Karviné.
10

Králík, který umí luštit i slepice snášející zelená vajíčka

Podjezd pod železniční tratí bude uzavřen. Na Šumbark po objížďce

Řidiče v Havířově čekají náročné dny. Kvůli rekonstrukci podjezdu pod železniční tratí v Havířově-Šumbarku bude od pondělí 21. do čtvrtka 31. srpna uzavřen podjezd pod železnicí v úseku od ulice Železničářů po Opletalovu.

Sinice zatím plavce na přehradách neohrožují

Přes pomalu končící léto mají obě přehradní nádrže poblíž Havířova velmi kvalitní vodu vhodnou pro koupání.

Kvůli filmařům bude uzavřena část města

Část Hlavní třídy, Třeneckého ulici a parkoviště u magistrátu obsadí o víkendu v Havířově filmaři. Produkce České televize požádala město o součinnost při tvorbě filmu Dukla 61. Natáčení se neobejde bez dopravního omezení.  

Do ulic Orlové vyjíždí myčka popelnic

Pojízdná myčka, která zvládne očistit malé popelnice a kontejnery, a to přímo u domu či na kontejnerovém stání, vyráží v těchto dnech do ulic Orlové. Čisticí vůz pořídila společnost SMO Orlová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení