Starší dorost o medaile?

Karviná – Nejvyšší soutěže házenkářských dorostenců pokračovaly dalším kolem. Starší dorost Karviné si připsal další výhru a oživuje naději na některou z medailí.

16.3.2017

Dotáhnou se starší dorostenci Karviné do bojů o medaile?Foto: Ivo Dudek

I. liga staršího dorostu: HCB Karviná – Sokol Úvaly 38:23 (20:11)

Domácí svého soupeře převyšovali po všech stránkách. Předváděli rychlou kombinační hru, která byla zakončena velmi dobrou střelbou. Obrana byla velmi pozorná. Již v 10. minutě byl stav 9:1, o čtrnáct minut později svítilo na světelné tabuli skóre 17:5 a nebylo co řešit.

Nejlepším střelcem vítězů byl Michal Vaněk, který už dostává příležitost v A-týmu. Mladí baníkovci se tak dostali na dohled prvním třem týmům. Na druhou Duklu ztrácejí čtyři body.

Karviná: Pružinský, Buzek, Juráš – Nantl 5, Kraina 1, Vaněk 9, Růža 2, Podhrázský 1, Noworyta 2, Zamarski 2, Wilczek 4/1, Pilch 1, Piwko 6, Hradil 5/1. Trenér: Radek Godál.

I. liga mladšího dorostu: HCB Karviná – Handball Liberec 28:28 (15:19)

Herní styl Liberce domácím nesedí. Již v první části soutěže Karviná na severu Čech remizovala 32:32 a doma si to zopakovala. Hosté celý první poločas vedli a stejně tomu bylo i po změně stran. Ještě v 56. minutě prohrávali domácí 25:28, ale Růža s Davidem stihli vyrovnat.

„Zradila nás střelba. Vytvářeli jsme si stoprocentní šance, ale vynikající brankář hostí je likvidoval. Změnili jsme pak obranný systém 0-6 na 1-5, to nám pomohlo. V brance nás podržel výborným výkonem Jakub Pavlín, takže jsme se mohli odrazit aspoň k tomu bodu," rekapituloval trenér karvinského družstva Jaroslav Hudeček, který během druhé půle riskoval a v útoku hrál se svým týmem bez brankáře sedm na šest. Liberec to zaskočilo.

Karviná: Pružinský, Buzek, Pavlín – Pyszko 3, Vyroubal, Halama, Růža 12/1, Břenek, Noworyta 5, Zamarski 2, David 3, Hála 2, Majda 1, Bílek. Trenér: Jaroslav Hudeček.

Oldřich Horák

16.3.2017

Myslivci hledají nové kolegy

Záchranář a hasič ze Stonavy Marek Balicki.
3

Na kole i stopem, čtyři roky kolem světa

Nová posila Dessau Libor Hanisch: Těším se na lepší úroveň házené

Karviná – Házenkář karvinského Baníku Libor Hanisch se stěhuje na dva roky do Německa.

Boxerům Karviné i Havířova zacinkaly medaile

Karviná /FOTO/ – Víkendové mistrovství školní mládeže v boxu v Karviné přineslo zajímavé zápasy talentovaných českých nadějí a také medailové úspěchy dvěma okresním zástupcům z Karviné a Havířova.

Házenkářům MHK utekla remíza

Karviná – I odvetu barážového souboje o první ligu v Hustopečích prohráli házenkáři MHK Karviná těsným způsobem.

Čísla nezaměstnaných jsou na historickém minimu. Spadla pod 10 procent

Přes 1300 volných míst evidovaly na konci dubna statistiky karvinského úřadu práce. Zdá se, že volných přibývá, jelikož přesně před rokem bylo o 143 míst méně a o 49 méně než na konci března. Nově hlášených bylo během dubna 407 míst.