Starší dorost vyhrál v Plzni

Karviná – Ve čtvrtém kole nejvyšší soutěže mladých házenkářů se karvinské dorosty vypravily do Plzně. A starší tam vyhrál.

5.10.2017

Starší dorostenci Baníku překvapili výhrou v Plzni.Foto: Ivo Dudek

I. liga starších dorostenců: Talent MAT Plzeň – HCB Karviná 29:30 (13:16)

Hosté tentokráte hráli s velkým nasazením, dobře kombinovali. I jejich střelba byla na velmi slušné úrovni. K nejlepším střelcům patřil Kraina a Vaněk.

„Hned od prvních minut jsme vedli o jednu až dvě branky, nepouštěli Plzeň do vedení. To se stalo jen jednou,“ přibližoval trenér HCB radek Godál. „Poté, co jsme přežili oslabení, jsme dali čtyři branky za sebou a vedli 11:8. Ve druhém poločase už se průběh hry neměnil. Domácí hráli obranu 2-4, ale s tím si chlapci poradili,“ těšilo jej.

V posledních třiceti vteřinách, i když hráli baníkovci v oslabení a soupeř zkoušel osobní obranu, nepůjčili hosté Plzni balon a zaslouženě vyhráli, což znamenalo posun na třetí místo v tabulce.

Karviná: Buzek, Zajíček – Mucha 1, Kraina 9/6, Vaněk 6, Růža 5, David 2, Noworita 2, Zamarski 5, Břenek, Hála, Paszko, Bílek. Trenér: Radek Godál.

I. liga mladších dorostenců: Talent MAT Plzeň – HCB Karviná 29:24 (14:15)

To mladší dorost Karviné naopak tabulku uzavírá a vůbec se mu nedaří. Svěřenci trenéra Jaroslava Hudečka prohrál i v Plzni, přestože poločas hráli slušně. Pak ale ztratili koncentraci a dopouštěli se technických chyb. K nejlepším střelcům patřili Široký a Rumian.

„Vysokou obranu domácích jsme přehrávali trpělivou kombinační hrou, jenže průběh utkání se podobal jako vejce vejci zápasům proti Žďáru a Novému Veselí,“ povzdechl si trenér Hudeček.

Jeho svěřenci sympaticky zkoušeli i hru bez brankáře, ale technické chyby je o míče připravovaly. „Ani střelecká úspěšnost nebyla dobrá. Když neskórujete, těžko otočíte skóre,“ dodal zklamaně Hudeček.

Karviná: Pružinský, Smiga – Široký 5, Halama 3, Rumian 5, Bílek Pinkas 2, Podhrázský, Bláha 1/1, Hála 4, Ciboran 2, Bandy, Vyroubal 2, Krawczuk. Trenér: Jaroslav Hudeček.

Oldřich Horák

Autor: Redakce

5.10.2017

Kvůli zloději kabelů museli být z podzemí šachty evakuováni horníci

ON-LINE s Tomášem Hanzelem, primátorem Karviné a kandidátem ČSSD na poslance PČR

Havířov vynuloval Slavii

Havířov /FOTO/ – Co se v sobotu nepovedlo fotbalistům Karviné, povedlo se o dva dny později hokejistům Havířova.

Hlavní je člověka povzbudit, říkají dobrovolníci a sociální pracovníci

Každým rokem uděluje Karviná vybraným jedincům ocenění za dlouholetou práci v sociální oblasti. Své pracovníky přitom na výroční ceny nominují sami poskytovatelé, spolky a organizace, kde dotyční působí. A nejinak tomu bylo i letos.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.