VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Studenti SŠTaS medaili nezískali, stříbro mají Těšíňanky

Karviná /FOTO/ – Mistrovství republiky v silovém čtyřboji v Karviné přineslo medaili dívkám z Obchodní akademie Český Těšín. Domácí studenti zůstali těsně pod stupni vítězů.

14.4.2017
SDÍLEJ:

Nejlepší dívky školského mistrovství v silovém čtyřboji.Foto: SŠTaS Karviná

Domácí šampionát proběhl znovu na Střední škole techniky a služeb v Karviné, kde už v minulosti prokázali výborné organizační schopnosti s pořádáním podobné akce. V Karviné tak bojovali o mistrovské tituly nejlepší studenti středních škol a gymnázií z celé republiky.

K prezentaci se dostavilo celkem 29 družstev, z toho třináct dívčích a šestnáct chlapeckých.

A v jakých disciplínách se vlastně bojovalo? Dívky mají čtyřboj složen ze šplhu na tyči, trojskoku snožmo z místa, hodu medicinbalem (3 kg) a sedů-lehů za minutu. Chlapci mají tlaky s činkou vleže (se 75% hmotností závodníka), trojskok snožmo z místa, shyby podhmatem na hrazdě a vznosy na hrazdě.

Už krajské kolo v silovém čtyřboji proběhlo na SŠTaS v Karviné. Domácí družstvo chlapců na něm uspělo a postupovalo na republiku z prvního místa jako horký favorit.

„V silovém čtyřboji se vyhodnocují nejlepší výkony v jednotlivých disciplínách, bodově nejlepší jednotlivec a tříčlenné družstvo," objasnil jeden z kantorů karvinské školy Viktor Pavelka.

Ve finále se už ale na karvinských studentech začala projevovat nervozita. „Nedivím se. Všichni si kladli otázku, jestli už konečně vybojujeme v družstvech mistrovský titul. To klade nároky na psychiku," uznal Pavelka.

Mezi chlapci i děvčaty byly výkony velmi vyrovnané. Každý ze soutěžících se snažil, aby ze sebe vydal všechno, vždyť každý centimetr ve trojskoku nebo jen jedno opakování navíc mnohdy rozhodují o vítězi.

Družstvo chlapců SŠTaS Karviná, i přes zdravotní problémy nejlepšího závodníka Daniela Hanáka, nakonec skončilo bez medaile, i když na pěkném čtvrtém místě. Opakovala se tak situace z loňského šampionátu a stejně jako posledně putovaly oba mistrovské tituly do Šumperku.

Poháry a ceny nejlepším předávala ředitelka SŠTaS Karviná Iva Sandriová společně s primátorem města Tomášem Hanzlem, uznávaným trenérem házené Jaroslavem Hudečkem a šéftrenérem mládeže v MFK Karviná Petrem Gibalou.
Zvláštní cenu za bezchybnou přípravu soutěže získal i technický ředitel soutěže a trenér školního družstva Lukáš Strouhal.

Republikové finále v silovém čtyřboji středních škol je pořádáno pod záštitou Asociace školských sportovních klubů ČR a karvinská střední škola si již v tomto sporovním odvětví vydobyla značné renomé. Již šest let je sportovní základnou pro pořádání okresních, krajských a čtvrtým rokem dokonce celorepublikových finále. Příští české mistrovství už má ale proběhnout v Karlových Varech.

Konečné pořadí
Chlapci: 1. VOS SPŠ Šumperk 741, 2. BPA Brno 710, 3. Gymnázium Šumperk 683, 4. SŠTaS Karviná 670.
Dívky: 1. Gymnázium Šumperk 665, 2. OA Český Těšín 625, 3. BPA Brno 623.

Autor: Martin Ruščin

14.4.2017
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

ZŠ a MŠ Aloise Jiráska Dolní Lutyně 1.A

Představujeme prvňáky ZŠ a MŠ A. Jiráska a ZŠ K. Světlé

Při nehodě ve Staré Vsi nad Ondřejnicí skončilo vozidlo ve stromě.
6

Dvě vážné nehody si vyžádaly celkem šest zraněných

Ze zloděje vína se vyklubal muž hledaný slovenskou policií

Na počátku bylo odcizení několika lahví vína, na konci dopadení mezinárodně hledaného. Bohumínským strážníkům se povedlo zadržet 46letého muže hledaného slovenskou policií.

Smog, prach a únava? Města kupují do škol čističky vzduchu

Stále více měst a obcí pořizuje do škol a mateřinek tzv. pračky vzduchu. Ty mají bojovat proti smogu i únavě. Názory na jejich účinnost se však mezi lékaři různí.

Bohumínské kino opět promítá

Po dvouměsíční pauze vynucené opravou projektoru, začne v pátek opět promítat bohumínské kino.

Prosklené autobusové zastávky zdobí siluety dravců

Zhruba osm set kusů siluet dravců v podobě samolepky, bude na 37 prosklených autobusových čekárnách v Bohumíně. Ochranné samolepky mají varovat ptáky před nárazem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení