VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Studenti SŠTaS medaili nezískali, stříbro mají Těšíňanky

Karviná /FOTO/ – Mistrovství republiky v silovém čtyřboji v Karviné přineslo medaili dívkám z Obchodní akademie Český Těšín. Domácí studenti zůstali těsně pod stupni vítězů.

14.4.2017
SDÍLEJ:

Nejlepší dívky školského mistrovství v silovém čtyřboji.Foto: SŠTaS Karviná

Domácí šampionát proběhl znovu na Střední škole techniky a služeb v Karviné, kde už v minulosti prokázali výborné organizační schopnosti s pořádáním podobné akce. V Karviné tak bojovali o mistrovské tituly nejlepší studenti středních škol a gymnázií z celé republiky.

K prezentaci se dostavilo celkem 29 družstev, z toho třináct dívčích a šestnáct chlapeckých.

A v jakých disciplínách se vlastně bojovalo? Dívky mají čtyřboj složen ze šplhu na tyči, trojskoku snožmo z místa, hodu medicinbalem (3 kg) a sedů-lehů za minutu. Chlapci mají tlaky s činkou vleže (se 75% hmotností závodníka), trojskok snožmo z místa, shyby podhmatem na hrazdě a vznosy na hrazdě.

Už krajské kolo v silovém čtyřboji proběhlo na SŠTaS v Karviné. Domácí družstvo chlapců na něm uspělo a postupovalo na republiku z prvního místa jako horký favorit.

„V silovém čtyřboji se vyhodnocují nejlepší výkony v jednotlivých disciplínách, bodově nejlepší jednotlivec a tříčlenné družstvo," objasnil jeden z kantorů karvinské školy Viktor Pavelka.

Ve finále se už ale na karvinských studentech začala projevovat nervozita. „Nedivím se. Všichni si kladli otázku, jestli už konečně vybojujeme v družstvech mistrovský titul. To klade nároky na psychiku," uznal Pavelka.

Mezi chlapci i děvčaty byly výkony velmi vyrovnané. Každý ze soutěžících se snažil, aby ze sebe vydal všechno, vždyť každý centimetr ve trojskoku nebo jen jedno opakování navíc mnohdy rozhodují o vítězi.

Družstvo chlapců SŠTaS Karviná, i přes zdravotní problémy nejlepšího závodníka Daniela Hanáka, nakonec skončilo bez medaile, i když na pěkném čtvrtém místě. Opakovala se tak situace z loňského šampionátu a stejně jako posledně putovaly oba mistrovské tituly do Šumperku.

Poháry a ceny nejlepším předávala ředitelka SŠTaS Karviná Iva Sandriová společně s primátorem města Tomášem Hanzlem, uznávaným trenérem házené Jaroslavem Hudečkem a šéftrenérem mládeže v MFK Karviná Petrem Gibalou.
Zvláštní cenu za bezchybnou přípravu soutěže získal i technický ředitel soutěže a trenér školního družstva Lukáš Strouhal.

Republikové finále v silovém čtyřboji středních škol je pořádáno pod záštitou Asociace školských sportovních klubů ČR a karvinská střední škola si již v tomto sporovním odvětví vydobyla značné renomé. Již šest let je sportovní základnou pro pořádání okresních, krajských a čtvrtým rokem dokonce celorepublikových finále. Příští české mistrovství už má ale proběhnout v Karlových Varech.

Konečné pořadí
Chlapci: 1. VOS SPŠ Šumperk 741, 2. BPA Brno 710, 3. Gymnázium Šumperk 683, 4. SŠTaS Karviná 670.
Dívky: 1. Gymnázium Šumperk 665, 2. OA Český Těšín 625, 3. BPA Brno 623.

Autor: Martin Ruščin

14.4.2017
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Billa v centru Karviné v červnu skončí, protory by měly obsadit jiné potraviny

Místo události v Havířově-Prostřední Suché.

Zadržený muž byl obviněn z vraždy

Voda z vlastní studny - na kolik přijde

Pokud máme příhodné podmínky na zahradě nebo jiném pozemku pro vybudování studny (o potřebných podmínkách pro stavbu studny jsme psali zde) a jsme rozhodnuti studnu zřídit, udělejme si nejprve velmi přibližnou kalkulaci, na kolik to všechno přijde.

Policisté zachránili sebevraha před skokem z věžáku

Rychlým zákrokem se podařilo policistům z Orlové zabránit 51letému muži ve skoku ze střechy věžového domu. 

AKTUALIZOVÁNO

Policisté potvrdili, že žena z Prostřední Suché byla zabita

Havířov - Policisté mají v cele 24letého muže, který v pondělí zabil v bytovce 52letou partnerku svého otce. Ve středu by měl soud rozhodovat o vazbě.

Chůzí a během pro dobrou věc

Necelých 14 tisíc korun vynesl speciální charitativní Běh pro Elišku, který se v Bohumíně konal v předvečer letošního Velikonočního pondělí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies