Havířované zatím doplácejí na mizernou defenzivu. V první třetině domácí „futuristy" přehráli, ale z vedení 2:1 nevytěžili nic. Další vývoj zápasu hodně ovlivnila přesilovka Havířova na začátku druhé části. Tu sehráli hosté špatně a Freund v oslabení pražský náskok zdvojnásobil. Kožušník sice dokázal vstřelit kontaktní branku, ale po polovině hrací doby spustili Pražané kanonádu, po které vedli už 9:4.

„Zápas rozhodla ve druhé třetině definitivně naše chvilková a zcela zbytečná nekoncentrovanost. Během jedné minuty jsme dostali tři góly, což nás položilo," uvedl asistent trenéra Torpeda Libor Pacík.

Pětibrankový náskok byl pro hráče Future uklidňující a hlavně dostatečný. I když se Havířovští do konce zápasu snažili o nemožné, podařilo se jim pouze kosmeticky upravit skóre. „V závěrečné třetině jsme stáhli hru na dvě řady, díky tomu jsme stupňovali tempo a byli lepší. Jenže pokaždé, když jsme skórovali a chystali se na stažení manka, domácí udeřili také," vysvětloval Pacík.

V zápasech Havířova padá hodně gólů. „Osm branek jsme dali i v Chodově a šest v Mladé Boleslavi, ale ani jednou to na body nestačilo. Ve hře dozadu máme velké mezery," dodal Libor Pacík.

Future Praha – Torpedo Havířov 12:8 (3:2, 6:2, 3:4)

Branky a nahrávky: 2. Tad. Chroust (Tom. Chroust), 13. Tom. Chroust (Daniš), 14. Řeháček (Rebro), 24. Freund (Vaculík), 30. Vojtíšek (Daniš), 36. Tom. Chroust, 36. Freund (Tom. Chroust), 37. Tad. Chroust (Zezulka), 39. Vojtíšek (Daniš), 51. Daniš (Tom. Chroust), 54. Vojtíšek (Freund), 60. Tom. Chroust – 7. Juhaňák (Bajgar), 13. Kožušník (Laja), 27. Kožušník (Kuttler), 39. Čontoš (Firda), 50. Varta (Jurčík), 53. Kowal, 53. Kožušník (Kuttler), 59. Juhaňák (Kožušník). Rozhodčí: Nábělek – Štengl. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 254.

Havířov: Laja (36. Drobný) – Jurčík, Kuttler, Bajgar, Mattivi, Kožušník, Kowal, Krupička, Firda, Varta, Juhaňák, Vydra, Starostka, Zemánek, Čontoš, Mertha, Fliega, Suszka. Trenér: Ivo Jochman.