Třicet medailí pro mladé těšínské judisty

Český Těšín /FOTOGALERIE/ – Výborně vstoupili do sezony v roce 2013 mladí judisté z oddílu JUDO DDM Český Těšín. Ze čtyř turnajů, kterých se zatím zúčastnili, přivezli rovných třicet medailí, z toho deset za první místo.

5.2.2013

Mladí českotěšínští judisté objeli v lednu několik turnajů, na nichž dosáhli předních umístění.Foto: archiv

Hned na prvním turnaji, který se konal v sobotu 12. ledna ve Frýdku-Místku, vybojovali mládežníci Těšína pět medailí. První skončili Nikol Badinková, Debora Kaneva a Josef Janásek, druzí Pavel Hovjadský, Vojtěch Janásek a Vítězslav Dobšík a bronz přidaly Natálie Badinková a Kateřina Byrtusová.

Druhým závodem byl silně obsazený domácí Těšínský turnaj žáků, který se konal v sobotu 19. ledna. Ani v mezinárodní konkurenci se českotěšínští judisté neztratili a před svými rodiči i známými plně ukázali své současné dovednosti. To jim nakonec vyneslo devět cenných umístění na stupních vítězů.

První místa ve svých kategoriích po výborných výkonech ukořistili Dominik Hreha a Debora Kaneva. Dominik měl ve své skupině čtyři závodníky. Ani Debora se nenechala zastrašit zkušenější soupeřkou a dvě výhry ji zaručily prvenství. Na druhém místě se umístili Tereza Loterová, Nikol Badinková a Martin Škvariák, který se ze všech druhých míst zapotil nejvíce. Martin měl ve své kategorii pět soupeřů, čtyři z nich porazil.

Třetí příčku obsadili Filip Loter, Nela Ščerbová, Vítězslav Dobšík a Martin Kocmánek. I tady se bylo na co dívat. Nejvíce závodníků v kategorii měl Filip. Sešlo se jich tu hned devět. „Filip se pral výborně a třetí místo si určitě zasloužil, stejně jako Víťa, který zatím nepatří mezi zkušené závodníky, ale svoji nezkušenost nahrazuje velkou bojovností a to se mu vyplácí. Také Nela s Martinem porazili ve svých kategoriích i mnohem zkušenější závodníky, ale na více zatím nestačili," komentoval výkony mladých závodníků trenér Luboš Wiejacki.

V nedalekém Třinci se zase konala Malá cena Třince. Těchto závodů se zúčastnilo jedenáct českotěšínských judistů, kteří se nezalekli konkurence a získali devět medailí. K tomu přidali ještě jednu medaili a pohárek v soutěži družstev, protože se umístili za judisty z Hranic a SKP Ostrava na hezkém třetím místě a velmi těsným rozdílem porazili i domácí tým, který skončil na místě čtvrtém.

Ze závodníků se nejvíce dařilo Tobiáši Burkotovi, Pavlu Hovjadskému a Martinu Škvariákovi, kteří shodně obsadili ve svých kategoriích první místa. Na druhém místě skončili Natálie Badinková, Eliška Večeřová a Filip Loter. Třetí místo získali Tobiáš Zipser, Tereza Loterová a Dominik Hreha.

Čtvrtého turnaje se judisté z JUDO DDM Český Těšín zúčastnili v polském Sosnowci, kde se v neděli 27. ledna konal tradiční mezinárodní Turniej dzieci i młodzików w judo. Toho se zúčastnilo 250 závodníků z polských a českých klubů. V nejlepším světle se ukázal Martin Škvariák, který všechny čtyři svoje soupeře před časovým limitem porazil a obsadil zaslouženě první místo. Stejně si počínala i Debora Kaneva, které první místo rovněž slušelo.

Druhá místa obsadili Nikol Badinková a Dominik Hreha, kteří během celé soutěže pouze jedinkrát zaváhali. Třetí místo tentokrát patřilo Kateřině Byrtusové, která sice bojovala výborně, ale vždy ji chyběl kousek štěstíčka proti technicky lepším soupeřkám.

Judisté z Těšína se v letošním roce pokusí navázat na impozantní sbírku 265 medailí z roku 2012, které si přivezli z 55 turnajů konaných v Česku a Polsku.

Autor: Redakce

5.2.2013 VSTUP DO DISKUSE

Karvinští fotbalisté (v bílém) prohráli ve Zlíně.
21

Fotbalisté ševcům gól nedali

Výstava králíků a drobného zvířectva v Karviné.
10

Králík, který umí luštit i slepice snášející zelená vajíčka

Podjezd pod železniční tratí bude uzavřen. Na Šumbark po objížďce

Řidiče v Havířově čekají náročné dny. Kvůli rekonstrukci podjezdu pod železniční tratí v Havířově-Šumbarku bude od pondělí 21. do čtvrtka 31. srpna uzavřen podjezd pod železnicí v úseku od ulice Železničářů po Opletalovu.