Volejbalisté v Dobřichovicích propadli

HAVÍŘOV - Volejbalisté Slavie Havířov prohráli vdalším kole 1. ligy na palubovce Dobřichovic, když neuhráli ani jeden set.

18.10.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

SOKOL DOBŘICHOVICE – SLAVIA HAVÍŘOV 3:0 (23,21,14)

Slavia nastupovala sodhodláním na palubovce Dobřichovic bodovat. První set se jim dařilo dlouho vzdorovat. Domácím byli více než důstojným soupeřem. O osudu první sady se rozhodovalo vkoncovce. Havířované vyrobili chybu na podání a Dobřichovice vedly o dva body.

Ve druhém setu Havířov přitlačil na servisu, ale domácí jsou na nízkou halu zvyklí a příjem jim nedělal zvláštní potíže. Mohli proto také zakládat úspěšně útoky. Vycházel jim hlavně atak středem sítě. Havířovský celek dokázal na domácí body odpovídat a vždy poctivě dotahoval až tříbodové náskoky domácích. To se jim přestalo dařit opět vkoncovce, kdy domácí získali čtyřbodový náskok, který takticky udrželi až do konce druhého setu.

Ve třetím dějství se hosté drželi jen do stavu 5:4. Pak vpřemíře snahy vyrobili několik nevynucených chyb, čehož domácí dokonale využili. Vtéto fázi zápasu ukázali, že nejsou nadarmo již několik let jedním znejlepších celků 1. ligy. Dobřichovice si vytvořily dostatečný náskok, a ten spřehledem udržely až do konce.

„Škoda. Bylo to dobře rozehrané utkání, ale naše pozměněné družstvo se přece jenom potýká snesehraností. Nyní doufáme, že další zápas vČeských Budějovicích uděláme dobrý výsledek a vytvoříme si dobrou pozici pro další utkání doma, kdy máme možnost usadit se natrvalo na předních příčkách 1. ligy,“ řekl po utkání trenér Slavie Lubomír Vašina.

Slávisty postihlo také trošku smůly, kdy se vprůběhu zranil na ruce blokař Srkal. Je možné, že jeho absence ovlivní sestavu i vněkolika příštích utkáních.

Slavia Havířov: Zvolánek, Duda, Neusser, Srkal, Široký, Kramar – libero Dohnal. Střídali Vágner, Bulko, Kotas, Funiok a Nečas. Trenér Lubomír Vašina.

18.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

Pohřešovaná Etiopanka Medina Mohammed Ali.

Hledá se ztracená Etiopanka

Led kluziště na zimním stadionu v Havířově se nepodařil. Místo bělostného podkladu jsou na něm nepřehlédnutelné fleky.
16

Fleky na kluzišti půjdou do ztracena

Den D se přiblížil. Ve čtvrtek se rozhodne o osudu OKD

Karvinsko – Už ve čtvrtek se sejdou věřitelé společnosti OKD, která je od loňského května v insolvenci, aby rozhodli o osudu největší těžební firmy v zemi a tím i budoucnosti jejích zaměstnanců.

Bohumín nové dresy vítězstvím nepokřtil

Bohumín /FOTO/ - Ani do třetice se prvního divizního vítězství nedočkali.

Zraky lidí poutal k obloze obrovitý nákladní letoun Ruslan

FOTO+VIDEO/ Hluk čtyř motorů letounu blížícího se k přistání na ostravském letišti poutal k obloze zraky lidí na trase od Opavy přes Bílovec, Frýdek-Místek, Havířov, Šenov či Ostravu.