Volejbalisté SKV si připsali všechny body

Havířov – Jen tak dál. Volejbalisté Havířova si na domácí palubovce poradili s Odolena Vodou 3:0 s dvěma celkem jednoznačnými sety.

12.11.2013

Volejbalisté Havířova mají důležité body.Foto: Ladislav Káňa

Zejména díky koncentrovanému výkonu si havířovští borci připsali všechny tři body, které se budou moc hodit. Byly zasloužené, domácí měli nad soupeřem v podstatě celou dobu navrch.

„Hlavní bylo, že jsme se vyvarovali těch nevynucených chyb, které jsme měli jak proti Benátkám, tak proti Brnu," řekl Deníku trenér Havířova Jaroslav Tomáš. „I díky tomu jsme byli celý zápas herně lepší, protože chyby tentokrát dělal hlavně soupeř a my jich dokázali využít," dodal k celkovému obrazu hry.

Havířov nepřipustil vyjma druhé sady žádné komplikace a už od začátku si šel za svým. O tom svědčí i první set, který skončil přesvědčivě 25:19. „Hlavně jsme zlepšili servis, který jsme prakticky nekazili," připomněl Jaroslav Tomáš.

Druhý set byl podstatně dramatičtější, ovšem po přetahované byli na správné straně znovu hráči Havířova, které výsledek prostřední sady povzbudil, naopak soupeř vypadal nalomeně. „Ve třetím setu jsme se pak už rychle dostali do čtyřbodového vedení, které jsme ale ztratili, což by se nemělo stát," varoval trenér Tomáš. „Potom se kluci zase vzchopili a konec setu už uhráli perfektně," usmíval se nad celkovým výsledkem.

Ač z papíru vypadá průběh zápasu celkem jednoznačně, na straně hostů byli určitě hráči, kteří dělali domácím velké problémy. „Ze začátku nás hodně zlobil Evandro, potom jeho pozici převzal Douglas. Naštěstí jsme je dokázali postupně vyeliminovat a vyblokovat," uznal kvality soupeře domácí trenér.

SKV Havířov – Aero Odolena Voda 3:0 (19, 27, 20)

Rozhodčí: Trumpeš, Vojtíšek. Čas: 80 minut. Diváci: 250.

Nejlépe bodující: Meehan 15, Šoltys 13, Holiš 13 – Evandro 18, Douglas 10, Prajzler 6.

Havířov: Mikoška, Šoltys, Hukel, Meehan, Duda, Holiš, libero Dohnal – Adámik. Trenér: Jaroslav Tomáš.

Další zápas hraje Havířov ve čtvrtek v Praze.

Zámek se lidem ukáže v nočních světlech a barvách

Jedinečnou noční prohlídku můžete zažít poslední srpnovou sobotu na Zámku Fryštát v Karviné, v rámci takzvané Hradozámecké noci.

Tragédii odstartovala hádka o dvě stě korun za sexuální služby

Muž, který během nesmyslné potyčky jednoho člověka zabil a dalšího zranil, dostal dvanáct let

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".