VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chcete získat novou práci? Stále máte šanci

Karvinsko - Je vám 50 a více let? Máte základní vzdělání, či maximálně výuční list a pocit, že bez maturity si najdete práci jen horko těžko, protože bez tohoto předpokladu o vás není na zdejším trhu práce zájem? Pokud ano, je projekt Stále mám co nabídnout, který realizuje Asociace občanských poraden ve spolupráci se Slezskou diakonií, určen právě vám.

9.4.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/ Jan Jelínek

Právě lidé starší 50 let s nízkým stupněm vzdělání patří mezi nejohroženější skupiny z hlediska ztráty zaměstnání a současně mají největší obtíže s hledáním nového, proto je tento projekt zaměřen právě na ně.

„Smyslem projektu je zdarma poskytnout poradenské a motivační aktivity lidem starším 50 let, na které navazuje zprostředkování zaměstnání. Pracovní místa vytváříme a zprostředkováváme mimo jiné i na Karvinsku, protože je zde velká nezaměstnanost právě těchto osob," přiblížil ředitel Asociace občanských poraden Stanislav Skalický.

Dodal, že v rámci projektu se nabízí několik úrovní bezplatné pomoci, například provedení osobností diagnostiky a poskytnutí individuálního poradenství za účasti profesionálního psychologa, přičemž si lidé ujasní, co od případné práce očekávají, jaké jsou jejich možnosti a potenciál.

Dále projekt nabízí rekvalifikační kurzy a také poskytnutí pracovně-právního poradenství, kdy lidé mohou požádat o pomoc se sepsáním životopisu a motivačního dopisu, ale i o radu v náročnějších otázkách.

„Přestože rekvalifikační kurzy už proběhly, jelikož projekt už běží rok, stále se na nás mohou lidé obrátit. Na Karvinsku spolupracujeme asi se čtyřmi zaměstnavateli, například s Technickými službami Havířov, a jsme schopni lidem nabídnout práci, aniž by předtím prošli rekvalifikací. Záleží jen na nich, zda budou mít o nabídnutou práci zájem," dodává Skalický. Dodal, že firmy, které v rámci projektu spolupracují, dostávají za zaměstnání lidí z cílové skupiny mzdové příspěvky.

Cílem projektu Stále mám co nabídnout je najít lidem starším 50 let uplatnění na trhu práce

Koordinátor projektu Lukáš Havran říká: Nyní se věnujeme hlavně zaměstnávání lidí

Uplatnění se na trhu práce ve vyšším věku a s nízkým stupněm vzdělání je běh na dlouhou trať. Projekt Stále mám co nabídnout se snaží pomáhat lidem v nelehké životní situaci, jakou je právě ztráta zaměstnání v předdůchodovém věku. Přestože již nějakou dobu běží, lidé, kteří chtějí pracovat, se stále mohou zapojit. Co pro to musí udělat, přiblížil redakci koordinátor Lukáš Havran z Občanské poradny Slezské diakonie v Karviné.

Co musí potenciální zájemce udělat, aby se mohl do projektu zapojit a co ho čeká potom?

Potenciální účastník musí být v evidenci úřadu práce. Je-li tato podmínka splněna, pak jediné co musí zájemce udělat, je to, že nás osloví. Podepíšeme smlouvu o účasti na projektu a řekneme si, o jaké služby má zájem. Poté už jen čeká na nejbližší termín jím zvolené služby. Co bych chtěl vyzdvihnout, je osobnostní diagnostika, která se realizuje za účasti profesionálního psychologa a kouče s dlouholetou praxí Tomáše Kvadry, na jehož semináři si účastníci vše ohledně práce ujasní. O to je obrovský zájem, protože v našem kraji jsou tyto služby nabízeny ve velmi omezené míře, případně za takový obnos peněz, který si nezaměstnaní nemohou dovolit. My komplexní služby spojené s projektem poskytujeme zdarma a na všechny akce, kterých se naši klienti v rámci projektu účastní, proplácíme jízdné. V nejbližší době bychom chtěli zrealizovat další diagnostiky v Českém Těšíně, Havířově a Karviné.

V těchto dnech navazujete kontakt se zaměstnavateli, kteří mohou získat příspěvek za to, že zaměstnají vaše klienty…

Ano. Touto cestou bych rád oslovil zaměstnavatele, kteří by měli zájem získat zaměstnance z našeho portfolia klientů. Nabízí se jim výhodnost dotace ve výši 18 tisíc korun, kterou jim průběžně proplatíme. Je zde však podmínka zaměstnat našeho klienta na celý úvazek a minimálně na půl roku. Další výhodou, proč si vzít zaměstnance od nás je ta, že naši klienti jsou velice motivováni do práce a jak se říká, mají velký tah na bránu.

Místa, která svým klientům nabízíte, jsou tedy časově omezená?

Jelikož se jedná o projekt, který si klade za cíl dlouhodobě uplatnit nezaměstnané, smlouvy mezi zaměstnavateli a zaměstnanci jsou uzavírány nejméně na půl roku. Potom je již na uvážení zaměstnavatele, zda je s daným zaměstnancem spokojen, či ne, což znamená, že místa časově omezená být nemusí.

Nabízíte v současné době nějaká pracovní místa?

Nyní jsou aktuální tři pracovní místa na pozici obsluha třídící linky s čistým příjmem pohybujícím se okolo 12 tisíc korun. V blízké době bude pracovních míst přibývat. Bližší informace mohou zájemci získat na emailu projekt50@slezskadiakonie.cz, nebo napsáním textové zprávy na telefonní číslo 737 254 094, načež budou kontaktováni.

Autor: Andrea Vargová

9.4.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pohřešovaný Martin Konečný z Rychvaldu

Hledá se třináctiletý chlapec z Rychvaldu

Ilustrační foto.

Lidé budou přes víkend bez teplé vody

Bohumín bude hlídat více kamer

Kdokoli přijede do Bohumína, bude pod dohledem průmyslových kamer. Od září budou sledovat hned tři silniční vjezdy, a sice v Záblatí, ve Skřečoni a také u nájezdu k dálničnímu přivaděči v Šunychelské ulici. Město tak v rámci zvýšení bezpečnosti rozšiřuje kamerový systém. Zaplatí za to necelý 400 tisíc korun.

Hledá se ztracená Etiopanka

Karviná – Po ztracené cizince pátrají od neděle místní policisté. Zmizení ženy z Etiopie nahlásila rodina z Kuvajtu, která je v Karviné na dovolené. 

Fleky na kluzišti půjdou do ztracena

Na zimním stadionu v Havířově se v pondělí debatovalo o tom, zda kvůli flekům v ledové ploše přistoupit k dílčí opravě, celkovému rozpuštění nebo ponechání v současném stavu.

Den D se přiblížil. Ve čtvrtek se rozhodne o osudu OKD

Karvinsko – Už ve čtvrtek se sejdou věřitelé společnosti OKD, která je od loňského května v insolvenci, aby rozhodli o osudu největší těžební firmy v zemi a tím i budoucnosti jejích zaměstnanců.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení