VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ostravský ArcelorMittal jednal v Havířově

Havířov/ Nejužší vedení ostravské firmy ArcelorMittal, jež se zabývá výrobou oceli, navštívilo v pondělí havířovské zastupitelstvo. Předseda představenstva Sanjay Samaddar ho seznámil s programy ocelářů, které mají vést ke snížení znečišťování ovzduší.

3.11.2008
SDÍLEJ:

Předseda představenstva ArcelorMittalu Sanjay Samaddar představil nové programy zaměřené proti znečišťování a nabízel otevřenost i další schůzky.Foto: Libor Pristáš

Samaddar nejdříve představil v půlhodinovém projevu strukturu podniku a pak se snažil přesvědčit zastupitele, že jeho firma dělá maximum pro to, aby se současný stav s ohledem na ekologii zlepšil. „Bereme tuto otázku opravdu vážně. Chceme být dobrými spoluobčany a jsme rádi, že můžeme být součástí této společnosti. Abychom mohli lépe naslouchat problémům, které lidi v okolí trápí, zřídili jsme nejen zelené telefonní linky, kam může každý zdarma volat, ale také jsme ustavili funkci ředitele pro životní prostředí,“ řekl kromě jiného předseda představenstva.

Zastupitele zavalil řadou informací včetně grafů znázorňujících vývoj znečišťování jeho firmou v průběhu řady let. Zastupitelé vstřícný krok firmy přivítali, ale spokojenost se současným stavem určitě neprojevili.

Po předsedovi komise pro životní prostředí Karlu Chodurovi, který upozornil na nárůst prašnosti, se pustil do kritiky i poslanec Břetislav Petr (ČSSD).
„Nebývá obvyklé, aby se znečišťováním od vaší společnosti musel zabývat v rámci interpelací dokonce parlament. Opatření, o kterých jste hovořil, jako čištění cest, snížení hluku u brzdičů na nádraží v Bartovicích nebo dokonce plachtování nákladních aut, jsou v naší republice dávno zcela běžné. Určitě si cením všech opatření, která děláte, ale vaše počínání se změnilo až po protestech v roce 2007. Je otázka, zdali budete schopni nastíněné programy plnit i v případě očekávaného snížení výroby. Česká republika proti vám neuplatnila doposud žádné výrazné sankce. Jsem proti pokutám, ale doufám, že se nenaplní staré české přísloví, které hovoří o tom, že se tak dlouho chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne,“ mínil Petr.

„Myslím si, že se toto staré české přísloví nenaplní. My budeme dělat vše pro to, abychom pro vodu chodili se džbánem a zajistili, aby se ucho neutrhlo. V tomto směru chceme spolupracovat s okolím a jsme připraveni s vámi nadále zcela otevřeně o všem diskutovat. Přivítáme pravidelné schůzky, na kterých můžeme zhodnotit, jestli plníme své závazky. O co bych vás chtěl požádat, je to, abyste nepožadovali uplatnění sankcí proti naší firmě. Programy bereme jako závazky,“ dodal Sanjay Samaddar.

Autor: Libor Pristáš

3.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rekonstrukce podjezdu pod železniční stanicí v Havířově.
7

Podjezd pod železniční tratí bude uzavřen. Na Šumbark po objížďce

Natáčecí den nového českého televizního filmu Dukla 61 v prostorách Dolu Žofie v Orlové.
10

Kvůli filmařům bude uzavřena část města

Do ulic Orlové vyjíždí myčka popelnic

Pojízdná myčka, která zvládne očistit malé popelnice a kontejnery, a to přímo u domu či na kontejnerovém stání, vyráží v těchto dnech do ulic Orlové. Čisticí vůz pořídila společnost SMO Orlová.

Mladík užil na svobodě několik letních dní a už zase dýchá károvaný vzduch

Venku z basy pobýval přesně čtrnáct dní a šel loupit. Tři kumpáni ve věku 21 a 20 let si za oběť vybrali osmdesátiletou paní.

Právě jsme se narodili, podívejte se na fotogalerii miminek

Karvinsko - Podívejte se na miminka, která se narodila v posledních dnech na Karvinsku.

Senioři projdou malou „policejní akademií“

Jak se chovat při pouličním přepadení, jak správně použít pepřový sprej, ale také jak se nenechat napálit třeba takzvanými šmejdy, ale i základy první pomoci či procvičování paměti.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení