VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

AKTUALIZOVÁNO
11.3.2016

Společnost OKD zatím nerozhodla o uzavření žádného dolu

Praha - Společnost OKD zatím nerozhodla o definitivním uzavření žádného dolu. Rozhodnutí by nemělo padnout do doby, dokud nebude mít firma jasný rozpočet a nedosáhne vyrovnané bilance hospodaření. Na sjezdu hornických odborů to dnes v Praze řekl výkonný ředitel OKD Antonín Klimša. Před nedávnem v týdeníku Horník uvedl, že firma chce těžbu v Dole Paskov na Frýdecko-Místecku ukončit na konci letošního roku.

10.3.2016

Práci seženou kuchaři, číšníci a řidiči. Zájem o nové lidi má i policie

Karvinsko - Montážní dělníci, pracovníci bezpečnostních agentur, kuchaři, číšníci, řidiči, ale i svářeči, lékaři, ošetřovatelé nebo policisté jsou momentálně v horních příčkách žebříčku volných pracovních míst.

AKTUALIZOVÁNO
8.3.2016

Těžbu uhlí na bývalé Dukle střídá výroba zdravotnických potřeb

Havířov - V průmyslové zóně v lokalitě bývalé černouhelné šachty Dukla byla v úterý slavnostně zahájena stavba továrny na výrobu jednorázových zdravotnických setů společnosti Mölnlycke Health Care.

5.3.2016

Konec těžby uhlí. Někteří horníci si už hledají jinou práci

Důl Paskov ve Staříči, pro který pracuje 1700 kmenových zaměstnanců, má před sebou asi posledních deset měsíců těžby. Společnost má letos v plánu snížit počet svých zaměstnanců z aktuálních 9800 nejméně o 500. O práci by mělo zároveň přijít osm set agenturních pracovníků.

AKTUALIZOVÁNO
3.3.2016

OKD letos zavře Důl Paskov, z firmy odejde nejméně 1300 lidí

Karviná - Společnost OKD chce těžbu v Dole Paskov na Frýdecko-Místecku ukončit na konci letošního roku. Plánuje, že letos sníží počet svých zaměstnanců z aktuálních přibližně 9800 nejméně o 500 a počet agenturních pracovníků asi o 800. 

3.3.2016

Zima je zpět! Deset důvodů, proč právě teď vyrazit do Velkých Karlovic

Velké Karlovice – Pohádková zima v Beskydech je zpět! Návrat chladnějšího počasí společně s čerstvou sněhovou nadílkou slibují skvělé lyžařské podmínky pro nadcházející víkend i další dny. Ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích přibylo od úterý několik centimetrů čerstvého sněhu.

1.3.2016

Dávejte pozor na správnou geometrii kol, šetří pneumatiky i spotřebu

Motoristé často neberou testování náprav na geometrii příliš vážně. Špatné seřízení kol má však zásadní vliv na jízdní vlastnosti, především stabilitu auta na vozovce.

27.2.2016

Odborový předák: Vláda musí o OKD jednat, ať se jí to líbí nebo ne!

Změna vlastníka společnost NWR, tedy mateřské firmy OKD, by měla podle odborářů nový impuls do jednání o budoucnosti OKD mezi českou vládou a zástupci NWR.

AKTUALIZOVÁNO
26.2.2016

Horničtí odboráři rozšířili stávkovou pohotovost na celé OKD

Karviná - Horničtí odboráři dnes rozhodli, že stávkovou pohotovost rozšíří z Dolu Paskov (Důlní závod 3) na celou těžební společnost OKD, a to na neomezenou dobu. Důvodem je nejasná situace v OKD. Předseda Sdružení hornických odborů OKD Jaromír Pytlík to řekl České televizi. Odboráři podle něj nemají od vedení firmy dostatek informací, neví ani, jak bude vypadat plán firmy pro letošní rok.

25.2.2016

Nezaplacené regulační poplatky jsou promlčeny

Karvinsko - Peníze, které lidé dluží nemocnicím za regulační poplatky za pobyt, už špitály nikdy neuvidí.

AKTUALIZOVÁNO
24.2.2016

NWR prohloubila ztrátu, ze společnosti odchází akcionář CERCL s Bakalou

Praha – Těžební společnost New World Resources (NWR), majitel černouhelné firmy OKD, loni prohloubila ztrátu na 223 milionů eur (zhruba šest miliard korun). V roce 2014 skončila ve ztrátě 21 milionů eur (kolem 567 milionů korun). Tržby firmě meziročně klesly o sedm procent na 630 milionů eur (zhruba 17 miliard Kč). Vyplývá to z auditovaných výsledků společnosti NWR.

21.2.2016

Méně uhlí = méně peněz obcím

Karviná, Orlová - Případné uzavírání dolů a radikální snížení těžby neznamená jen ohrožení tisíců pracovních míst, ale také nižší příjmy do pokladen obcí, na jejichž katastrech se uhlí těží. Nejvíce případné snížení objemu těžby pocítí Karviná a Orlová, v menší míře pak Stonava či Doubrava.

19.2.2016

Na nové kolektivní smlouvě se nedohodli

Nošovice - Kolektivní vyjednávání o platech v nošovické automobilce Hyundai zatím nepřineslo konečný výsledek. Odbory požadují jednání před zprostředkovatelem, určeným Ministerstvem práce a sociálních věcí.

AKTUALIZOVÁNO
18.2.2016

Stát nebude jednat s vedením OKD o restrukturalizaci

Praha, Karvinsko – Vláda nebude jednat s manažery OKD o možnostech restrukturalizace firmy, která je v existenčních potížích.

16.2.2016

Na pomoc horníkům bez práce

Karvinsko - Všichni dělají, co mohou. Alespoň to tvrdí zprávy a informace zainteresovaných institucí, které řeší současnou krizi v OKD a chystané propouštění tisíců horníků v našem regionu.

15.2.2016

Proti dovozu levné oceli z Číny protestovali v Bruselu odboráři i šéfové firem

/FOTOGALERIE/ Proti zavedení tržního statutu Číny (MES) demonstrovali dnes v Bruselu tisíce zaměstnanců hutních podniků i šéfové firem. Nechyběli mezi nimi ani zaměstnanci a šéfové firem z Třineckých železáren, ArcelorMittalu Ostrava a Vítkovice Steel.

14.2.2016

Půlmiliarda na nové kotle je zadaná. Kraj od státu žádá další peníze

Karviná - Právě v době, kdy se členové vedení města scházejí s lidmi z jednotlivých městských částí a přesvědčují je, jak je výhodné pořídit si nový kotel na tuhá paliva, slibují půjčku na jeho pořízení a všemožné dotace, přišla z krajského úřadu zpráva: půl miliardy korun, které stát kraji přiřkl pro lidi, kteří si požádají o dotaci na nové kotle, je vyčerpáno.

14.2.2016

Zaměstnavatelé mají o lidi z dolů zájem

Karviná - Hledání práce pro lidi, kteří opustili práci na šachtách. To je hlavní cíl programu pro odcházející zaměstnance OKD, který řídí a financuje sama důlní společnost spolu s Nadací OKD.

13.2.2016

Pracovní šance pro náš region? Není na co čekat!

Karvinsko - Začít ihned a na nic už nečekat! Takové jsou základní rady odborníků z oblasti personalistiky v současné situaci, kdy se náš region připravuje na brzké propouštění ve firmě OKD.

11.2.2016

Vedení kraje se obrátilo na vládu

Zástupci vedení Moravskoslezského kraje ve středu odeslali dopis předsedovi vlády Bohuslavu Sobotkovi, v němž žádají vládu o řešení současné situace v OKD.

10.2.2016

Pomohou průmyslové zóny?

Karvinsko - Průmyslové zóny. To je jedno z nejčastěji skloňovaných slovních spojení, která místní politici zmiňují, když mluví o nových pracovních místech. Ta bude region potřebovat především pro lidi, kteří budou muset v příštích letech opustit OKD. Zatím ale konkrétnější informace k dispozici nejsou, záležitosti jsou stále teprve v jednání.

10.2.2016

Práce je, ale lidí bez práce stále dost

Karvinsko - Kuchaři, číšníci, švadleny, prodavači, obchodní zástupci, řidiči osobních i dodávkových aut, instalatéři, obráběči, pekaři, svářeči, ale také lékaři-specialisté nebo policisté.

AKTUALIZOVÁNO
2.2.2016

Ředitel Dale Ekmark: Do roku 2018 opustí OKD polovina lidí

Bude-li v roce 2018 důlní společnost OKD ještě fungovat, měla by mít o polovinu méně zaměstnanců. Na úterním zasedání karvinského zastupitelstva o tom mluvil výkonný ředitel OKD Dale Ekmark. Podle Ekmarka by doly měly mít do roku 2018 zhruba 5000 zaměstnanců.

1.2.2016

Odbory a zaměstnavatelé jsou proti, aby stát nalil peníze do OKD

Praha – Odbory a zaměstnavatelé se důrazně staví proti tomu, aby stát naléval peníze do společnosti OKD. Podle nich je za situaci ve firmě odpovědný jednoznačně vlastník. Novinářům to dnes po jednání tripartity řekli šéf Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák a předák Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula. Těžební společnost New World Resources (NWR), která OKD vlastní, navrhla uzavřít prodělečný Důl Paskov už letos.

28.1.2016

Jak dál s OKD? Dohoda s majiteli a podpora státu

Karvinsko – Žádný odkup OKD, nebo snad znárodnění firmy, ale dohoda s majiteli, resp. věřiteli mateřské společnosti NWR a podpora státu v případě insolvence majitele.

23.1.2016

Chcete mít bezbariérovou školu nebo alej?

Do poloviny února lze žádat o příspěvky z grantových řízení Oranžové schody a Stromy.

22.1.2016

Místní lidé s výměnami kotlů váhají

Karvinsko - Osloví konečně masivní kampaň na tzv. kotlíkové dotace lidi, aby si za „darované" peníze pořídil moderní kotel, který bude méně znečišťovat ovzduší? Pro všechny okresy v Moravskoslezském kraji je k dispozici půl miliardy korun, přispívá stát i obce.

20.1.2016

OKD má souhlas s případným rozšířením těžby na Karvinsku

Karviná - Ministerstvo životního prostředí dalo společnosti OKD souhlas k rozšíření těžby uhlí na Karvinsku. Platí na období do roku 2023 a týká se mimo jiné oblasti Karviné-Starého Města. Vyplývá to z informací v Informačním systému EIA. Rozhodnutí ale neznamená, že hned začne těžba na nových územích.

18.1.2016

O lidi z technických profesí mají zaměstnavatelé zájem

Karvinsko - S ohledem na vývoj situace ve společnosti OKD se zřejmě chystá masivnější propouštění. Situaci sleduje i Úřad práce České republiky a mapuje, kterých měst, lokalit a poboček by se odchod lidí ze šachet dotkl.

16.1.2016

Na hory se vrátila zima, vychutnejte si ji tam, kde ordinoval doktor Martin

Víte, že kulisou pro natáčení seriálu Doktor Martin, kterého ztvárnil Miroslav Donutil, byla obec Velké Karlovice? Určitě jste stačili vnímat i překrásné prostředí horské vesničky uprostřed půvabných dřevěných chaloupek a neporušené přírody. Chtěli byste si prohlédnout tento překrásný kout naší země na vlastní oči?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies