VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

1.12.2015

Úklidové firmy mají napilno

Předvánoční úklid už si u specializované firmy objednáte jen s velkým štěstím. Volné termíny buď nejsou, nebo rychle mizí.

27.11.2015

Vodné a stočné bude dražší

Od ledna příštího roku budou zákazníci Severomoravských vodovodů a kanalizací (SmVaK) platit za kubík vodného 40,70 koruny a za kubík stočného 37,18 koruny.

23.11.2015

Stát se k obcím chová macešsky, říkají starostové

Karvinsko - Proč dostanou více peněz z vybraného DPH kraje a obce ne? Proč stát nepřidá obcím ze společných peněz, navíc když po samosprávě chce stále více?

15.11.2015

Proti zbytku republiky: volných míst v okrese ubývá

Zatímco v globálu mluví ekonomové o výrazném oživení české ekonomiky, na Karvinsku situace tak růžová není.

12.11.2015

Postavte nám halu, žádá firma Stant karvinské radní

Karviná - „Mohli bychom více vyrábět, ale nemáme k tomu podmínky." Tak argumentují zástupci společnosti Stant Manufacturing, která funguje v pronajatých halách v karvinské průmyslové zóně Nové pole.

9.11.2015

Horníci by měli chodit do důchodu o pět let dřív než ostatní

Praha - Horníci z hlubinných dolů by měli chodit do důchodu o pět let dřív než ostatní pracovníci. Pro návrh se dnes vyslovila vláda, která o předloze ministerstva práce a sociálních věcí jednala už popáté.

9.11.2015

Ostravská firma dá práci vybraným vězňům z Heřmanic

Šesti vybraným vězňům z heřmanické věznice nabídla práci ostravská společnost Smart Trading Company (STC). Tato firma vyrábí mechanické komponenty pro světové značky typu Shell či Mercedes-Benz, rozrůstá se a najímá nové zaměstnance.

6.11.2015

Antimonopolní úřad nezveřejní, kdo koupil firmu RPG Byty

Brno – Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) nezveřejní, kdo je novým konečným vlastníkem společnosti RPG Byty, které patří více než 43 tisíc bývalých bytů OKD v Moravskoslezském kraji.

AKTUALIZOVÁNO
27.10.2015

Antimonopolní úřad povolil změnu vlastníka společnosti RPG Byty

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil změnu vlastníka společnosti RPG Byty, které patří více než 43.000 bývalých bytů OKD v Moravskoslezském kraji. Rozhodnutí je pravomocné, řekl dnes tiskový mluvčí ÚOHS Martin Švanda. RPG Byty přebírá lucemburská společnost Fondy Bydleni 2 S.á r.l. Kdo ji ovládá, ÚOHS neuvedl. Předseda Sdružení nájemníků BYTYOKD.CZ, které se prodeji bytů snaží zabránit, Roman Macháček řekl, že jsou rychlým rozhodnutím velmi překvapeni a že podle nich ÚOHS nemohl transakci v tak krátkém termínu prověřit.

26.10.2015

Institut rozvoje služeb & wellness chce zvýšit úroveň českých služeb

Nespokojenost se současnou úrovní služeb v České republice, zejména pak v cestovním ruchu, oblasti wellness & spa, nedostatek odborně vyškoleného personálu a nízké kompetence manažerů - to jsou hlavní důvody vzniku Institutu rozvoje služeb & wellness.

25.10.2015

Výzkumný areál budí rozpaky

V Česku unikátní pracoviště na zpracování druhotných surovin má vzniknout v areálu bývalého kravína na okraji Rychvaldu. Projekt je teprve na začátku, už v listopadu by se ale podle informací z Rychvaldského zpravodaje mělo začít stavět.

22.10.2015

O ocenění Lady Business se uchází 16 podnikatelek

Celkem šestnáct podnikatelek se přihlásilo do prvního ročníku soutěže Lady Business. Cílem soutěže je na konkrétních příkladech ukázat, že v Moravskoslezském kraji úspěšně podniká řada žen.

14.10.2015

Pomozte horníkům, žádají odboráři premiéra

Karvinsko – „Situace je zlá, ale víme, jak nám můžete pomoci." Asi takto zní ve stručnosti vzkaz, který premiérovi Bohuslavu Sobotkovi a celé vládě, posílají členové hornických odborů OKD.

5.10.2015

S OKD budou o Paskovu jednat Mládek, Marksová a Babiš

Praha - Novou dohodu s těžební společností OKD o budoucnosti Dolu Paskov mají za stát vyjednat ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (oba ČSSD) a ministr financí Andrej Babiš (ANO). Schválila to dnes vláda, řekl na tiskové konferenci po jednání kabinetu premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Současná dohoda mezi státem a společností zřejmě přestane platit na konci roku kvůli klesajícím cenám uhlí.

2.10.2015

Inovační firmu kraje může volit i veřejnost

Celkem dvacet projektů se přihlásilo do třetího ročníku soutěže o Inovační firmu Moravskoslezského kraje.

2.10.2015

Deváťáci si volí školu. Technika je moc netáhne

Karviná, Havířov - Rodiče, ale hlavně sami žáci devátých tříd stojí před životní volbou: kterou školu či učební obor studovat, na jakou profesní pouť se vydat. Příští měsíc jim může napovědět první ze série každoročních akcí pořádaných úřadem práce, na které se prezentují střední školy z regionu, ale i vzdálenějších míst.

30.9.2015

Poslední den v ocelárně: smutek i naděje

Poslední šichta dnes čeká pracovníky ocelárny Vítkovice Steel. Jak sami přiznávají, pocity, se kterými do práce půjdou, budou asi hodně smíšené. Převládat bude smutek a nostalgie.

30.9.2015

Kde budou finanční úřady? Nikdo stále neví

Karvinsko - Kde budou podnikatelé, ale i zaměstnanci, kteří daňové přiznání podávají prostřednictvím finančního úřadu (FÚ), vyřizovat tyto finanční záležitosti od ledna příštího roku?

25.9.2015

Hornické důchody opět odloženy

Region - Hádanka, zda stát umožní několika tisícovkám horníků odejít do předčasného důchodu, stále není rozluštěna.

25.9.2015

Srpen: více volných míst, méně lidí bez práce

Zase o něco více nových pracovních míst hlásí karvinský úřad práce ve statistikách za letošní srpen.

23.9.2015

Pustí vláda horníky dříve do důchodu?

Karvinsko, Praha - S netrpělivostí očekávají horničtí odboráři výsledek dnešního jednání vlády, která by měla rozhodnout v otázce předčasných důchodů pro horníky. Hornické odbory navrhují, aby horníci, kteří v podzemí odpracovali 3300 směn, mohli odejít do důchodu o pět let dříve, než je tabulkově určeno pro ostatní pracující.

22.9.2015

Ministr Mládek: Zóna Nad Barborou vyhovuje potřebám Karvinska nejlépe

Podrobnou analýzu způsobilosti území určeného pro výstavbu průmyslové zóny Nad Barborou připravilo pro vládu ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s agenturou CzechInvest a Moravskoslezským krajem

10.9.2015

Ekonomika má hlad, firmy chtějí nové zaměstnance

Po letech půstu by se konečně i na Karvinsku, pokud jde o pracovní místa, mohlo zase trochu „hodovat". Ve firmách se projevuje celorepublikové oživení ekonomiky a nové zakázky si vyžadují nové lidi. I když, jak vyplynulo z redakčního průzkumu, není tomu tak ve všech oborech.

9.9.2015

OKD nemusí platit přes 2,4 miliardy korun za zneužití zlepšováku

Praha – Těžební firma OKD nemusí platit přes 2,4 miliardy korun za údajné zneužití zlepšovacího návrhu. Soud dnes zamítl žalobu Otakara Černého, který tvrdil, že se jeho nápad používal při těžbě uhelných kalů a firma se tím neoprávněně obohacovala. Rozsudek není pravomocný, lze se proti němu odvolat.

AKTUALIZOVÁNO
9.9.2015

Jednání o důchodech se zase odkládá

Praha, Karvinsko – Horníci stále nevědí, zda budou moci do předčasného důchodu. Vláda jednání o novele zákona rozšiřující počet horníků, kteří budou moci odejít do důchodu o pět let dříve, přesunula na příští týden.

8.9.2015

Uhelné sklady: zvyšuje se poptávka po hnědém uhlí

Nejen černé uhlí a koks poptávají obyvatelé rodinných domků, kteří se připravují na blížící se zimní sezonu. V posledních letech v uhelných skladech přibývá zákazníků, kteří nakupují hnědé uhlí.

4.9.2015

Horníci vyrazí do Prahy bojovat za předčasné důchody

Karvinsko - Připomenout ministrům, že by bylo dobré už konečně rozhodnout v otázce předčasných hornických důchodů, vyrazí příští týden do Prahy několik desítek hornických odborářů z OKD.

26.8.2015

Usnesení o průmyslové zóně Barbora koalice měnit nebude

Praha - Červencové usnesení vlády o vzniku průmyslové zóny Nad Barborou v Karviné koalice nehodlá měnit. Návrh ministra financí Andreje Babiše (ANO) nezískal většinovou podporu, řekl po jednání koaliční rady předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek. Zároveň se koaliční rada podle něj dohodla, aby ministerstvo průmyslu a obchodu vypracovalo materiál o všech potenciálních průmyslových zónách v Moravskoslezském kraji. Hejtman Miroslav Novák (ČSSD) dnes ČTK řekl, že obdobné rozhodnutí očekával.

25.8.2015

Zóna Nad Barborou: kraj nesouhlasí se zrušením usnesení

Ostrava – Na krajském úřadě Moravskoslezského kraje se v úterý konalo mimořádné jednání rady. Jeho výsledkem je zásadní nesouhlas s návrhem na zrušení usnesení z červencového výjezdního zasedání vlády v Ostravě, které se týká financování průmyslové zóny Nad Barborou na Karvinsku.

25.8.2015

Babiš chce zrušit záměr vlády vykoupit Bakalovy pozemky v Karviné

Praha - Ministr financí Andrej Babiš (ANO) žádá, aby vláda zrušila své červencové usnesení o vzniku průmyslové zóny Nad Barborou v Karviné. Kabinet podle něj neměl před schvalováním informaci, že Moravskoslezský kraj má vykoupit za zhruba 200 milionů korun pozemky od společnosti podnikatele Zdeňka Bakaly.Otázkou se bude ve středu zabývat koaliční rada, informovalo ČTK ministerstvo financí. Stát hodlal do zóny vložit až 750 milionů korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies