VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

13.5.2016

Prostory jsou. A co zájemci?

Karvinsko - Minimálně pětatřicet lokalit o rozloze dohromady 800 tisíc metrů čtverečných je na Karvinsku k využití pro podnikatelské účely. Loni na podzim tuto informaci předala města a obce na žádost krajskému úřadu. Náklady na jejich regeneraci se odhadují na 642 milionů korun.

AKTUALIZOVÁNO
11.5.2016

Až 8 tisíc korun měsíčně. Propuštění zaměstnanci OKD dostanou příspěvek

Praha - Vláda schválila příspěvek pro propouštěné zaměstnance OKD. Dostanou 7000, respektive 8000 korun měsíčně. Finanční podpora se bude týkat všech propouštěných zaměstnanců OKD, tedy nejen horníků, ale i pracovníků v dalších profesích. Příspěvek bude vyplácen po omezenou dobu, a to v rozmezí tří měsíců až maximálně pět let, vždy podle odpracované doby a věku pracovníka, uvedl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

10.5.2016

Šance sehnat novou práci je

Karvinsko - Zámečníci, elektrikáři, svářeči, mechanici a lidé vyučení v podobných technických profesích, kteří dosud pracovali pro OKD, ovšem s ohledem na vývoj situace ve firmě je zřejmě čeká změna zaměstnavatele, nemusí mít strach, že by nesehnali novou práci.

AKTUALIZOVÁNO
9.5.2016

Soud poslal těžební společnost OKD do úpadku

Krajský soud v Ostravě v pondělí poslal těžební společnost OKD do úpadku. Soud jmenoval insolvenčním správcem Leeho Loudu, na srpen nařídil přezkumné jednání a svolal schůzi věřitelů. Insolvenční návrh na sebe podala samotná společnost OKD. V návrhu uvedla, že dluží více než 650 věřitelům přes 17 miliard korun a není schopna své závazky platit. Těžba v dolech OKD stále pokračuje.

9.5.2016

Zimní gumy v létě? Jde to, počítejte ale s riziky

Dojíždíte zimní pneumatiky? Nejste sami. Podobně „šetří" i mnozí další. 

8.5.2016

Jiří Cienciala: Tisíce volných míst pro lidi ze šachet nejsou

Karvinsko - Vládní zmocněnec pro Moravskoslezský kraj Jiří Cienciala má z dalšího vývoje v OKD poté, co vedení firmy v úterý podalo na společnost insolvenční návrh, obavy.

7.5.2016

Vláda: chceme udržet OKD v provozu

Ostrava - Vláda má zájem na zachování provozu v OKD. Jeho chod by do verdiktu soudu mohl pokrýt úvěr poskytnutý prostřednictvím státního podniku Diamo. Odboráři mají strach z dalších případných stávek horníků.

6.5.2016

Krajská tripartita žádá vládu, ať zajistí pokračování těžby v OKD

Ostravsko - Moravskoslezská krajská tripartita žádá vládu, aby zajistila pokračování těžby v dolech společnosti OKD tak, aby propouštění zaměstnanců bylo pozvolné a řízené.

6.5.2016

Investor slibuje zaměstnat horníky

Turbulentní situace kolem těžební firmy OKD, která podala v úterý sama na sebe insolvenční návrh, vyvolává otázku, zda se v kraji najde dostatečný počet pracovních míst pro zaměstnance, kteří OKD dříve či později opustí.

6.5.2016

Sobotka, Marksová a Mládek budou v Ostravě jednat o situaci v OKD

Premiér Bohuslav Sobotka, ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová a ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (všichni ČSSD) dnes budou v Ostravě jednat o aktuální situaci v těžební firmě OKD, která na sebe tento týden podala u soudu insolvenční návrh.

5.5.2016

Pomoci zmírnit zkázu OKD může jedině stát

Karvinsko – Peníze jsou pryč, dluhy zůstávají a s nimi 10 tisíc zaměstnanců OKD, jejichž osudy má dnes v rukou stát. Jedině ten může podle Deníkem oslovených lidí z politiky a byznysu zmírnit následky vyrabování největší těžební firmy v republice.

AKTUALIZOVÁNO
5.5.2016

Ministr Mládek: Pokud OKD přestane vyplácet mzdy, převezme to stát

Praha - Pokud by OKD nebylo schopno vyplácet mzdy a odstupné, převzal by to podle zákona stát. Odstupné by poskytl ale nejspíš jen za tři měsíce, ne podle kolektivní smlouvy. Ta počítá s částkou za rok. Novinářům to po jednání s odbory řekl ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD). Podle něj firmě dojdou peníze nejspíš už v červnu.

5.5.2016

OKD v potížích. Hornická penze bude o sedm let dřív

Horníci budou moci odejít do důchodu dřív než jiní zaměstnanci. Pro mnohé havíře je to nyní příjemná zpráva, zejména pro ty, kterým se po úterním vyhlášení insolvence OKD zamlžila budoucnost.

4.5.2016

Horníci asi budou moci odcházet do penze o sedm let dřív

Praha - Horníci z hlubinných dolů asi budou moci odcházet do starobního důchodu o sedm let dříve než ostatní pracovníci, tedy zhruba v 56 letech. Nová pravidla, která by měla platit od října, dnes schválila Sněmovna. Novela o penzijním pojištění nyní zamíří k posouzení do horní komory.

4.5.2016

Přilepšit si k dávkám prací v ulicích? Zájem by byl

Karvinsko - Finančně si přilepšit a hlavně neztratit pracovní návyky. To by mohli podle novely zákona o hmotné nouzi nezaměstnaní, kteří budou pomáhat při veřejné službě, tedy s údržbou městské zeleně nebo třeba veřejných prostranství.

AKTUALIZOVÁNO
3.5.2016

Těžební firma OKD dnes podala k soudu sama na sebe insolvenční návrh

Firma nemá podle slov mluvčího OKD Iva Čelechovského dost peněz na to, aby mohla splácet své závazky.

AKTUALIZOVÁNO
3.5.2016

Horníci stávkovali v podzemí dolu. Na protest nevyfárali po noční směně

Z podzemí Dolu Darkov v Karviné v úterý ráno po noční směně nevyfáralo několik desítek horníků. 

30.4.2016

Mluvčí AHG: Připravujeme se na insolvenci OKD

Karvinsko - Majitele OKD, společnost Ad Hoc Group (AHG), rozzlobil postoj české vlády, která odmítá říci definitivní slovo, zda finančně pomůže OKD, a tvrdí, že se připravují na insolvenci OKD. 

29.4.2016

Šéf NWR: OKD má hotovost do poloviny května, hrozí konkurz

Praha – Těžební společnost OKD má hotovost do poloviny května. Nedohodne-li se do té doby firma se státem, bude muset podat návrh na konkurz.

29.4.2016

Horníci možná budou moci do důchodu ještě dřív, než navrhla vláda

Praha - Horníci z hlubinných dolů možná budou moci odcházet do starobního důchodu ještě dříve, než navrhla vláda.

27.4.2016

Sobotka: Majitelům OKD peníze nedáme

Miloš Zeman navrhuje OKD znárodnit. Další jednání mezi zástupci státu a lidmi z AHG se má konat dnes.

26.4.2016

Česká úvěrová džungle nabízí RPSN od sedmi do 5 000 procent

Podle posledních statistik nepatrně ubývá lidí s úvěrem na krku, zvyšuje se ale objem peněz, který lidé bankám a nebankovních institucím dluží. To ukazuje na to, že si lidé půjčují stále více peněz, i to, že mnozí z nich splácejí jeden úvěr úvěrem jiným. V těchto případech na začátku vždy stojí neuvážené rozhodnutí půjčit si peníze a neznalost toho, kolik ono „půjčení peněz" bude stát.

25.4.2016

Dohoda, nebo insolvence, hrozí státu majitelé OKD

Majitelé OKD přitvrdili. Zástupci Ad Hoc Group (AHG) pohrozili české vládě, že pokud obě strany do pátku nedospějí k dohodě, zváží podání návrhu na insolvenci a ukončení hornické činnosti firmy. Společnost NWR, majitel OKD, to uvedl na svých webových stránkách.

25.4.2016

Jak dál s OKD? Čekání pokračuje

Hra nervů pokračuje. Ani třetí termín, tedy 22. duben, kdy chtěli mít noví majitelé společnosti NWR, jež vlastní těžební firmu OKD, uzavřenu alespoň předběžnou dohodu se státem o restrukturalizaci OKD, výsledek nepřinesl.

19.4.2016

Češi zjistili, jak ušetřit 1 500 Kč na povinném ručení

Zásada číslo jedna zní, za povinné ručení můžete vždy platit méně, než platíte. Zásada číslo dvě je pak o tom, že i levnější povinné ručení umí nabídnout služby, které byste od něj nečekali. Například asistenční služby. Vyplývá to z aktuálního porovnání cen povinného ručení online srovnávačem cen finančních produktů a energií Porovnej24.cz.

19.4.2016

Majitel OKD chce od státu miliardy. Ministr se zlobí

Praha, Karvinsko - Dá stát na záchranu OKD miliardy z veřejných peněz, nebo se najde jiné řešení, jak zachránit krachující společnost OKD?

16.4.2016

AHG: Stát by se na reorganizaci OKD mohl podílet 4 miliardami korun

Praha - Součástí návrhu na reorganizaci OKD, který většinoví majitelé firmy, skupina Ad Hoc Group (AHG), předložili v březnu vládě, je účast státu ve výši čtyř miliard Kč výměnou za akciový podíl. Skupina AHG také navrhla státu, že odepíše 420 milionů eur (11,3 miliardy korun) dluhu a dodá do firmy hotovost 35 milionů eur (956 milionů korun) až do doby stabilizace OKD. AHG to dnes uvedla v tiskové zprávě. Reakci vlády redakce zjišťuje.

16.4.2016

Ani více nových míst okres z chvostu nedostalo

Už více než půl roku je počet evidovaných uchazečů o práci na Karvinsku pod 20 tisíci. V březnu se zase snížil o 200 lidí.

14.4.2016

RegioJet nechce platit Českým drahám za plošiny pro vozíčkáře

Havířov - Dopravce RegioJet nechce platit Českým drahám za používání plošin pro nástup vozíčkářů. Dráhy účtují za standardní nástup a výstup jednoho imobilního cestujícího RegioJetu cca 3600 Kč a v případě objednání plošiny až v den jízdy 5445 Kč, řekl dnes mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj. 

AKTUALIZOVÁNO
13.4.2016

Miliardář Krúpa navrhl skupině AHG, že od ní koupí OKD

Praha - Skupina Arca Capital slovenského miliardáře Pavola Krúpy navrhla skupině Ad Hoc Group (AHG), že od ní koupí černouhelnou OKD, která má existenční problémy. Arca Capital to dnes uvedla v prohlášení. Na rozdíl od pondělní nabídky Petra Pauknera a dalších podnikatelů nepodmiňuje Arca investici insolvencí firmy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení