VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

AKTUALIZOVÁNO
18.2.2016

Stát nebude jednat s vedením OKD o restrukturalizaci

Praha, Karvinsko – Vláda nebude jednat s manažery OKD o možnostech restrukturalizace firmy, která je v existenčních potížích.

16.2.2016

Na pomoc horníkům bez práce

Karvinsko - Všichni dělají, co mohou. Alespoň to tvrdí zprávy a informace zainteresovaných institucí, které řeší současnou krizi v OKD a chystané propouštění tisíců horníků v našem regionu.

15.2.2016

Proti dovozu levné oceli z Číny protestovali v Bruselu odboráři i šéfové firem

/FOTOGALERIE/ Proti zavedení tržního statutu Číny (MES) demonstrovali dnes v Bruselu tisíce zaměstnanců hutních podniků i šéfové firem. Nechyběli mezi nimi ani zaměstnanci a šéfové firem z Třineckých železáren, ArcelorMittalu Ostrava a Vítkovice Steel.

14.2.2016

Půlmiliarda na nové kotle je zadaná. Kraj od státu žádá další peníze

Karviná - Právě v době, kdy se členové vedení města scházejí s lidmi z jednotlivých městských částí a přesvědčují je, jak je výhodné pořídit si nový kotel na tuhá paliva, slibují půjčku na jeho pořízení a všemožné dotace, přišla z krajského úřadu zpráva: půl miliardy korun, které stát kraji přiřkl pro lidi, kteří si požádají o dotaci na nové kotle, je vyčerpáno.

14.2.2016

Zaměstnavatelé mají o lidi z dolů zájem

Karviná - Hledání práce pro lidi, kteří opustili práci na šachtách. To je hlavní cíl programu pro odcházející zaměstnance OKD, který řídí a financuje sama důlní společnost spolu s Nadací OKD.

13.2.2016

Pracovní šance pro náš region? Není na co čekat!

Karvinsko - Začít ihned a na nic už nečekat! Takové jsou základní rady odborníků z oblasti personalistiky v současné situaci, kdy se náš region připravuje na brzké propouštění ve firmě OKD.

11.2.2016

Vedení kraje se obrátilo na vládu

Zástupci vedení Moravskoslezského kraje ve středu odeslali dopis předsedovi vlády Bohuslavu Sobotkovi, v němž žádají vládu o řešení současné situace v OKD.

10.2.2016

Pomohou průmyslové zóny?

Karvinsko - Průmyslové zóny. To je jedno z nejčastěji skloňovaných slovních spojení, která místní politici zmiňují, když mluví o nových pracovních místech. Ta bude region potřebovat především pro lidi, kteří budou muset v příštích letech opustit OKD. Zatím ale konkrétnější informace k dispozici nejsou, záležitosti jsou stále teprve v jednání.

10.2.2016

Práce je, ale lidí bez práce stále dost

Karvinsko - Kuchaři, číšníci, švadleny, prodavači, obchodní zástupci, řidiči osobních i dodávkových aut, instalatéři, obráběči, pekaři, svářeči, ale také lékaři-specialisté nebo policisté.

AKTUALIZOVÁNO
2.2.2016

Ředitel Dale Ekmark: Do roku 2018 opustí OKD polovina lidí

Bude-li v roce 2018 důlní společnost OKD ještě fungovat, měla by mít o polovinu méně zaměstnanců. Na úterním zasedání karvinského zastupitelstva o tom mluvil výkonný ředitel OKD Dale Ekmark. Podle Ekmarka by doly měly mít do roku 2018 zhruba 5000 zaměstnanců.

1.2.2016

Odbory a zaměstnavatelé jsou proti, aby stát nalil peníze do OKD

Praha – Odbory a zaměstnavatelé se důrazně staví proti tomu, aby stát naléval peníze do společnosti OKD. Podle nich je za situaci ve firmě odpovědný jednoznačně vlastník. Novinářům to dnes po jednání tripartity řekli šéf Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák a předák Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula. Těžební společnost New World Resources (NWR), která OKD vlastní, navrhla uzavřít prodělečný Důl Paskov už letos.

28.1.2016

Jak dál s OKD? Dohoda s majiteli a podpora státu

Karvinsko – Žádný odkup OKD, nebo snad znárodnění firmy, ale dohoda s majiteli, resp. věřiteli mateřské společnosti NWR a podpora státu v případě insolvence majitele.

23.1.2016

Chcete mít bezbariérovou školu nebo alej?

Do poloviny února lze žádat o příspěvky z grantových řízení Oranžové schody a Stromy.

22.1.2016

Místní lidé s výměnami kotlů váhají

Karvinsko - Osloví konečně masivní kampaň na tzv. kotlíkové dotace lidi, aby si za „darované" peníze pořídil moderní kotel, který bude méně znečišťovat ovzduší? Pro všechny okresy v Moravskoslezském kraji je k dispozici půl miliardy korun, přispívá stát i obce.

20.1.2016

OKD má souhlas s případným rozšířením těžby na Karvinsku

Karviná - Ministerstvo životního prostředí dalo společnosti OKD souhlas k rozšíření těžby uhlí na Karvinsku. Platí na období do roku 2023 a týká se mimo jiné oblasti Karviné-Starého Města. Vyplývá to z informací v Informačním systému EIA. Rozhodnutí ale neznamená, že hned začne těžba na nových územích.

18.1.2016

O lidi z technických profesí mají zaměstnavatelé zájem

Karvinsko - S ohledem na vývoj situace ve společnosti OKD se zřejmě chystá masivnější propouštění. Situaci sleduje i Úřad práce České republiky a mapuje, kterých měst, lokalit a poboček by se odchod lidí ze šachet dotkl.

16.1.2016

Na hory se vrátila zima, vychutnejte si ji tam, kde ordinoval doktor Martin

Víte, že kulisou pro natáčení seriálu Doktor Martin, kterého ztvárnil Miroslav Donutil, byla obec Velké Karlovice? Určitě jste stačili vnímat i překrásné prostředí horské vesničky uprostřed půvabných dřevěných chaloupek a neporušené přírody. Chtěli byste si prohlédnout tento překrásný kout naší země na vlastní oči?

16.1.2016

Lidí bez práce je více, a navíc ubylo nových míst

Karvinsko - Veskrze příznivé zprávy přinášely v průběhu uplynulých 12 měsíců statistiky úřadu práce. V meziročním srovnání bylo na konci roku 2015 o 2200 nezaměstnaných méně než před rokem, vyjádřeno procenty je úbytek počtu lidí bez práce ve výši 10,14. V absolutním čísle je to 19 501 člověk.

14.1.2016

Úkol pro vedení OKD: vymyslet, jak firmu zachránit

Karvinsko, Praha – Vlastníci společně s manažery OKD před sebou mají nelehký úkol: vytvořit plán restrukturalizace těžební společnosti, která se potýká s existenčními problémy. Zaznělo to na čtvrtečním jednání zástupců mateřské firmy OKD, kterou je investiční společnost NWR, a jejích věřitelů s ministry průmyslu, financí a práce s vedením firmy.

29.12.2015

NWR zvažuje do dvou let zavřít také Důl Lazy

Karvinsko - Už nejen Důl Paskov na Frýdecko-Místecku, ale už i Důl Lazy v Orlové obchází hrozba uzavření. Vyplývá to z analýzy, kterou počátkem prosince zveřejnila společnost NWR, tedy „matka" důlní firmy OKD.

28.12.2015

Radost ze slev a plné obchody

Karviná - Předvánoční rej a shon skončily, obchody a markety se ale od víkendu opět plní koupěchtivými lidmi. Pro některé začala další z hlavních částí nákupní sezony. Povánoční výprodeje.

22.12.2015

Supermarkety omezí prodejní dobu stejně jako loni

Karvinsko - Nakoupit si v klidu je v posledních dnech téměř nemožné. Obchody v předvánočním čase praskají ve švech a i na Štědrý den tomu nebývá jinak. Obchodníci se zákazníkům snaží vyjít vstříc a před svátky prodlužují prodejní dobu.

17.12.2015

Wellness Horal chystá novinku: Silvestrovskou saunovou noc

Velké Karlovice - Netradiční oslavu příchodu nového roku chystá relaxační centrum Wellness Horal ve Velkých Karlovicích. Koho už omrzely zábavné programy v restauracích a na náměstích nebo posedávání doma u televize, může ve čtvrtek 31. prosince přivítat příchod nového roku v bazénu či sauně - při Silvestrovské saunové noci.

17.12.2015

Kraj chce prosadit pokračování těžby uhlí pod křídly státu

O situaci v hornictví včera jednala tripartita a zítra se ve stejné záležitosti chystají do Karviné dva ministři. Kvůli ukončení těžby by o práci mohlo přijít až třicet tisíc lidí. Vzhledem k věku a zdravotnímu stavu novou budou hledat těžko.

14.12.2015

Elektrotechnickou soutěž Tipy ovládl Miroslav Šnajdárek

V uplynulých týdnech mohla veřejnost hlasovat, kdo vyhraje soutěž s názvem S TIPOU za tajemstvím elektronu, jejímž mediálním partnerem byl i Deník. V konkurenci studentů z celého Moravskoslezského kraje nebylo jednoduché obstát

10.12.2015

Mládek: Situace v OKD je vážná, návrh NWR nedůstojný

Praha – Hrozba propouštění i vyhlášení konkurzu. Takové podle ministra průmyslu Jana Mládka vyhlídky společnosti OKD. Řekl to ve čtvrtek po jednání s odborovými předáky. „Situace je vážná. Nejde už zdaleka jen o Důl Paskov. Jednání se vede o celém OKD," zdůraznil Mládek.

10.12.2015

Ministr Mládek chce dnes jednat s odboráři o situaci v OKD

Praha Ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD) má dnes jednat se šéfem odborů Josefem Středulou a předsedou hornických odborů Janem Sábelem o situaci v těžební společnosti OKD. Mládek to uvedl v úterý na twitteru s tím, že situace v OKD začíná být vážná.

8.12.2015

Trend: slavit silvestra na horách

Jaký je v současné době zájem o silvestrovské pobyty v horských hotelech a penzionech v Beskydech a Jeseníkách? Opět se potvrdil trend posledních let, kdy poměrně hodně lidí vyráží přivítat nový rok na hory. Většina beskydských hotelů navíc láká na cenově zvýhodněné balíčky.

7.12.2015

Také už vaši blízcí „všechno mají"? Věnujte k Vánocům zážitky

Velké Karlovice - Štědrý den je tradičně milou příležitostí dát lidem kolem vás najevo, že je máte rádi a že na ně myslíte. Někdy ale výběr toho pravého dárku může přidělat vrásky na čele. Co když už vaši blízcí „všechno mají" a „nic nepotřebují"? Nebo když hrozí, že se výběrem parfému, svetříku či knižní novinky netrefíte do vkusu?

4.12.2015

Hitem letošních Vánoc jsou elektronické stavebnice

Blíží se vánoční svátky a čím dál více mladých lidí přemýšlí, co koupit svým blízkým jako dárek. Někdo řeší tento problém v knihkupectví nebo drogerii, my jsme však navštívili prodejnu Tipa na Sadové ulici v Opavě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies