VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OKD požádalo o odložení schůze věřitelů

Ostrava, Karviná – Možná ne 15. června, ale až někdy později se bude rozhodovat o dalším osudu OKD. Vedení firmy totiž požádalo o odročení termínu schůze věřitelů, na které se má schvalovat reorganizační plán společnosti.

2.6.2017
SDÍLEJ:

Ředitelství OKD. Důl Darkov v Karviné. Foto: Deník/Tomáš Januszek

„Chceme totiž plán doplnit nebo změnit na základě skutečností, které se dozvěděla až poté, co jsme reorganizační plán zveřejnili,“ vysvětlil důvod žádost o změnu termínu zasedání věřitelů mluvčí OKD Ivo Čelechovský.

Firma na toto má právo. Podle zákona až do rozhodnutí soudu o schválení reorganizačního plánu může dlužník tento plán doplnit nebo změnit. Schůze věřitelů se pak může konat nejdříve 15 dnů poté, co upravený reorganizační plán dostanou věřitelé.

"Důvodem naší žádosti je finalizace účetních závěrek společnosti a snaha managementu OKD transparentně promítnout jejich konečnou podobu v předloženém reorganizačním plánu. Vedení společnosti je přesvědčeno, že finalizace účetních závěrek nebude mít vliv ani na míru uspokojení věřitelů, ani na současnou a budoucí podnikatelskou činnost OKD. Předpokládáme, že upravený reorganizační plán předložíme Krajskému soudu v Ostravě v průběhu června 2017," uvedl Čelechovský.

Původní verzi reorganizačního plánu firma věřitelům a soudu předložila v první půli dubna. Dokument obsahoval i představy vedení OKD o plnění části pohledávek věřitelů. Zároveň se zmiňuje o už předjednaném převodu zdravé části společnosti OKD na státní společnost Prisko a vznik společnosti OKD Nástupnická, která bude, pokud to věřitelé umožní, těžit uhlí i v dalších letech.

Případný nový termín schůze věřitelů je nyní na rozhodnutí insolvenčního soudu, který řízení vede.

Autor: Tomáš Januszek

2.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
ZŠ a MŠ Aloise Jiráska Dolní Lutyně 1.A

Představujeme prvňáky ZŠ a MŠ A. Jiráska a ZŠ K. Světlé

Při nehodě ve Staré Vsi nad Ondřejnicí skončilo vozidlo ve stromě.
6

Dvě vážné nehody si vyžádaly celkem šest zraněných

Ze zloděje vína se vyklubal muž hledaný slovenskou policií

Na počátku bylo odcizení několika lahví vína, na konci dopadení mezinárodně hledaného. Bohumínským strážníkům se povedlo zadržet 46letého muže hledaného slovenskou policií.

Smog, prach a únava? Města kupují do škol čističky vzduchu

Stále více měst a obcí pořizuje do škol a mateřinek tzv. pračky vzduchu. Ty mají bojovat proti smogu i únavě. Názory na jejich účinnost se však mezi lékaři různí.

Bohumínské kino opět promítá

Po dvouměsíční pauze vynucené opravou projektoru, začne v pátek opět promítat bohumínské kino.

Prosklené autobusové zastávky zdobí siluety dravců

Zhruba osm set kusů siluet dravců v podobě samolepky, bude na 37 prosklených autobusových čekárnách v Bohumíně. Ochranné samolepky mají varovat ptáky před nárazem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení