VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OKD požádalo o odložení schůze věřitelů

Ostrava, Karviná – Možná ne 15. června, ale až někdy později se bude rozhodovat o dalším osudu OKD. Vedení firmy totiž požádalo o odročení termínu schůze věřitelů, na které se má schvalovat reorganizační plán společnosti.

2.6.2017
SDÍLEJ:

Ředitelství OKD. Důl Darkov v Karviné. Foto: Deník/Tomáš Januszek

„Chceme totiž plán doplnit nebo změnit na základě skutečností, které se dozvěděla až poté, co jsme reorganizační plán zveřejnili,“ vysvětlil důvod žádost o změnu termínu zasedání věřitelů mluvčí OKD Ivo Čelechovský.

Firma na toto má právo. Podle zákona až do rozhodnutí soudu o schválení reorganizačního plánu může dlužník tento plán doplnit nebo změnit. Schůze věřitelů se pak může konat nejdříve 15 dnů poté, co upravený reorganizační plán dostanou věřitelé.

"Důvodem naší žádosti je finalizace účetních závěrek společnosti a snaha managementu OKD transparentně promítnout jejich konečnou podobu v předloženém reorganizačním plánu. Vedení společnosti je přesvědčeno, že finalizace účetních závěrek nebude mít vliv ani na míru uspokojení věřitelů, ani na současnou a budoucí podnikatelskou činnost OKD. Předpokládáme, že upravený reorganizační plán předložíme Krajskému soudu v Ostravě v průběhu června 2017," uvedl Čelechovský.

Původní verzi reorganizačního plánu firma věřitelům a soudu předložila v první půli dubna. Dokument obsahoval i představy vedení OKD o plnění části pohledávek věřitelů. Zároveň se zmiňuje o už předjednaném převodu zdravé části společnosti OKD na státní společnost Prisko a vznik společnosti OKD Nástupnická, která bude, pokud to věřitelé umožní, těžit uhlí i v dalších letech.

Případný nový termín schůze věřitelů je nyní na rozhodnutí insolvenčního soudu, který řízení vede.

Autor: Tomáš Januszek

2.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Tříletého chlapce kousl pes do hlavy

Kašnu v Českém Těšíně zaplnila pěna ze saponátu.

Opilci, kteří vylili chemikálii do kašny, možná půjdou před soud

Svatební pár Karvinského a Havířovského deníku: Hlasujte ve 12. kole

Soutěžní svatební páry, které zaslaly redakci Deníku fotografie, mohou vyhrát zajímavé ceny.

Naoko hluchá Rumunka chtěla okrást policistu

Na policistu v civilu narazily dvě Rumunky, které se snažily podvodem okrádat dobrosrdečné Havířovany u obchodního centra v Prostřední Suché.

Bohumínské nádraží dostane novou střechu i fasádu

Budova bohumínského vlakového nádraží je obehnána lešením a na staveništi je pořádný cvrkot. Část dělníků mění střechu, další pak renovují fasádu z ulice Adama Mickiewicze.

Policista jel šetřit krádež, pak zjistil, že okradeným je on sám

Vyrazil vyšetřovat krádež a na místě zjistil, že okradli jeho. Policista z Bohumína se dostal do kuriózní situace, když od strážníků přebíral zadržené zloděje kol.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení